Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

tablice zjazdowe - Holandia

34 Posty

()
Bywalec
Czy ktos moze mi powiedziec jak wyglada sprawa z zalatwieniem tablic zjazdowych?
wiem ze po zakupie auta trzeba isc do RDW ...
Chcialabym sie dowiedziec ile to trwa mniej wiecej, kosztuje i jak dlugo trzeba czekac w Pl na nowe tablice.
*i czy ewt. jest mozliwosc zalatwienia takich tablic jesli ktos jest zameldowany w gemente???
Dzieki
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Tablice zjazdowe dostaniesz tylko wtedy,jesli zakupione auto w NL ma wazne APK (przegląd techniczny)...inaczej laweta
Jesli ma APK i dostaniesz tablice-sama wykupujesz ubezpieczenie na zjazd
Nie potrzebujesz meldunku aby to zalatwić,poprostu sprawy eksportowe..papierki,numerek i wypełnienie dokumentów
Co do tablic i meldunku/rejestracji w PL,też to jest odpowiednio obwarowane przepisami....nic wiecej...
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Heja
Pare razy to juz rodzinie zalatwialem i bylo to tak ze jest pare mozliwosci
tak jak mowil Bzik zeby samochodem wyjechac musisz miec APK wtedy sama mozesz to sobie zalatwic w RDW dostajesz tymczasowa rejestracje wpisujesz sobie na bialym papierze mazakiem i zalatwiasz osobno ubezpieczenie. Pierwszy raz tak zrobilem ale ci powiem szczeze ze jest duzo zalatwiania ganiania po holandii no ale jest lekko tanisze bo koszuje gdzies mniejwiecej 100 euro

Druga opcja jest taka ze mozna posc do firmy ktora sie zajmoje exportem samaochdow placisz 120euro dostajesz od nich tymczasowe blachy razem z ubezpieczeniem i wszystko jest gotowe.

Jezeli Auto niema APK to dostajesz niemieckie blachy tymczasowe chyba za 150 euro rowniez z ubezpieczeniem i jedziesz jakby niygdy nic

Ostatnio bylem w PL i mi tlumaczyli ze juz nic nie trzeba robic bo sa juz firmy ktore wszystko dopiero w pl przepisuja i zalatwiaja , ale dokladnie ci nic nie powiem bo nieznam szczegolow

powodzenia
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Patboy napisał:


Jezeli Auto niema APK to dostajesz niemieckie blachy tymczasowe chyba za 150 euro rowniez z ubezpieczeniem i jedziesz jakby niygdy nic


Takie cos nie istnieje...Przeczy samemu sobie
Był taki okres ze na "zielonych" blaszkach" mozna bylo podciągnąć auto do granicy niemieckiej,i tam wykupic żólte blaszki DE czasowo okreslone+ubezpieczenie i przekulać sie do odry.......
nie wiem czy tak jest dalej i wole nie wprowadzać w błąd;natomiast na 200% wiem ze nigdy nie istniało w NL w urzędach wydawanie jakichś tam blach niemieckich......
Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender
www.vwe.pl/ w języku polskim tam znajdziesz adresy biur
od nich dostajesz blachy i wykupuje ubezpieczenie na dwa tygodnie koszt jakiś czas temu 150 E Czas to kilka chwil
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
BZIQ napisał:
Takie cos nie istnieje...Przeczy samemu sobie
Był taki okres ze na "zielonych" blaszkach" mozna bylo podciągnąć auto do granicy niemieckiej,i tam wykupic żólte blaszki DE czasowo okreslone+ubezpieczenie i przekulać sie do odry.......
nie wiem czy tak jest dalej i wole nie wprowadzać w błąd;natomiast na 200% wiem ze nigdy nie istniało w NL w urzędach wydawanie jakichś tam blach niemieckich......



