Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

co z emerytura w holandii ??? - Holandia

Czytali temat:
Darek Kowalski (9778 niezalogowanych)
5 Postów
Krzysiek ...
(albinos)
Początkujacy
Mysle ze ten temat interesuje nie tylko mnie jak wyglada emerytura a raczej prawo do emerytury jak jest naliczana i czy osoby które pracuja przez biura posrednictwa pracy i nie sa zameldowane w Holandii maja takie same prawa emerytalne jak osoby zameldowane w Holandii pracuja przez biuro posrednictwa pracy czy sa roznice jakies a jak wyglada ta sprawa z osobami na kontrakcie.
Jesli ktos jest zorientowany w temacie to niech sie wypowie
czy osoby objete CAO maja wypłacana emeryture lub rente z tzw 1 filaru czy tylko Stipp.

Mam jeszcze jedno osobiste pytanie. Czy jesli pracowałem co roku przez 2 miesiac na okres wakacyjny przez biura posrednictwa pracy czy ten okres liczy sie do lat pracy ???
I czy w ogole okres przeprzacowany przez biuro jest liczony do wysługi lat bo w moim wypadku dało by to przeszło 3 lata liczac okresy wakacyjne w zeszłym roku 6 miesiecy i ten cały rok.

Z gory dzieki wszystkim za zainteresowanie i udzielenie wyjasnien.
pozdrawiam Krzysiek

Mam nadzieje ze znajda sie osoby elokwentne i znajace temat, które pomoga nie tylko mnie dowiedziec sie wiecej na temat emerytur i rent w NL
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Może odbiję trochę od tematu.W Belgii i prawdopodobnie w Holandii wystarczy przepracować 5 lat do tzw emerytury socjalnej.Wiem że jak pracowałem w Holandii to nie miałem odciąganych składek ani na emeryturę ani na tzw.fundusz pracy.Czyli ten czas był jak dla mnie zmarnowany.W Belgii pracując przez pośrednika odprowadzają ci składki emerytalno-rentowe,duża część kasy idzie też na fundusz dla bezrobotnych,ale po roku czasu nabywasz prawo do zasiłku dla bezrobotnych.Wiem że w Holandii pośrednicy nie odprowadzają tej składki.Być może warunki zatrudnienia u pośrednika w Holandii uległy zmianie na lepsze ale w to wątpię.Zresztą patrząc po stawkach jakie oferują biura pośrednictwa pracy można by się sugerować że są niskie z powodu dużych procentów odprowadzanych składek.Niech mnie ktoś na prostuję jak gdzieś się mylę.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Emerytura podstawowa (socjalna) bardzo niska nabywana jest przez 50 lat (tzn.od 15-go do 65-go roku zycia) Za każdy przepracowany rok mamy 2% podstawy.Jesli pracodawca odprowadza podatek dochodowy to jego składowa jest składka na tę podstawową emeryturę.Prawo do tej emerytury nabywa się także mieszkając w NL (tzn.nie pracując a będąc tylko zameldowanym w NL) Poza tym większość pracodawców opłaca wraz z pracownikiem składkę na fundusz emerytalny (II filar),ale jest to widoczne na wydrukach pensji.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale jeżeli ja jestem zameldowano w Holandii 6-lat to te lata licza mi się do emerytury?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Na to wychodzi że się liczą ale do socjalnej,
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
rozumiem!1
Zgłoś wpis
5 Postów
Krzysiek ...
(albinos)
Początkujacy
czyli jesli ktos pracuje przez agencje i nie jest zameldowany bo tak to chyba wyglada przy pracy przez agencje to nie nabywa praw do emerytury socjalne czy jak ??? bo własnie tego chciałem sie dowiedziec
Zgłoś wpis
1 Post
Dariusz Mam
(dariusz68ejty)
Początkujacy
TAK SZCZERZE TO NIKT CHYBA Z NAS NIE WIE NA JAKIM WÓZKU JEDZIE TEŻ PRACUJE NA TAKICH WARUNKACH I JEDNO WIEM JAK NIE ZAPŁACISZ ZA INFORMACJE TO NIKT CI NIE POWIE .A CO DO HOLĘDRÓW TO NA PEWNO NAM NIE POMOGĄ A WRĘCZ PRZECIWNIE NAWET ZASZKODZĄ.POZDRAWIAM WSZYSTKICH CIĘŻKO PRACUJĄCYCH
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
dariusz68ejty napisał:
......A CO DO HOLENDRÓW TO NA PEWNO NAM NIE POMOGĄ A WRĘCZ PRZECIWNIE NAWET ZASZKODZĄ.POZDRAWIAM WSZYSTKICH CIĘŻKO PRACUJĄCYCH


..... tutaj raczej sie mylisz , wiekszosc Holendrow to bardzo zyczliwi ludzie i jesli chodzi o jakakolwiek pomoc , to szybciej ja od Holendra otrzymasz niz od rodaka . Niestety najczesciej Polacy Polakom szkodza sami
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Powiem wam jakie ja uzyskałem informację pracując w Holandii przez pośrednika.Pośrednik poinformował mnie że po 26 tygodniach przysługuję mi opcja odprowadzania składek na emeryturę.Oczywiście odbędzie się to moim kosztem i zabiorą mi 2 euro z każdej godziny jaką przepracuję a miałem wtedy 7 na godzinę.Nie wiem czy to prawda jest,ale wiem że mnie skutecznie zniechęcili.
Zresztą jakby to poskładać do kupy to przy odprowadzaniu składek rentowo-emerytalnych musieli by odprowadzać skłądki na fundusz pracy.Czyli automatycznie pracownik z pośrednika po roku czasu powinien nabyć prawo do zasiłku przy zwolnieniu.Ale tak nie jest.Zresztą pracownik zatrudniony przez pośrednika jest pracownikiem tymczasowym,czyli umowa-zlecenie albo umowa o dzieło gdzie nie ma nic prócz odciąganego podatku.Tak to mi się bynajmniej wydaję.
Zgłoś wpis


Bliżej nas