Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Minister Kamp i jego plany względem Polaków. - Holandia

1988 Postów

()
Latający Holender
Wczoraj w radio BNR toczyla się dyskusja na temat planów ministra, dotyczących Polaków.
Nie dodzwoniłam się, niestety, a miałam parę rzeczy do powiedzenia.
Rozumiem, że każdego płacącego podatki może irytować fakt dokładania z własnej kieszeni na imigrantów.
Ale: Polacy są pełnoprawnymi członkami Unii Europejskiej i wydalanie ich z powrotem do kraju może być pobożnym życzeniem Henka Kampa, a nie oficjalnym stanowiskiem ministra Kampa, zahacza to bowiem o populizm.

Co Wy na to?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Cóż, Pan minister stanowisko zajmować może..i nikt mu nie zabroni. Kiedy nasz obecny prezydent był niedawno na zlocie głów państw europejskich zajął stanowisko przy Angeli Merkel..któa jeszcze stała..i było mu najwidoczniej dobrze tak "zajmować stanowisko". Koooolturka.
Ale na poważnie..Nacjinalizm i populizm w parze iść mogą. Stwierdzić można jedynie że chce się chłop czymś wyróżnić. Czy mu się uda? Chciało by się tu zaproponować porównanie standartowego Polaka w Holandii...jego stroju, stylu pracy, samochodu do marokańców, ich fur, ciuchów i pracy..jeśli takową wogóle mają a nie zajmują się jedynie "uprawą roślin namiotowych".

...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
A ta dyskusja nie dotyczyła tylko Polaków bezrobotnych i nie mających prawa do zasiłku?
Zgłoś wpis
43 Posty
Daniel K
(Beny.rac)
Bywalec
Jeśli ten cały minister KAMP ma na myśli Polaków którzy nie chcą pracować i wolą robić zadymy niż szukac pracy i mieszkaja na ulicy to ja go POPIERAM bo właśnie przez tych POLAKÓW - NORMALNI LUDZIE Z POLSKI którzy pracują legalnie mają "zjeb..." opinie ...
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
ypsylon1 napisał:
A ta dyskusja nie dotyczyła tylko Polaków bezrobotnych i nie mających prawa do zasiłku?

No tak, ale myślałam, że to jasne. Dyskusja toczy się już od kilku dni.
Poza tym chodzi też o Polaków "niezintegrowanych", czyli takich, którzy nie mówią po niderlandzku. Hallo?
W obrębie UE nie ma czegoś takiego, jak "ongewenste Polen", poza kryminalistami, popełniajacymi ciężkie przestępstwa, terrorystami itp.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
I ma chłop rację.
Też mnie nie kręci płacenie dla kogoś kto nie ma ochoty pracować albo żyć jak normalny człowiek.


Źle myślałaś, było zbyt ogólne
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
ypsylon1 napisał:
I ma chłop rację.
Też mnie nie kręci płacenie dla kogoś kto nie ma ochoty pracować albo żyć jak normalny człowiek.


Yps, nikogo to nie kręci i masz prawo nie lubić, jako Ypsylon. Ale nie jako minister.
Podkreślam: facet się zapędził. Henk Kamp może sobie o tym pogwarzyć przy piwie, a minister Kamp ma trzymać się prawa.
Uprawianie populizmu nikomu nie wychodzi na dobre.
Podkręcanie tematu "tych złych Polaków" wkurza mnie jako Polkę, co nie znaczy, że nie ma w tym trochę racji.
Nikt nie przyjeżdża tu ze znajomością języka. Trzeba się nauczyć. Jak ktoś nie chce - jego sprawa, chociaż uważam, że powinien. Tak samo nie musi mi się podobać wyciąganie ręki po zasiłek, ale skoro prawo jest takie a nie inne, dlaczego jednym dawać a innych wysyłać z powrotem do kraju?