Drogi Bzik
jezeli zaprzeczasz to prosze sprawdzic fakty kochany
Jakby nie patrzac bylo to pare lat temu, ale mysle ze sie nic nie zmienilo
daltego zadzwonilem na wszelki wypadek i: jest dalej mozliwe 5 dniowe blachy niemieckie z ubezpieczeniem! ktore kosztuje 130 euro . To jest tylko ciekawe jak sie nie ma APK bo jest wazne jak juz mowilem tylko i wylacznie 5 dni
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Zwracam Ci częsciowo honor Patboy...W prehistorycznych czasach eksportu aut nie istniało takie coś,dlatego normalna dedukcją smiałem twierdzić że to niemozliwe aby jedno państwo wydawało blachy państwa innego obecnie.Jednak faktycznie teraz od jakiegoś czasu taka rzecz ma miejsce na podstawie jakiejś tam umowy miedzy DE i NL jak mi tłumaczył znajomy Holender zajmujacy się tym na codzień.....
Jednak zeby takie blachy wykupić,nadal konieczne jest posiadanie ważnego APK,takie mam info od niego na świeżo-a facet siedzi w branży samohodowej oraz eksport/import dość długo....Ja znam go juz 10lat...Własnie od niego z warsztatu brałem zielone blachy i targalismy auto na Venlo aby tam zrobić zakup żółtych DE;,a do niego skądś z Holandii -na ryzyko ....na własnoręcznie wymalowanych jakichś tam wyimaginowanych rejestracjach
Heh...stare czasy
Myślę ze nie ma potrzeby więcej mieszać dziewczynie w głowie...Link od wicia pomoze jej wystarczajaco w problemie A jeśli auto bdzie miało ważne APK,to wizyta w RDW,kilka minut i można sie kulać
Jedyne co warto nadmienic i przypomnieć to to,iż w okresie zimowym w Niemczech-niestety kraj tranzytowy- "obowiazkowa" jest jazda na oponach zimowych,tak dziadowsko sprecyzowana przepisami ze masakra...Wiec w celu uniknięcia kłopotów i dość słonego mandatu gdy bdziemy targać auto na kołach,warto zaopatrzyć się w jakieś używane zimowe gąsienice
Do granicy PL dość spory kawałek....A pogoda w tym okresie moze sie zmienić jak w kalejdoskopie
PZDR
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Masz oczywiscie racje ze nie powinnismy dziewczynie mieszac ale.....
dzwoniac dzisiaj do tej firmy jak juz mowilem ,zadalem im tylko jedne pytanie
"kun je nog steeds een duitse kenteken krijgen zonder APK?" (czy dalej mozna dostac niemieckie blachy bez APK?) ich odpowiec byla pozytywna
Czyli to znaczy ze mozesz nim jechac do polski przez niemcy ale po holandii niestety juz nie

mysle ze sie znaja jezeli to ich codzienny chleb ,oni tylko zajmuja sie exportem aut na calu swiat.

Co do opon mysle ze sie rowniez mylisz bo mandat w niemczech dostanie sie dopiero wtedy jezeli niema sie zimowych opon w momencie kiedy spowodowany bedzie wypadek przez to ze ich niema. Niestety niemoge tego 100% potwierdzic bo to mi tylko kierowca tlumaczyl ktory czesto jezdzi.

Niezapomnijmy jesze podadku od zanieczyszczenia srodowiska ,jest on obowiazkowy jezeli odwiedzamy niemieckie miasta.Naszczescie jest to tylko jednorazowe.
Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender
Opony zimowe są w niemczech obowiązkowe. Jak policja złapie to podróż do najbliższego zjazdu. Może mandat nie jest wysoki ale trzeba liczyć się z zakupem jakiś zimowe na szybko bo dalej nie pojedziesz.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Tak sie tylko wtrace. 4 lata temu zatrzymali kolege na letnik oponkach w niemczech, skutkiem czego bylo wystawienie mandatu ( nie pamietam okolo 200eu) oraz brak pozwolenia na dalsza jazde. Kazali wezwac lawete za lawete dodatkowa oplata oczywiscie. Mozemy wziac pod uwage ze pan policjant poniewaz nie lubil polakow lub byl sluzbista lub nie trafil w kumulacje losowania lotto lub zone glowa bolala w lozku dzien wczesniej i dlatego tak ukaral za brak opon. Inny moze by wystawil mandat i pojechal w sina dal lapac nastepnych pozdr
Zgłoś wpis


Bliżej nas