Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
1988 Postów

()
Latający Holender
Schat_je napisał:


A co powiesz na temat pedofili uprawianej przez np. nauczycieli? Albo rodzica? Dziecko skrzywdzone przez opiekuna cierpi mniej???

Eutanazja to też ciężki temat i mam swoje powody, by miec takie a nie inne zdanie, a nie tylko "NIE BO NIE", nie będę wiec nawet pytać czy "pomogłabyś" również /bliskiemu/ człowiekowi.


Droga Schatje, zastanawiam sie czy przeczytalas watek od poczatku.
Pedofilia jest zlem bez wzgledu na to, czy uprawiana jest w domowym zaciszu, czy w szkole, czy w kosciele.
Temat zaczelam wypowiedzia arcybiskupa Michalika, ktory w odpowiedzi na coraz wiecej ujawnionych afer we wlasnej instytucji broni swoich podwladnych w najbardziej chamski i bezczelny sposob, a mianowicie zwalajac wine na dzieci i ich rodzicow.
Tak wiec nazywam rzeczy po imieniu, czyli PEDOFILIA WSROD KLERU jest problemem. A kosciol robi rzecz niemniej obrzydliwa broniac skrwieli. Ot, tyle.

Na Twoje pytanie nt eutanazji odpowiem krotko - tak, pomoglabym. Tyle, ze bez cudzyslowia.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Viooltje napisał:
[quote]Schat_je napisał:
[quote]


Droga Schatje, zastanawiam sie czy przeczytalas watek od poczatku.
Pedofilia jest zlem bez wzgledu na to, czy uprawiana jest w domowym zaciszu, czy w szkole, czy w kosciele.
Temat zaczelam wypowiedzia arcybiskupa Michalika, ktory w odpowiedzi na coraz wiecej ujawnionych afer we wlasnej instytucji broni swoich podwladnych w najbardziej chamski i bezczelny sposob, a mianowicie zwalajac wine na dzieci i ich rodzicow.
Tak wiec nazywam rzeczy po imieniu, czyli PEDOFILIA WSROD KLERU jest problemem. A kosciol robi rzecz niemniej obrzydliwa broniac skrwieli. Ot, tyle.


Oczywiscie Viooltje, czytam uważnie i sprostowanie, które zamieścił biskup też nie umknęło mojej uwadze. I nie jest niemożliwe, ze rzeczywiście sie przejęzyczył. Ja tego nie wiem, Ty tego też nie mozesz wiedzieć, to wie tylko on sam.

Bardzo dobrze, ze takie rzeczy wychodzą na jaw, w jakim środowisku by się nie działy!!! Niepojęte jest dla mnie,że mówi sie o tym po czasie, ze wczesniej nie znalazł sie nikt kto by zaalarmował. Niemożliwe jest, zeby nikt nie zauważył, ze dzieje sie cos niedobrego. Nawet jesli krzywdzone dziecko wstydziło sie, by o tym komukolwiek powiedziec, to nie wierze, by w jego zachowaniu nic nie wskazywało na to, ze cos jest nie tak.
Gdybym ja zauważyła cos podejrzanego...oj gromy by sie posypały /i bynajmniej nie byłaby to oznaka braku argumentów Adamm /
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Schat_je napisał:



Oczywiscie Viooltje, czytam uważnie i sprostowanie, które zamieścił biskup też nie umknęło mojej uwadze. I nie jest niemożliwe, ze rzeczywiście sie przejęzyczył. Ja tego nie wiem, Ty tego też nie mozesz wiedzieć, to wie tylko on sam.


Schaaaat, 'lapsus jezykowy'? Noo proosze cie...

Bardzo dobrze, ze takie rzeczy wychodzą na jaw, w jakim środowisku by się nie działy!!! Niepojęte jest dla mnie,że mówi sie o tym po czasie, ze wczesniej nie znalazł sie nikt kto by zaalarmował. Niemożliwe jest, zeby nikt nie zauważył, ze dzieje sie cos niedobrego.

Acha! Dokladnie. Tylko ukrywano to przez dziesiatki lat.

Nawet jesli krzywdzone dziecko wstydziło sie, by o tym komukolwiek powiedziec, to nie wierze, by w jego zachowaniu nic nie wskazywało na to, ze cos jest nie tak.
Gdybym ja zauważyła cos podejrzanego...oj gromy by sie posypały /i bynajmniej nie byłaby to oznaka braku argumentów Adamm /


To jest problem o wiele bardziej zlozony. Pulapka polega na tym, ze krzywdzone dziecko czuje sie winne! I dlatego wstydzi sie przyznac. I stara ukryc swoj 'grzech'.
A wina zawsze lezy po stronie pieprzonego gwalciciela, czyli doroslego czlowieka. Klaar.
Dlatego - choc nie usprawiedliwiam rodzicow - predzej zrozumiem ich nieswiadomosc, niz swiadome krycie przestepcow przez 'moralne' autorytety.
Zgłoś wpis
466 Postów
a a
(Adamm)
Latający Holender
Schat_je napisał:
Kogoś takiego, komu nigdy nie brakuje to tylko podziwiać . Jestes WIELKI
Istniejesz naprawde?

Dziekuje Schat_je, rozmiar jednak podobno nie ma znaczenia .
Chociaz, nie oszczedzam sie na silowni .
Czyzbys namacalnie chciala sie przekonac jak....slowo staje sie cialem
Wody w wino wciaz przemieniac nie potrafie, czyzby brakowalo mi wiary
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Nigdy nie twierdziłam Adamm, ze rozmiar ma dla mnie jakies znaczenie

Czy chciałabym sie przekonać?
Obawiam sie, ze gromy mogłyby sie posypac... z braku argumentów


Gdybyś miał "wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedziałbys tej morwie: Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze, a byłaby Ci posłuszna."
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Taka tam aktualizacja:

www.wprost.pl/ar/420558/Slyszymy-ze-dzie...-ganiaja-za-ksiezmi/

Nawet Franciszek przyznaje, ze pedofilia w kosciele to wielki problem. Ale coz, polski bastion nadal dzielnie sie trzyma.
Hurra?...
Zgłoś wpis
466 Postów
a a
(Adamm)
Latający Holender
Viooltje napisał:
Nawet Franciszek przyznaje, ze pedofilia w kosciele to wielki problem. Ale coz, polski bastion nadal dzielnie sie trzyma.
Hurra?...

Interpretacja pedofilii wsrod ksiezy przez polski bastion,
mleko sie juz wylalo i nie ma odwrotu, na calym swiecie glosno mowi sie o problemie,
wyciagajac konsekwencje i karajac sprawcow ,
w Polsce kosciol twierdzi, ze tym dobrodusznym czynem,
mozna wykarmic.....stado mlodych kociakow!!!!

Zgłoś wpis
206 Postów
Doświadczony forumowicz
Jakie to szczęście, że mnie chwilowo nie ma na MN, nieprawdaż?
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Adamm,
mleczko się - niestety - dalej wylewa. I nie wiadomo czy z butelki, czy to mleczarnia ma przeciek. Kużwa!
Zgłoś wpis


Bliżej nas