Myślałam, że śledziłeś choć częściowo całą sprawę.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Jestem podobnego zdania co Viooltje.
Minister Kamp za bardzo się rozpędził. Poza tym wydaje mi się, że Polacy, którzy tu są, w większości ciężko pracują. Odsetek tych, którzy pobierają zasilki jest niewielki, tak mi sie przynajmniej wydaje... A napewno zdecydowanie mniejszy niż wśród innych nacji, mam tu na mysli Turków czy Marokanów, którzy latami żyją z zasiłków, do tego pobierając również rodzinne na dzieci sąsiadów z Turcji czy Maroka...a to wszystko z pieniedzy podatników oczywiście...
Dla mnie oczywistym jest,że mieszkając w innym kraju trzeba się integrować. Osobiście nie wyobrażam sobie funkcjonowania na emigracji bez znajomości języka...
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
.........Podkreślam: facet się zapędził. Henk Kamp może sobie o tym pogwarzyć przy piwie, a minister Kamp ma trzymać się prawa.........
Wlasnie on sie teraz trzyma prawa . Podal nawet nr artylulow ktorye cytowal .Sprawa juz raz byla omawiana i reakcja nie tylko polskiej ambasady tez byla. Pogrozili paluszkiem pogadali i kazali tez pilnowac sie prawa wiec tyeraz Kamp pogrzebal w tych tomach prawa europejskiego i Nl i znalazl co szukal .Mianowicie "] RICHTLIJN 2004/38/EG VAN HET EUROPEES PARLEMENT EN DE RAAD " richtlijn 2004/38 art 14.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:229:0035:0048:NL:pdf
......Uprawianie populizmu nikomu nie wychodzi na dobre.....
wychodzi na dobre wychodzi , popatz na Wilders, Fortuin itd .
..........ale skoro prawo jest takie a nie inne, dlaczego jednym dawać a innych wysyłać z powrotem do kraju?.... tych ktorych nie wysylla do kraju jeszcze wysle ale narazie nie moze , mimo to skutecznie utrudnia im misbruik tego prawa . Nie wiem czy pamietasz gdzies na poczatkach 2000 jak ukrocil im pieniazki na dziesiatki dzieci poza granicami Nl a jaki byl poploch miedzy nimi jak BD dostal prawo do sprawdzania pozagranicami panstwa nawet do 5 lat w stecz ?
A teaz ministerstwo sie zabralo za podwojne obywatelstwo .
..........Nikt nie przyjeżdża tu ze znajomością języka. Trzeba się nauczyć. Jak ktoś nie chce - jego sprawa........jakis czas temu bylo mozliwosci pelno by sie uczyc na koszt panstwa ale niestety nie wielu skozystlo z tego przywileju . Jezeli komu sie nie chce/nie chcialo uczyc jezyka , integrowac sie to uwazam ze takiemu dac prawo do tych przepisowych 3 m-cy .A po 3 -m-cach obowiazek meldunku a co za tym idzie integracji , nauki jezyka itd. do normalnego zycia jake prowadzi wielu znas tu w NL . Niestety wiele sie slyszy mam prawo do tego prawo do tamtego takie prawo i mi sie nalezy .
Ale o obowiazkach nikogo nie slysze . Jazda na polskich blachcach jest dozwolona tylko 14 dni w roku , a jednak niewielu tego przestrzega, maldowac sie a dlaczego , przeciez nie bede tych podatkow placil itd . Takie zachowanie w kombinacji naduzywania alkoholu , "zabieraniu " miejsc pracy itd niestety wowoluja takie e nie inne akcje ze strony ministerstwa. Pozatym kiedys , ktorys minister powiedzial ... nie robmy takich bledeow jak wczesniej z pracownikami sezonowymi.... mial na mysli marokanow i trurkow.
Osobiscie mazy mi sie czasem powrot z sytuacji z przed roku 2005 ale niestety .
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Baileys, masz dużo racji i wcale nie różnimy się aż tak bardzo, jeśli chodzi o ogólne spojrzenie.
Nie zapominaj, że Kamp jest ministrem dopiero od nieco ponad pół roku. W tym czasie zdążył otrzymać ostrzeżenie z Brukseli i noty dyplomatyczne od polskiego rządu.
Nie popieram finansowania każdego, komu nie chce się pracować. Trudno jest też oczekiwać tolerancji dla pijackich wybryków.
Chodzi mi tylko o to, że podkreśla się tu ostatnio słowo "Polacy".
Tak, jakby nie było w Holandii i tubylców i innych allochtonów (poza Polakami) pobierających zasiłek, wszczynajacych burdy, żyjących "asociaal".

Poza tym prawo, o którym mówisz, nie moze być stosowane wyłącznie w odniesieniu do jednej grupy narodowościowej.
Ot, tyle.
Zgłoś wpis


Bliżej nas