Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

A czy Ty zamierzasz wrócić Polski - Holandia

16 Postów
Lukasz J.K
(Juniorsous)
Bywalec
A czy Ty zamierzasz wrócić Polski ? Jakie macie plany?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Dobre połączenie drogą powietrzną umozliwia mi szybko i łatwo poruszania się między NL-PL/PL-NL, niemam polskiego obywatelstwa, ale przyznam ze Polska jest place to be ... bogata kultura, ludzie, życie nocne ... etc. Mozna powiedzieć ze mieszkam tu i tam. Najprawdopodobniej jak już wybije 40-stka wymienię holandie na sunny beach w Bułgarii aby nadrobić deszczowy holenderski klimat ... a Polska? I was born in the 80's in Poland, więc swój materac napewno nie zamienię za żadne słońce
Zgłoś wpis
16 Postów
Lukasz J.K
(Juniorsous)
Bywalec
Sercem w dwóch krajach - Tak można żyć
Zgłoś wpis
78 Postów
Barbara MC
(mexa35)
Gaduła
Ja tam nic nie planuje ide na zywiol , kto wie co sie moze wydarzyc .Zycie pisze rozne scenariusze , moze zamieszkam w Honolulu np
Zgłoś wpis
127 Postów
LouLou .
(Lady LouLou)
Stary wyjadacz
a ja chyba do Polski nie wroce....chociaz, tak jak Mexa nigdy nic nie wiadomo....ale w Belgii raczej tez na zawsze nie zostane...(za zimno), Honolulu pewnie tez to nie bedzie....ale napewno jakis sloneczny kraj.....pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Ja to raczej zostanę tutaj , korzenie już tu zapuściłam do Polski ewentualnie odsiedzieć czas emerytalny ... ale to się jeszcze okaże .... człowiek nie jest pewny dnia jutrzejszego a co dopiero mówić o dalekiej przyszłości
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
ja zamierzam, kiedyś może wcześniej może później ale zamierzam. nie jest to mój kraj i nigdy nie bedzie. mimo ze wychodzę z założenia że tam gdzie sie połoze tam jest mój dom, to jednak dom mam w polsce.

smutne jest jednak to ze wiele zwłaszcza młodych osób przyjeżdża tutaj bez pomysłu na siebie, wpadają w ciąg takiej swoistej wegetacji, do Polski nie wrócą bo nie maja po co, tutaj są tymczasowo bez szans na normalnośc.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Mysle,ze wracaja nie tylko patrioci,ale tez ludzie,ktorym trudno jest z takich czy innych powodow zakotwiczyc sie w obcym kraju.Dom,praca,znajomi-to nie wszystko.Dochodzi jeszcze jezyk,chec poznania i odnalezienia sie w innej kulturze,a nawet innym wymiarze...
Dla mnie 13 lat w NL to czas dojrzewania do decyzji-tu zostaje.
I niekoniecznie w znaczeniu"ubi bene ibi patria"bo ojczyzna zawsze pozostanie Polska,ale jestesmy wolni.I sami wybieramy sobie miejsce,w ktorym chcemy zyc.

Pozdrawiam wszystkich,ktorzy pozostali tu z wlasnej nieprzymuszonej woli))

Zgłoś wpis
1 Post
Piotr Nawrocki
(Piotrek80nl)
Początkujacy
pytanie tylko do czego wracac coraz gorzej i biedniej w naszej polsce po kazdym urlopie widac ze zamiat lepiej jest coraz gorzej a rzad zamiast cos robic kluci sie miedzy soba jaka w polsce jest przyszlosc? gdy gra reprezentacja polski kibicuje z calego serca polsce ale wracac bym nie wrocil
Zgłoś wpis
115 Postów
iraa alkaida
(iraa00)
Stary wyjadacz
A ja wrócę ,tylko jeszcze nie wiem kiedy ,Jak dla mnie to polska,moje miasto,moja ulica to najlepsze miejsce na ziemi.
A Holandia jest Czerstwa
Zgłoś wpis


Bliżej nas