Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

OPIEKA NAD DZIECMI - Holandia

427 Postów
Anna K
(pannaanna666)
Latający Holender
Zastanawialam sie czy pisac, nie wiem no mam sobie zyc i pracowac w tej Holandii - fajnie, ale jestem mama i co dalej? Mam polowe tego co zarobie oddac komus za opieke nad moim dzieckiem czy placic niewiele i caly dzien zastanawiac sie cz wszystko jest w porzadku?!

Jakis czas temu spedzilam dluzszy czas w Atenach i wtedy moja corcia ,usmiechnieta chodzila co rano do POLSKIEGO PRZEDSZKOLA .... Funkcjonuje chociaz cos w tym stylu w Rotterdamie? Wiecie, moze nie do konca oficjalnie... Ja sama bym sie chetnie pobawila w cos takiego jak opieka nad dziecmi, tylko czy i jakie jest zapotrzebowanie na takie uslugi?

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Wiesz,nie wiem jak w Rotterdamie,ale w Amsterdamie nie ma czegos takiego jak polskie przedszkole...A zapotrzebowanie na takie uslugi jest duze ,sadzac po czasie oczekiwania na miejsce dla dziecka w przedszkolu...tyle ze tez stawiaja niezle wymogi zeby moc cos takiego otworzyc...
A,jesli mozna zapytac,ile lat ma Twoja corcia?? bo od 4 roku zycia w Holandii jest obowiazek szkolny(jak w Polsce od 6).
Pozdrawiam i powodzenia zycze
Zgłoś wpis
427 Postów
Anna K
(pannaanna666)
Latający Holender
No to juz wiem cos nowego i dziekuje za info!!! Ze musze szkrabowi szkole zalatwiac ,bo ma 5latek skonczone w sierpniu tego roku!!! no wymogi sa, ja wiem ale rynek moze byc chlonny a nie ma przyjemniejszej pracy, niz gdy laczy sie ja z przyjemnoscia

Ja niedlugo zjezdzam na NL na stale, moze wiesz co i jak z ta szkola sie zalatwia?? Albo ktos wie z Rotterdamu konkretnie.

Pozdr.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Mysle,ze to wyglada podobnie wszedzie...Szkoly szukasz blisko miejsca zameldowania i najlepiej jeszcze rozejrzec sie w okolicy,napewno jest ich pare.Potrzebny jest meldunek,burgerservicenummer(dawny SOFI-nummer),ubezpieczenie zdrowotne matki lub ojca(dziecko do16 roku zycia jest na ubezpieczeniu rodzicow)i chyba tyle powinno wystarczyc.Zapisujesz dziecko w szkole.
Powodzenia
Zgłoś wpis
244 Posty
; )
(biohazard)
Doświadczony forumowicz
5 latek to musi isc do szkoly... i musisz zalatwic BSO - tzw. buitenschoolse opvang - najlepiej zapytaj sie w szkole czy istnieje takie cos przy niej. No i mozesz zapytac sie o kinderopvangtoeslag... najlepiej znajdz takie do €6,10
A przedszkole polskie istnieje w amsterdamie... ale nie dam sobie reki uciac... pytaj sie przy polskich szolach...
Zgłoś wpis


Bliżej nas