Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Egzorcyzmy. - Holandia

Czytali temat:
Andrzej Kozanecki Arczi Asterix Tomasz Nibylandia Herkules666 XxpatrykxX Nazwisko Marek Kowal tivil77051 (6094 niezalogowanych)
1988 Postów

()
Latający Holender
No sorry. To mnie rozłożyło na łopatki.
Wiem, niektórzy (hoi Schatje, hoi ZIBI, hoi Smoku vel Ypsylon) zaraz mnie do wora jako wszetecznicę zakwalifikują i mentalnie spalą na stosie, jako wiedźmę. Au.
Btw: WIEDŹMA, MAŁPO JEDNA GDZIE JESTEŚ? TĘSKNIMY ZA TOBĄ!

Jest takie państwo w środku Europy, gdzie w XXI wieku dobrze się mają:
- wróżki,
- przesądy,
- czary.

Kto przywita się przez próg? Kto nie ominie czarnego kota, obejdzie drogę, by nie przejść pod drabiną, albo położy torebkę wysoko, bo: "pieniądze uciekają"?...
Z doświadczenia wiem, że pieniądze uciekają w knajpach, niezależnie od tego, na jakiej wysokości znajduje sie torebka. Czarne koty są milutkie, a pod drabiną rzeczywiście lepiej nie przechodzić, bo jeszcze coś na łeb spadnie. Piątek 13-go jest zwyczajnym dniem, a dawanie sobie dziuba przez próg nie powoduje efektu motyla.

Przesądy to jednak pikuś w porównaniu z nowootwartym rynkiem usług antydiabołowych.
EGZORCYŚCI!
Wypędzą diabła z ciebie, z twojego domu, ze stodoły... Miodzio!
Jako, że diaboły (szatańskie plemię) rozpleniły się ostatnio po nizinach mazowieckich i okolicy (bo reszta świata jakoś nie zauważyła najazdu rogato-ogoniasto-kopytnych), nadwiślański kraj ma obecnie 100, namaszczonych przez biskupa, egzorcystów. I liczba ta będzie się zwiększać, gdyż zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie...

Mało tego, aby nie utracić monopolu na tym rynku, kościół straszy konsekwencjami w przypadku korzystania z usług egzorcystów świeckich.
"Ks. Piątkowski zwraca uwagę, że nie ma w Kościele świeckich egzorcystów. - Trzeba bardzo mocno podkreślić, żeby ludzie nie chodzili do świeckich egzorcystów, bo oni nie mają żadnego upoważnienia ze strony Kościoła. To jest forma oszustwa, oni zarabiają na biedzie i na naiwności ludzkiej - mówi.

O. Aleksander Posacki, jezuita, ekspert od spraw okultyzmu i magii, współpracujący od wielu lat z egzorcystami, twierdzi, że tzw. świeccy egzorcyści mogą ułatwić złemu duchowi dostęp do człowieka, bo sami często są pod jego wpływem. Nagłaśniane przez niektóre media odprawiane przez nich obrzędy o. Posacki nazywa "antyegzorcyzmami"."


Kto tu zarabia na naiwności?...
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
zabawne jest to ,że własnie tu pierwszy raz spotkałem sie ze strzepywaniem pieniędzy przed wypłatą gotówkową
Nie bardzo wierze w opentania ale ,jak w kominie coś zaszumi ,jak na piętrze cos zapuka ,włos na głowie uda jeża ....
To że kościół nie udzielił pozwolenia to nie znaczy ,że świeccy egzorcyści są nieskuteczni.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Hihi, Ark, to znaczy, że dopuszczasz istnienie, a co za tym idzie - wypędzanie diabła? Z ciała człowieka?

Pozdrowionka.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zaprawde powiadam Wam...niewiarygodne,zeby w XXI wieku mnozyli sie egzorcysci ..jak grzyby po deszczu


Pozdrowionka
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Niech się mnożą Mała ...Ktoś musi ganiać "czarne" diabły
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Bziq, urocze określenie: "czarne diabły"!
Można zastosować w obu przypadkach?...
Zgłoś wpis
527 Postów
ZIBI L...
(ZIBI L)
Latający Holender
Viooltje to może sobie zafundujesz kuracje tak profilaktycznie na pewno nie zaszkodzi.pozdro
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender


sorry ale my mamy 2011 rok................. (przy najmniej na moim kalendarzu )
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
A ja tam lubie miec " diabla za skora",
o diablicah nie wspominajac
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
ZIBI L napisał:
Viooltje to może sobie zafundujesz kuracje tak profilaktycznie na pewno nie zaszkodzi.pozdro

Zibi, moim zdaniem każdemu myślącemy człowiekowi szkodzi wiara w takie głupoty.
Swoją drogą, czy znasz przypadek "opętania" osobę niewierzącą?... Nigdy nie słyszałam.

@Edzia, no patrz, na moim też!

@Adamm, opętało cię, cy cuś?
Zgłoś wpis


Bliżej nas