Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

kredyt na mieszkanie - Holandia

Czytali temat:
Pio Wit Kris1978 nataliaMojaniderlandia Marcin Mazurkiewicz klaudiam Pamela Rosa Flores Julia2344 Scb (5126 niezalogowanych)
5 Postów
Edyta Pijanowska
(Edka73)
Początkujacy
Witajcie
Ma ktos moze rozeznanie jak korzystniej bedzie wziasc kredyt na mieszkanie lub dom w NL?Czy latwiej bedzie malzenstwu czy nie ma to znaczenia?Pozdrawiam
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Ela nie ma znaczenia . Wszystko zalezy od sumy waszych rocznych dochodow brutto i wysokosci sumy za dany dom/mieszkanie . Oczywiscie b.wazne jest jakie kontrakty macie i jak dlugo pracujecie tu juz w NL .
Poza tym wiele wiele innych faktorow wplywa na mozliwosc odtrzymania hipoteki.
Czy jestescie rejestrowani w BKR i ostatnio tez pytaja o polskie bkr . Czy macie jakies pozyczki , alimenty itd . Ale w tej sprawie poradz sie u specjalisty , on wyliczy ci od reki ewentualna wysokosc hipoteki jaka mozecie wziasc.
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
Baileys tradycyjnie ładnie wszystko wyjaśniła.

Dodam od siebie tylko, że warto zainwestować w ludzi, którzy się tym zajmują i są w tym dobrzy. Osobiście wybrałem biuro holenderskie i jestem bardzo zadowolony. Nawet jeśli kosztuje to troche, dostajemy w zamian pełne wsparcie, oraz dochodzi kwestia pomocy w obliczeniu prawdziwej wartości hacjendy, no i oczywiście negocjacja ceny w dół, bo 95% ofert jest mocno przewartościowana, ale trzeba umieć to poprzeć faktami. ;>

Powodzenia.
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Fajnie ze coraz wiecej ludzi ,wkoncu doszlo do wniosku ze oplaca sie kupic dom w NL!
Nie jest to 100% pewne ze terzaz na tym zarobisz a newet jest szansa na to ze stracisz i zostaniesz jeszcze z dlugiem.
Oplaca to sie tylko teraz dla strarters co znaczy dla poczatkujacych (pierwszy dom)
Przy zakladaniu hypotheeki w tych czasach jest ryzykowne i musisz dlatego wziac dodadkowe bezpieczenstwo np. w formie NHG (Nationale Hypotheek Garantie) ktora gwarantuje ze w momencie pozniejszego sprzedania wlasnosci i bedzie on mniej warty kwoty za ktory byl kupiony ,wracaja ci ta roznice i jestes bez dlugow

Samo to ze Polacy doszli do tego ze panstwo holenderskie doklada i to niezle doklada do hyptheeki miesiecznie jako chyba jedyny kraj na swiecie ,podoba mi sie to i swiadczy ze uzywamy swoj rozum
Glupie polskie teksty typu przeciesz to nie twoj dom bo masz hypotheke moga byc tylko z ust ludzi ktory nieznaja holenderskiego systemu bo po co placic calosc jak mozna 60% prawda!

PS:Argusek a niemasz teraz przypadkowo drogiego niepotrzebego ubezpieczenia wcisietego tak o niyby ze on musi byc
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
Powiem Ci Patboy, że oferty były i to w holenderskim stylu ładnie władowane między przecinkami...

