Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
107 Postów
pawel paul
(paul_nl_82)
Stary wyjadacz
pierwszą rzeczą którą robią ludzie to jest sex bez gumy a później płacz bo ciąża jest niech się nauczą bzykać się w prezerwatywie to i nie będzie aborcji ,czasem aborcja jest potrzebna jeżeli zagraża życie dziecka lub matki, lub kobieta była zgwałcona
Każdy człowiek sam się nie prosił na świat


UŻYWAJCIE PREZERWATYW !!!
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Wiadomo, że zarówno planowana ustawa, jak i ta obecna jest wynikiem nacisków kościoła.
Laickość państwa, jak i sekularyzm jest w Polsce niestety pustosłowiem.

Mogłabym wiele napisac na ten temat, ale myślę, że po prostu wkleję tekst Eli Grabarczyk-Ponimasz, autorki świetnej stronki:
www.scenki.blogspot.com
na której znaleźć można wiele absurdów życia codziennego. Polecam.

A pod tekstem Autorki podpisuję się wszystkimi kończynami!

"Przewodniczący Episkopatu stwierdził, że nie rozumie dlaczego ma być zabijany człowiek, wyłącznie z tego powodu, że został poczęty na skutek gwałtu bądź dlatego, że badania prenatalne wykazały u niego niepełnosprawność1).

Odpowiadam: dlatego, że dziecko powinno być wychowywane przez rodziców, którzy go chcą i kochają. Czy to Przewodniczący Episkopatu będzie chodził w ciąży, w którą zaszedł w wyniku gwałtu? Czy Przewodniczący Episkopatu będzie wychowywał to dziecko nienawidząc jego biologicznego ojca? Z miłością? Czy to Przewodniczący Episkopatu zaryzykuje swoim życiem i zdrowiem, będąc zmuszony do donoszenia ciąży, która jego życiu zagraża? Czy to Przewodniczący Episkopatu będzie łożył na jego rehabilitację i zawiesi całe swoje życie, bez nadziei na poprawę, za to do końca? Nie? To może niech głos zabiorą te, które będą musiały, jeśli ustawa wejdzie w życie.

Przewodniczący Episkopatu uważa, że istniejące prawo wymaga poprawy, ale czy to się stanie, zależy wyłącznie od sumień posłów i senatorów, w których rękach to spoczywa1).

Odpowiadam: Nie, Panie Przewodniczący, to nie ich sumienie powinno decydować, ponieważ to prawo nie będzie dotyczyć posłów i senatorów. Oni, podobnie jak Pan Przewodniczący, nie będą stali przed takim dylematem. Przed tym dylematem stanie sumienie kobiety, która zajdzie w ciążę będącą wynikiem gwałtu, zagrażającą jej życiu lub w wyniku której ma urodzić dziecko obarczone wadami i to ona musi ten dylemat rozwiązać oraz mieć prawo go rozwiązać zgodnie z własnym, a nie posła, senatora i Pana Przewodniczącego Episkopatu, sumieniem.

Nie da się prawem regulować sumień. Nie powinno się czynić prawem obowiązującym wszystkich obywateli poglądów pewnej opcji religijnej. Te poglądy powinny być głoszone z ambony, a nie zza stołu sędziego. Jeśli Pan przewodniczący chce mieć rząd dusz, niech Pan Przewodniczący przekona swoich wiernych bez pomocy paragrafów.

Nie, nie jestem zwolenniczką aborcji. Uważam, że są inne, lepsze metody, aby nie mieć dziecka, jeśli się go nie chce. Korzystam z nich. Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym w ciążę mimo wszystko zaszła i przed takim dylematem w swoim życiu stanęła, dlatego odkąd zaczęłam życie seksualne dbam, aby nie być do dokonywania takiego wyboru zmuszoną. Jestem przeciwniczką aborcji. Więc pewnie bym jej nie zrobiła. Ale gdybym zaszła w ciążę, chciałabym ową możliwość wyboru mieć i móc dokonać go świadomie. Nie uzurpuję sobie też prawa do zmuszania innych, by wybierali tak jak ja, bo to nie ja będę ich dzieci nosić, wychowywać i borykać się z ich kłopotami. Dlatego jestem zwolenniczką edukacji seksualnej, antykoncepcji i dostępu do badań prenatalnych oraz zwolenniczką prawa każdej z osobna kobiety do dokonania własnego wyboru.

