Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

przyszła emerytura w PL ? - Holandia

Czytali temat:
Kamil8507 (3550 niezalogowanych)
6 Postów
janek kompass
(kompass75)
Początkujacy
Witam.
Macie jakieś plany związane z przyszłą emeryturą w PL ? wszyscy wiemy jak wygląda sytuacja ZUSU
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
kompass75 napisał:
Witam.
Macie jakieś plany związane z przyszłą emeryturą w PL ? wszyscy wiemy jak wygląda sytuacja ZUSU


Czy mozesz wytlumaczyc o co ci chodzi?
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Kompas a ty jakie masz plany za twoja Holenderska emeryture ??ktora dosataniesz dopiero w 2047
widzac twoj wiek to nie bedzie to jako tako jakas wielka suma .
Mianowicie w NL by dostac pelna emeryture musisz miec przepracowane lub mieszkac czyli byc zameldowanym prze okres 50 lat .
Na dzien dzisiejszy AOW czyli emerytura w NL wynosi dla :
samotnych € 1.041,74
dla malzenst/partnerow € 715,46 na osobe Jesli twoj partner nie wyrobil sobie AOW w NL to tej emerytury nie dostanie (Sumy sa w brutto ).
Za kazdy kaledarzowy rok zameldowany lub przepracowany w NL dostajesz 2% tutejszej emerytury.
Wiec wroce do twojego wieku : gdybys tu pracowal do ukonczenia 67 roku zycia wyrobil bys sobie maxymalnie 75-80 % emerytury - podatek czyli jakies 600 e na reke dla samotnej osoby . Za 36 lat nie bedzie to tak wielkia suma by moc sobie spokojnie zyc.
Zgłoś wpis
107 Postów
Boguslaw P.
(mario520)
Stary wyjadacz
Jak dalej będzie Tusk rządził to na pewno się nie doczekasz tej emerytury (nie życzę ci źle oczywiście). A jak jest z Belgijskimi emeryturami bo o holenderskich już przeczytałem
Zgłoś wpis
150 Postów
GREGOR Hardstyle
(gregoriano)
Stary wyjadacz
ROCZNIKI OD 1975 W ZWYŻ MOGĄ ZAPOMNIEC O JAKIEJKOLWIEK EMERYTURZE W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JAK BEDZIEMY JUZ W TAKIM WIEKU CZYLI BEDZIEMY MIEC 67 LAT A MOZE I ZMIENIĄ DO 70 CZY WIECEJ CO MNIE WCALE NIEZDZIWI , TO NIEPOZOSTAJE NAM NIC INNEGO JAK TYLKO KRASC!!!!!!!!!
KRASC
I TYLKO KRASC!!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
6 Postów
janek kompass
(kompass75)
Początkujacy
witam.
Ja mam 24 lata , wiek podany na forum jest zły. Do mnie kilka miesięcy temu zadzwonił kolega który pracuje jako agent ubezpieczeniowy z ofertą prywatnej renty. Spotkałem się z nim , wytłumaczył co i jak. Pracuję w NL ale wysyłam do PL co miesiąc 300 zł na składkę , gwarantowaną rentę będę miał 1300 zł nie mniej , a przy waloryzacji składki jest to 3 500 zł dożywotnio, renta jest dziedziczona w razie NW osoba uposażona dostaje do 80 moich urodzin rentę , zysk 5 % , bez podatku Belki jak bym chciał wybrać w wieku 65 lat całą sumę , czy tez wcześniej, firma Compensa. Mojemu dziecku założyłem Polisę, alby w wieku 19 lat mogło wystartować konkretnie. Dziele się informacją z innymi którzy by chcieli skorzystać nie patrząc na ZUS który w końcu będzie wypłacał po 300 zł emerytur , likwiduje od tego roku zasiłki pogrzebowe... piękna jest ta Polska.
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Cos w podobnym stylu mam od kilku dobrych lat w CU obecnie Aviva.Różni śię nieznacznie może od tego co masz Ty,ale nie narzekam....Dzieci polisy posagowe mają również w 2 firmach-PZU i CU
Miło jest przeczytać że ktoś z dużym rozsądkiem mysli o przyszłości i zaczyna siebie i swoich bliskich zabezpieczać już teraz,gdy jest w pełni sił witalnych,a nie przy widmie respiratora ...Pogratulować
Czytaj gregoriano i się ucz,i nie wypisuj bezsensownych bzdur w każdym temacie.....Zamiast pompować nadmiernie mięsnie-podpompuj troszke zawartość galaretki podczaszkowej...Naprawdę dobrze Ci to zrobi
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Ach, nie wiem czym są spowodowane symptomy ADHD u Grega, ale mam nadzieję, że przeżyje następne półłykendzie.

Bziq, mój brat płaci podobne składki od 15-tu lat (chyba) i ponoć dziecko ma przyszłość zapewnioną.

Ale, kurna, nie brzmi to lekko horrorowo?...
Zgłoś wpis
6 Postów
janek kompass
(kompass75)
Początkujacy
Do tego wszystkiego przekonał mnie mój kolega który tym się zajmuje od niedawna.
Przedstawił mi sytuację jaka istnieje w Polsce i bez wahania podpisałem wniosek dla siebie i dla rodziny, gdybym nie sprostał tym składkom mogę je w każdej chwili zawiesić albo odebrać bez żadnych kosztów. Compensa ma naprawdę dobry produkt polecam, jak by ktoś miał jakieś pytania to numer do mojego kolegi Agenta Ubezp. GG:28944867
Trzeba myśleć już o swojej przyszłości a nie o nowym aucie itp. Dla mnie śmieszne jest to np jak sąsiedzi prześcigają się w wymianie samochodów czy nowych TV , chcą pokazać jacy są bogaci... tak naprawdę są biedni , kredyty , długi ... Bogaty jest ten który zadba o swoją przyszłość w tej chwili. Brzmi brzmi horrorowo i dlatego trzeba się za to brać już. My jeszcze mamy tak w miarę , ale jak premier będzie chciał zrobić wiek emerytalny jak w UK czyli 69 to będziemy mieli lipę.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
kompasik rekalama nie w tym dziale . A tak p.s. gdyby byla ta compensa taka "naprawde dobra "to wszyscy by juz dawno o tym mowili . A tak to jakos w to nie wieze tak samo jak w nietykalne emerytury w NL . Niestety juz teraz sa braki okolo 20% na wyplate emerytur . A w nl to bylo swieta krowa tak samo jak ulga podatkowa do hipoteki . Ja w zadne obiecanki juz nie wieze .
Zgłoś wpis


Bliżej nas