Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

()
Początkujacy
Alicja33 napisał:


To pierwszy był wąż czy jajo węża?


To pytanie nie do mnie , mozna by bylo zwrocic sie do mitycznego stworcy, ale ten znow zacznie sie pewnie wymadrzac by ostatecznie stwierdzic , ze jajo weza powstalo z (tym razem chyba nie zebra) tyko innej czesci ciala Adama, no a waz oczywiscie.....tez.
Polecem mimo wszystko program biologii ze szkoly podstawowej.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Eee tam, nic nie wiecie, pierwszy był Latający Potwór Spaghetti.
Najpierw stworzył górę, drzewa i karła! Potwierdza to teoria inteligentnego spadania!

A jajca, kury, węże i ich jajca (mają?) zostały stworzone w pijackim zwidzie przez Jego Makaronową Doskonałość w kolejności, której On sam już nie pamięta. Bo mu się prywatki popitoliły.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Co było pierwsze


Co było pierwsze jajko czy kura?
- nikt odpowiedzi nie znał akurat.
W końcu została prawda wykluta...
- kura powstała z żebra koguta.

G. Lewkowicz
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Tyle mi sie udalo wyszperac w miare logicznych teorii

Najpierw kilka faktów by łatwiej zrozumieć odpowiedz:

Ewolucja - jest to proces biologiczny spowodowany działaniem doboru naturalnego. Polega na zmianach organizmu w czasie prowadząc do powstawania nowych gatunków. (wikipedia)

W skrócie jeżeli mamy KURA1 i KURA2 to ich potomstwo będzie KURA12 lub KURA21 (lub dowolne ich połączenie) czyli nowy gatunek. (oczywiście słowo gatunek odnosi się do większej liczby zmian niż prosta wymiana genów ale jest to jej podstawa i najdrobniejsza część)

Ptaki są w prostej linii potomkami "Wielkich Jaszczurów"

Jaszczurowate są jajorodne .

JAJO nie jest stworzeniem żywym jest zalążkiem życia

Kura jest ptakiem.

Przodkami Dinozaurów były Stworzenia wodne (Również z rodziny Jaszczurowatych/ Płazów a wcześniej ryb[ wszystkie jajorodne ] )

Życie powstało w wodzie jako Pierwotna Biomasa (Organizmy Proste i jeszcze wcześniej Jednokomórkowce)

Pamiętając że "KURA" w tym pytaniu jest tylko metaforą dla Organizmu jako takiego i łącząc te wszystkie fakty dochodzimy do prostego wniosku.

(Proszę o wyrozumiałość moim zdaniem to w skrótowym opisie zawarty jest sens teorii a nie w Bibliotecznym wskazywaniu drogi rozwoju)

Dzisiejsza Kura pochodzi z jaja stworzenia nie będącego już Dinozaurem ale nie będącego jeszcze kurą.

Stworzenie to pochodzi z jaja Dinozaura. Dinozaur ten z jaja stworzenia będącego pośrednią pomiędzy Dinozaurem a Jaszczurem żyjącym w wodzie..... itd. (podaruje sobie dokładne wyliczanie)

Więc jaszczury żyjące w wodzie pochodzą w długiej linii od Biomasy która jak wiemy rozmnaża się w sposób bezpłciowy(nie jak wszystkie poprzednie ,jajorodne) tak więc :

W całej historii ziemi zawsze pierwsze było jajko bo z niego wywodził się nowy organizm nie będący organizmem
wyjściowym a połączeniem dwóch dawców genów . Od czasów dzisiejszych aż po Protoplazmę z której wszystko się wywodzi. Tak wiec pierwsze przez wieki było JAJO ale na początku była "KURA" (jako organizm żywy , czyli w tym wypadku jednokomórkowiec)



Potwierdzenie tej tezy można znaleźć w każdej Świętej "Księdze " gdyż Bóg wypełnił niebo i ziemię żywymi organizmami a nie zarodkami życia.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
marek bo wlasnie kilkasz na odpowiedz :-P . widzisz ten maly niebieski kwadracik z strzlka w dol ?
no to kliknij w ten maly niebieski kradwacik .
Otwozy ci sie poprostu male okienko w tym okienku piszesz cuda niewidy i klikasz na "dalej "
czekasz chwile i temat sie nie rozmyl ale wzbogacil o twoja odpowiez bez nerwow ot "ciekawostka " :-P
Zgłoś wpis
527 Postów
ZIBI L...
(ZIBI L)
Latający Holender
Interesujące ciekawostki znajdziemy też na tej stronce:www.spryciarze.pl/ Można by otworzyc wątek: ciekawe strony na które wchodzimy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Baileys napisał:
marek bo wlasnie kilkasz na odpowiedz :-P . widzisz ten maly niebieski kwadracik z strzlka w dol ?
no to kliknij w ten maly niebieski kradwacik .
Otwozy ci sie poprostu male okienko w tym okienku piszesz cuda niewidy i klikasz na "dalej "
czekasz chwile i temat sie nie rozmyl ale wzbogacil o twoja odpowiez bez nerwow ot "ciekawostka " :-P


a gdzie jak sadzisz kliknąłem???
przecież bym się tak nie wqrwial gdyby skrypt tego sajta działał prawidłowo prawda?
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
myslalam ze ciagle klikasz w "zielna "odpowiedz . Bo u mnie wlasnie ten zielony wstawia odpowiedz nie w temacie ale otwiera inny temat.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
ZIBI L napisał:
Interesujące ciekawostki znajdziemy też na tej stronce:www.spryciarze.pl/ Można by otworzyc wątek: ciekawe strony na które wchodzimy

Na "spryciarzach" to i mega-digi-gosposię domowej produkcji można znaleźć.
Znam ją od dawna (Nie gosposię. Stronkę.) i podziwiam inwencję twórców.

@Marek.
Podzielam Twoje frustracje. Dopóki błąd nie zostanie usunięty, radzę; klikając w "odpowiedz" wybrać okienko pod ostatnią wypowiedzią, a nie pod reklamą. Będzie OK.
I już nie będziesz się wqrwiał.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Violka ja wiem ale jak widzisz coraz mniej i tak tu zaglądam z wiadomych powodów.
Zrobili "gniota" na zasadzie hybrydy NK i Facebooka i nawet nie potrafia "ogarnac"
prostych niedociagniec dotyczacych skryptu. Jesli jakas stronka mnie meczy to zwyczajnie
z czasem mniej tam wpadam a potem o niej zapominam.
Zgłoś wpis


Bliżej nas