Czyjeś sumienie się z tym nie zgadza? To proste: jeśli jesteś przeciwnikiem aborcji, to jej sobie nie rób."

Tu już chyba nic nie można dodać.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Wioltje wydaje mi sie ze jako admin nie powinnas byc az tak stronnicza, ja w ciazy nie bylem i nie bede taki nasz meski przywilej, czesciowo sie zgadzam ale piszesz tylko o ekstremalnym poczeciu jak gwalt, co z mlodymi kobietami i ich mloscia czesto namawiajaca do takiego posuniecia
psychika kobiety jest mi obca ale moge sobie zdadac pytanie jakie szkody moze wywolac aborcja i nie pije tu tylko do szkod cielesnych czy moralnych, bardziej zastanawia mnie stan psychiki tych kobiet i dalszej pomocy, pytanie jest tylko czy taka pomoc istnieje?
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
jaromazurr napisał:
ja w ciazy nie bylem i nie bede taki nasz meski przywilej, czesciowo sie zgadzam ale piszesz tylko o ekstremalnym poczeciu jak gwalt, co z mlodymi kobietami i ich mloscia czesto namawiajaca do takiego posuniecia

Zgoda, tylko że nowa ustawa nie daje wyboru absolutnie nikomu. Nie sądzisz, że w XXI wieku jest wystarczająco dużo środków zapobiegawczych? Zresztą w tekście Eli G.-P. jest więcej na ten temat.

psychika kobiety jest mi obca ale moge sobie zdadac pytanie jakie szkody moze wywolac aborcja i nie pije tu tylko do szkod cielesnych czy moralnych, bardziej zastanawia mnie stan psychiki tych kobiet i dalszej pomocy, pytanie jest tylko czy taka pomoc istnieje?

No i tu jest pies pogrzebany. Na pewno jest to ogromny wstrząs dla psychiki i pewnie na całe życie. Tylko czy rząd (pod dyktando KK) może uzurpować sobie prawo do zarządzania sumieniem obywateli?...

Wioltje wydaje mi sie ze jako admin nie powinnas byc az tak stronnicza

Eee tam, jestem uczestnikiem forum. Poglądy mam jakie mam i ich nie ukrywam.
Przecież nikt się z moim zdaniem nie musi zgadzać i nic za to nie grozi.
Nie taka ciotka straszna, jak ją niektórzy malują.
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
właśnie chodzi o wolnosc w wyborze ,to samo dotyczy eutanazji ,mozliwośc ,nie nakaz .
W sumie jestesmy jako Polacy niewolnikami tradycji zwiazanej z kościołem katolickim .
Panna z dzieckiem- bee
Homo - bee
Kobieta uwodząca męszczyzn - bee
sex -tabu

pijany potencjalny morderca za kierownica- tradycja
Pijany ksiadz w konfesjonale - tez człowiek
Facet uwodzacy i wykorzystujacy kobiety - o macho
chrzest - koniecznie
i komunia - koniecznie
aborcja to zabijanie ale czy ksiadz pochowa takie dziecko -nie
Zgłoś wpis
440 Postów
jacek piatek
(MNICH79)
Latający Holender
moje prywatne zdanie jest takie ze to kobieta nosi dziecko a nie ksiadz pod sercem i ona powinna miec prawo wyboru co zrobic z tym dzieckiem jesli chce usunac niech zrobi to w ludzkich warunkach a nie za stodola jesli chce urodzic niech tez rodzi po ludzku.napewno nie powinna decydowac o tym czarna sekta ktora ma na rekach krew milionow ludzi zabijanych na chwale i w imie boga ciekawe czyw tedy tez oni byli tacy madrzy????
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Mam wrazenie, ze zdecydowana wiekszosc meskiej czesci fachowcow w dziedzinie aborcji,czy to w kregach politycznych, czy tez episkopatu, mimo, ze nigdy nie byla w ciazy to jednak dokonala aborcji, samoaborcji....usuwajac permanentnie swoj mozg i to na wlasne zyczenie .
Nic wiec dziwnego , ze ich organizm odrzuca, jakikolwiek przejaw zdrowego rozsadku i logiki.
Zgłoś wpis
131 Postów
Anja .............
(Anja Nl)
Stary wyjadacz
Szkoda tylko, że nie wezmą się za ustawę o ZAPOBIEGANIU niechcianym ciążą.