Jedynie takie niby_niepotrzebne to w razie utraty pracy, że mam wsparcie finansowe. Tak by głowa potem nie bolała.
Zgłoś wpis
5 Postów
Edyta Pijanowska
(Edka73)
Początkujacy
Dziekuje wszystkim za radyMam zamiar zostac na stałe w Holandii dlatego kalkuluje czy lepiej kupic wlasny dom czy dalej wynajmowac.A co swoj to swój
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Edka miec zamiar i faktycznie tu zostac to wielka roznica .
Wiele sie zmienia na coraz gorsze. Czy sie oplaci wlasne mieszkanko? tego niek tnie wie ale wiem jedno napewno nie jest to tak pieknie jak pisze Patboy ( pewnie gdzies czegos nie doczytal ) Z posiadaniem wlasnego mieszkania/domu wiaze sie tez wiele wiele innych spraw ktore teraz ludzie ( zwaszcza starterzy) nawet nie mysleli przelotnie bo nie maja pojecia o ich istnieniu . Czy wiesz ze procz hipoteki masz dosc wysokie oplaty gminne i podatki ?
czy wiesz ze ubezpieczenia przy hipotece sa bardzo bardzo wysokie ( nie mam namysli ubezpieczenia domu i inboedel ) . Czy wiesz ze jednak majac wlasne mieszkanie jednak nie jestes taka wolan jak bys myslala ? bo np w PL mozesz sobie w jakim chcesz kolorze polozyc dachowki lub zrobic kolorek na tynkach zewnetrznych tu niestety masz odgornie okreslone takie sprawy poprzez regulamin gminy ?
czy wiesz ze chcac np zrobic przybudowke lub garaz/schowek wyzszy jak 2 m i wiekszy jak 2m kw musisz zglosic to w gminie a jezeli jest 60% twojej posiadlosci zabudowane to takowego pozwolenia nie dostaniesz ? nie mozesz zalozyc firmy ot tak na twoim adresie, bo jak twoj dom/ mieszkanie nie ma przeznaczenia na dzialalnosc gospodarcza to firme mozesz zglowy wybic lub bedziesz zmuszona wynajac w innym miejscu lokal ? I wiele wiele takich innych dupereli ktore ci maga naprawde zatroc zycie .
Pacik sorki ze tak powiem chlopie jak nie orjentujesz sie w tak bardzo waznych sprawach w 100% to nie wprowadzaj ludzi w blad . Nim cos powiesz zweryfikuj to w jakiejs instancji lub fachowej literaturze .
NGH nie dziala tak jak ty to opisujesz .
Gdy mowisz o placeniu tylko 60% to omow to dokladnie bo pudzniej sa ludzie ktorzy cos slyszeli napalili sie na brednie i po fakcie sa zdziwieni ze zycie je walnelo bez wazeliny .
Edka Znam ludzi ktorzy nie chca za skarby miec wlasnej nieruchomosci i znam ktorych nie wygonisz do czynszowki . Kazdy patrzy inaczej na swiat i sprawy zwiazane z nim. Jeden uwaza ze sie nie oplaci mieszkac we wlasnym bo wszystkie koszta utrzymania sa dla wlasciciela a w czynszowce nie masz innych kosztow poza ewentualnym przemeblowanie i malym remocikiem . Zadnych ciekanacych dachow , zadnych zatkanych rur i innych obowiazkow wlasciciela ktore bieze na siebie woningstichting.
Dezyczja nalezy do ciebie . jedna madra rada do tak waznego wyboru wes sobie fachowca ktory tym sie zajmuje i napewno ci doradzi .
Zgłoś wpis
3 Posty
Magda Dzi
(Magbetka)
Początkujacy
Ja podpisze sie pod Baileys i dodam, ze banki w tym momencie nie sa chetne do rozdawania kredytow. Nawet jezeli jest sie holendrem z umowa na czas nieokreslony, to otrzymanie kredytu nie jest zupelnie oczywiste. Polacy dodatkowo sa na gorszej pozycji ze wzgledu na to, ze niestety, wielu naszych rodakow kombinowalo, zaciagalo pozyczki czy po prostu wykorzystywalo mozliwy debet na koncie i znikalo, wracajac do Polski.
No i nie wiem, jakie sa dochody w waszym gospodarstwie domowym, ale znam holendow, ktorzy zaciagneli kredyt na zakup nawet nie domu, ale mieszkania, zarabiaja niezle, a od kilku lat zamiast kredytu splacaja same odsetki i koszty obslugi kredytu, a nie kredyt sam w sobie.
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Droga Baileys
Mam szacunek dla ciebie bo mimo to ze mozesz na tym zarobic, pomagasz czesto bezinteresownie naszym rodakom
Mimo to zadziwiasz mnie od czasu do czasu typowo zaczepnym zachowaniem cos co rowniez mowi duzo o tobie
Niewiem dlaczego zaprzeczasz mojego posta,sa niestety ludzie ktorzy maja inny poglad na sprawy i przyczepiaja sie drobiazgow,moze to twoj tak zwany tik z twoiej pracy i nie jestes w stanie popuscic
Baileys napisał:

