Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Proszę się zalogować lub zarejestrować by zobaczyć lub zmodyfikować swój profil.

Dyskryminacja Polaków w Holandii - Holandia

475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Witam
Drodzy Kochani ,czesto ktos sie zali ze jest zle traktowany przez holendrow lub odczuwaja dyskryminacje!!

Redakcja www.Polonia.nl czeka na Wasze reakcje, doświadczenia z Holandii, w tym przykłady dyskryminacji Polaków w Holandii.

Zapraszamy do przysłania rzeczowych maili do redakcji na adres info@polonia.nl
Podaj imiÈ© i nazwisko, numer telefonu (chcemy mieć kontakt z nadawcami).
Opisz krótko, dobrą poszlczyzną, konkrenty przypadek, kiedy i gdzie miał miejsce, kogo dotyczył i co siÈ© wydarzyło.
Najciekawsze i najbardziej rażące przypadki opiszemy (anonimowo).
Zgłoś wpis
5 Postów
Julia Kamińska
(Kunia)
Początkujacy
mieszkam w Holandii od kilku lat, niestety znam bardzo słabo język i przez to że jestem z innego kraju czuje się dyskriminowana zwłaszcza w urzedach. Zamiast pomóc to urzednicy tworzą same problemy i utrudniają jak mogą. Ostatnio wypełniałam druk o dochodach, poprosiłam o pomoc Panią, która siedziała przy swoim stanowisku, po czym ona wyraźnie dała mi do zrozumienia, że się tym nie zajmuje i mam sobie kupić słownik albo nauczyć się mówić...
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
I miala racje . Ona nie jest od wypelniania formularzy.
A bedac tu kilka lat mozna na tyle sie nauczyc jezyka by sie poslugiwac nim w formie chocby podstawowej reszte mozna zawsze wypelnic ze slownikiem w reku.
Jesli takie cos mymy uwazac za dyskryminacje to mam wrazenie ze koniec swiata juz nastapil . Kobieto czy ty wiesz co znaczy slowo "dyskryminacja " ?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Baileys dokladnie to samo chcialem napisac ale po ostatnich dyskusjach z rodakami
znow by bylo ze sie czepiam
Jacy wy wszyscy wrazliwi a sadze ze jako nacja jestesmy w czolowce ksenofobow w UE.
Kunia piszesz ze mieszkasz tu pare lat. To gdzie ty mieszkasz ze nie stykasz sie z jezykiem?
Przeciez to naturalna potrzeba czlowieka - komunikacja a przez tyle lat nauczenie sie chocby
jednego slowka dziennie...co ja mowie tygodniowo. A dyskryminacja to by byla jak by Ci powiedziala
"Spieprzaj glupia Polko.Tyle lat tu siedzisz i a ni be ani me". I co smutne mogla tak powiedziec ale nawet tego bys nie zauwazyla. Dlatego chyba warto czasem "przysiasc faldy" a nie sadze ze ktos zrobi ci tu krzywde i raczej bardziej doceni. Bierz przyklad z wietnamczykow w Polsce
A z takich ponizej lepiej nie

Zgłoś wpis
34 Posty

()
Bywalec
Ja raczej nie spotkalam sie z rasizmem chociaz przyznam ze zdarzylo sie pare sytuacji (opiekunka do dziecka,sasiedzi,w pracy )gdzie po krotkiej rozmowie ,kiedy powiedzialam ze jestem z Polski -atmosfera sie troche zmienila... tzn. uslyszalam: 'aha...'ale na ogol jest ok. i uwazam ze jezyka uczymy sie dla siebie samych po to zeby moc sie komunikowac np. w urzedach. a jesliktos nie ma takiej potrzeby tojego sprawa.i nie dziwiie sie ze Holendrzy takim utrudniaja...



a filmik oryginalny
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
polecam rowniez ten film...bardzo prawdziwy niestety
o naszej Polskiej goscinnosci i warcholstwie

Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Kunia napisał:
mieszkam w Holandii od kilku lat, niestety znam bardzo słabo język i przez to że jestem z innego kraju czuje się dyskriminowana zwłaszcza w urzedach. Zamiast pomóc to urzednicy tworzą same problemy i utrudniają jak mogą. Ostatnio wypełniałam druk o dochodach, poprosiłam o pomoc Panią, która siedziała przy swoim stanowisku, po czym ona wyraźnie dała mi do zrozumienia, że się tym nie zajmuje i mam sobie kupić słownik albo nauczyć się mówić...

Nieee , nie wierze to chyba musi byc jakas prowokacja bo nie miesci mi sie w glowie aby mozna bylo tak postrzegac ten swiat
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Mireczku typowy swiat "ucisnionego polskiego robotnika"z postawa pempka swiata . Niestety swiatopoglady takowych sa bardzo zaciesnione do konca nosa owego pepka swiata .
Ups no imasz ci babo placek my tez przeciez dyskryminanci wredni jak to mozemy nie popierac tej postawy przeciez to wiatraki malowane nieroby powinni naumiec sie polszczyzny i najlepiej jeszcze bez pytan wiedziec co sami maja w takowym formularzysku namazgrac .
tak p.s.
Dzis rozmawialam z polskimi 2 damami na obcasach 9 cm ( i ciemnym lakierem do paznokci przykrywajacym brudne pazury) wyobras sobie doszly do wniosku ze zostaly oszukane przez biuro pracy bo na papierze maja 8.95 a na reke maja 6.50 i nie wiedzialy ze tyle im zostaje po odciagnieciu chaty i ubezp. zdrowtnego .
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Baileys napisał:
Mireczku typowy swiat "ucisnionego polskiego robotnika"z postawa pempka swiata . Niestety swiatopoglady takowych sa bardzo zaciesnione do konca nosa owego pepka swiata .
Ups no imasz ci babo placek my tez przeciez dyskryminanci wredni jak to mozemy nie popierac tej postawy przeciez to wiatraki malowane nieroby powinni naumiec sie polszczyzny i najlepiej jeszcze bez pytan wiedziec co sami maja w takowym formularzysku namazgrac .
tak p.s.
Dzis rozmawialam z polskimi 2 damami na obcasach 9 cm ( i ciemnym lakierem do paznokci przykrywajacym brudne pazury) wyobras sobie doszly do wniosku ze zostaly oszukane przez biuro pracy bo na papierze maja 8.95 a na reke maja 6.50 i nie wiedzialy ze tyle im zostaje po odciagnieciu chaty i ubezp. zdrowtnego .


niech dziewczyny zloza skarge na nieuczciwe biuro pracy po przez nowa strone pana Kampa, bo przeciez tak tego zostawic nie mozna
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
marek_ams napisał:
polecam rowniez ten film...bardzo prawdziwy niestety
o naszej Polskiej goscinnosci i warcholstwie


Dobry film! Dzięki.
Zgłoś wpis


Bliżej nas