W Polsce tabletki antykoncepcyjne są niestety drogie i nie każdego na nie stać, gdzie dla porównania w NL do 24 roku życia są za darmo a póżniej za dopłatą raptem ok 2E.
Ale niestety w PL zawsze wszystko na odwrót jest

Pozdrowionka
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender
Dzien dobry.
Postaram sie sklecic moja odpowiedz, zeby jak najbardziej zrozumiala byla.
Zgadzam sie z przedmowcami, ktorzy sa za wlasnym wyborem a nie jakimis takimi dla mnie "chorymi nakazami"
Mam 35 lat, od lat mieszkam w nl , corka adoptowana lat prawie 18.
Juz w szkole dostawali informacje o antykoncepcji a takze, ze jest mozliwosc dostawania tych srodkow anty, nawet zeby rodzice nie musieli wiedziec..Moze troche glupie wydawac by sie moglo, ze cos poza wiedza rodzicow ale ja jestem Za , zeby mlodziez sie mogla zabezpieczyc.Z tym , ze ja rozmawiam z nia o wielu rzeczach i nie musi nic kryc.
A wiadomo , ze rodzice/rodziny sa rozne ale nie czarujmy sie , w tych czasach to "do slubu" to malo kto czeka
Ja mam allergie na hipokrytyzm, te wszystkie nakazy..zakazy (czyli co? winny ten co sie sprzeciwstawil ?) a "niech pierwszy kamieniem rzuci ten kto jest bez grzechu...."
I tak jak Anja pisze, jeszcze w Pl trzeba placic za te zabezpiecznia..Poza tym mam bardzo mala wiedze na temat polityki w PL ale jak juz cos czytam, to az mi dech zapiera.."skad oni to wymyslaja"

Jezeli chodzi o sumienie kobiet, ktore wykonaly zabieg, na szczescie nie wiem jak one sie czuja..
Ale
a sumienie tych , ktorych dzieci(lub przez kogo te dzieci) trafily na smietnik, do beczki, czy chocby adopcji ?
Ta trzecia opcja jest naturalnie najlepsza, ale chyba niektorzy zrozumieja o co mi chodzi..
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
ediee, szczerze zazdroszcze ci niklej wiedzy o polskiej polityce.
W Polsce aborcja jest przede wszystkim bardzo niewygodna dla kosciola, ktory to ma wciaz wielka wladze w tym pieknym kraju,przykre to bo nie trzeba byc socjologiem by stwierdzic fakt, iz kosciol ma sie swietnie wsrod narodow ubogich i prymitywnch.
Politykow wciaz nie stac na jednoznaczny glos w sprawie aborcji , obawiajac sie utraty wyborcow (wyznacow), przez co i utraty wladzy. Kolo sie wiec zamyka, ksciol wciaz twardo stoi na swoim , mlodziez poostaje niedoinformowana, bo szkola odpada ( w klasie gdzie wisi krzyz nie bedzie sie rozmawiac o takich swinstwach...cytat z pewnego drektora szkoly), rodzice? nie wszystm przechodzi to przez gardlo, bo tak zostali wychowani, pozostaje wiec internet, a nastepnie ....stodola,smietnik czy skrobanka np. w Czechach.
Widac jednak swiatelko w tunelu i pewne zmiany napwno musza nastapc w kwestii edukacji sexualej , szkoda tylko, ze potrzeba na to az tyle czasu i ofiar oraz rozsrastaacej sie patologii.
Zgłoś wpis


Bliżej nas