Wiele sie zmienia na coraz gorsze. Czy sie oplaci wlasne mieszkanko? tego niek tnie wie ale wiem jedno napewno nie jest to tak pieknie jak pisze Patboy ( pewnie gdzies czegos nie doczytal ) Pacik sorki ze tak powiem chlopie jak nie orjentujesz sie w tak bardzo waznych sprawach w 100% to nie wprowadzaj ludzi w blad . Nim cos powiesz zweryfikuj to w jakiejs instancji lub fachowej literaturze
Moja wypowiedz jest wzieta zycia i ogolnej wiedzy,czytanie gazet,ogladanie wiadomosci itd.


Patboy... napisał:
Nie jest to 100% pewne ze terzaz na tym zarobisz a newet jest szansa na to ze stracisz i zostaniesz jeszcze z dlugiem.

Co do NHG to ta sama bajka
Zaprzeczas i dodkowo robisz ze mnie jeszcze glupka

Baileys napisał:

Pacik sorki ze tak powiem chlopie jak nie orjentujesz sie w tak bardzo waznych sprawach w 100% to nie wprowadzaj ludzi w blad . Nim cos powiesz zweryfikuj to w jakiejs instancji lub fachowej literaturze .
NGH nie dziala tak jak ty to opisujesz .


niewiem jak z toba ale ja osobiscie dopiero cos weryfikuje jezeli niemam pojecia o czym mowie lub sie wacham,niezapomnij ze tu juz jestem dluzej skonczylem tu szkoly i orjetuje sie co i jak tu sie robi ,moze czasmi mniej niz ktos co zrobil z tego swoj zawod ale dalej wiem o czym mowie.Niestey Baileys zawiodlem sie na tobie i mysle ze poznalem teraz twoja Polska osobowosc


masz tu link i tekst z ich wlasnej strony zeby nie bylo:
www.nhg.nl/consument/ik-wil-een-woning-kopen/wat-is-nhg.html

"Wat is NHG?

De Nationale Hypotheek Garantie (NHG) is de naam van de garantie die u kunt krijgen als u een lening afsluit voor het kopen of verbouwen van een woning.

Als u een hypotheek afsluit maakt u samen met de geldverstrekker afspraken over de betaling van uw hypotheeklasten. Er kunnen zich echter situaties in uw leven voordoen waardoor het aflossen van de hypotheek tijdelijk geheel of gedeeltelijk niet meer mogelijk is. U kunt dan in aanmerking komen voor de Woonlastenfaciliteit waarmee u in staat wordt gesteld een moeilijke periode te overbruggen zodat u in uw woning kunt blijven wonen. Klik hier voor meer informatie over de Woonlastenfaciliteit.

Indien uw betalingsproblemen niet van tijdelijke aard zijn, kan het zijn dat u in zo'n geval uw woning moet verkopen en dat de opbrengst van uw woning lager is dan het bedrag dat u nog moet terugbetalen. Er ontstaat dan een restantschuld. Het Waarborgfonds betaalt deze restantschuld aan de geldverstrekker. Wanneer u geen schuld heeft aan de gedwongen verkoop, bijvoorbeeld als uw inkomen daalt door werkloosheid of arbeidsongeschiktheid of als een van beide inkomens wegvalt door bijvoorbeeld scheiding, kan het Waarborgfonds u dit bedrag kwijtschelden en hoeft u dit bedrag dus niet meer terug te betalen. Voorwaarde hiervoor is dat u heeft meegeholpen de restantschuld zoveel mogelijk te beperken. Dit houdt bijvoorbeeld in dat als u betalingsachterstanden heeft, u contact opneemt met de bank om te bekijken hoe u deze achterstand kunt inlopen."

PS:w detale mozna wtopic ale nie jak ktos sie pyta ogolne info prawda a ty sie przyczepiasz pierdol jak prawdziwa "baba"
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Pacik czy sie zawiodles na mnie czy nie mnie to nie interesuje . Czy jestes dluzej czy nie nie nie mozesz sie wypowiedac bo tego nie wiesz na pewno jak dlugo ktos tu jest . A co do ukonczenia szkoly/szkol przez ciebie tu w NL nie bede w nikac bo mnie napewno to nie interesuje ale wiem ze nawiele ci sie to nie zdalo, a wiem bo z mialam mozliwosc podziwiac(dziwic sie) twoja pisownia a raczej brakiem poprawnej pisowni . Co do kawalka ktory przedstawiles teraz z stronki nhg to jest calkiem cos innego jak ty opisujesz w poprzednich postach np...............Przy zakladaniu hypotheeki w tych czasach jest ryzykowne i musisz dlatego wziac dodadkowe bezpieczenstwo np. w formie NHG (Nationale Hypotheek Garantie) ktora gwarantuje ze w momencie pozniejszego sprzedania wlasnosci i bedzie on mniej warty kwoty za ktory byl kupiony ,wracaja ci ta roznice i jestes bez dlugow............. wiec ktos moze zrozumiec to tak : mam dom za 150 tys ale teraz go sprzedaje za 120 tys i reszte doklada HHG . to jedno . A teraz druga niescislosc wynikajaca z niedoinformowania lub niedoczytania . NHG splaca twoj dlug jesli MUSIALES sprzedac nieruchomosc a dlug powstal bez twojej winy . Czyli ktos sie zwolnil bo mu robota nie odpowiadal a pudzniej nie mogl znalesc pracy i poprzesto narasta mu dlug . Taka osoba musi sie liczyc z tym ze reszta dlugu nie zostanie za niego splacona . Lub inna sytuacja kochana zona jest shopoholikiem i zamiast placic rachunki chowa je za szafe ale za to wydaje krocie na duperele . w ktoryms momecie przysyla bank paparasy ze dom bedzie sprzedany na licytacji a z drugiej strony NHG wysyla zawiadomienie ze reszty dlugu nie splaci bo takowy powstal z winy duznika. Znasz napewno talie malutkie literki ktorych nikt nie czyta do pory jak nie ma problemow . Wlasnie takie sprawy sa tam opisane .
Trzecia niescislosc w twoich wypowiedziach :
............po co placic calosc jak mozna 60% prawda!...................
hmm. czyli wedlug ciebie biezemy hipotek na np 100 k euro i splacamy tylko 60 k .
a zeby nie byc glolo slownym podam ci link do wyliczenia ktore kiedys ktos zrobil .
Przy wyjsciowej hipotece 180.000 oprocentowanie 5% czas trwania hipoteki 30 lat (360 miesiecy )
"....Je betaalt in totaal Eur. 156.600,- netto aan rente. Immers, je lost niet tijdens de looptijd af, dus betaal je evenveel rente als bij de aflossingsvrije variant. Om Eur. 180.000,- op te bouwen in 360 maanden met een rendement van 5% dien je elke maand Eur. 216,- opzij te leggen. In totaal dus 360 x Eur. 216,- = Eur. 77.760. De totaalprijs voor deze variant komt hiermee op Eur. 77.760 + Eur. 156.600,- = Eur. 234.360,- netto. Omdat er geen rekening gehouden is met de kosten die een spaarpolis met zich meebrengt, is het exacte voordeel niet uit te rekenen. Maar feit is dat deze variant vele malen goedkoper is dan de aflossingsvrije variant.
.....".
financieel.infonu.nl/hypotheek/16288-afl...-de-goedkoopste.html
Tak jak to ty to przedstawiasz (dla kogos kto tego wcale nie rozumie i nie ma o tym pojecia) jest brednia .
przypomne twoja wypowiedz jeszcze raz ........ Samo to ze Polacy doszli do tego ze panstwo holenderskie doklada i to niezle doklada do hyptheeki miesiecznie jako chyba jedyny kraj na swiecie ,podoba mi sie to i swiadczy ze uzywamy swoj rozum
Glupie polskie teksty typu przeciesz to nie twoj dom bo masz hypotheke moga byc tylko z ust ludzi ktory nieznaja holenderskiego systemu bo po co placic calosc jak mozna 60% prawda!
..............
Co do podawania info i wdawania sie w duperele powiem tak :
W tak waznych sprawach jak hipoteka czy inne psrawy finansowe kazde duperele sa wazne .
Tu nie pyta ktos gdzie kupie buty robocze na obcasach a o powazna sprawe jaka bedzie w duzej mierze czescia twojego zycia , ot tak jakies 30 lat .
Zgłoś wpis


Bliżej nas