Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Czesć,odpowiadam dopiero teraz-pracy nawał...

Naprawdę nie ma dużo roboty jesli dobrze przypilnujesz sprawy we warsztacie .
Jesteśmy jako Polska w Unii Europejskiej i musimy z naszymi instalacjami gazowymi spełnić wymogi unijne-certyfikaty,homologacje i inne sprawy...Jesli to wszystko masz-RDW nie ma prawa zakwestionować Twojej instalacji,zakładajac że żaden pan Stachu w zakładziku w stodole tego nie robi
Co do śrubek i wkrętów napisałem to z przymrużeniem oka ,wiadomo zeby nie wystawały 5cm poza opaske-wiem jak czasem potrafią załozyć gdyż z LPG juz troche czasu mam do czynienia

Tutaj >>klik<< masz wypis z RDW n/t instalacji,co powinno być założone i mniej wiecej jak...Zauważ ze jest tam wymieniona dyrektywa unijna 2007/46/EG w której sa zawarte normalizacje unijne,dotyczy również LPG (tłumaczenie)

Podaje Ci też skan dokumentu rdw n/t polskiej instalacji tu w Holandii



Co jeszcze moge...Hmmmm,może wpis z jednego forum:
Erik
Hier in het zuiden zit een populaire in Eindhoven, maar bij jou in de buurt zal er ook wel een goede (prijs/kwaliteit/service) zitten. Misschien wel in Duidsland.
In Polen kan het ook, maar dan moet je wel opletten dat de gasinstallatie, inclusief leidingen en koppelingen, aan alle E-normen voldoen.

Dutchje
In Polen kan het ook, maar dan moet je wel opletten dat de gasinstallatie, inclusief leidingen en koppelingen, aan alle E-normen voldoen.
En reken natuurlijk ook de benzine heen... :uh-uhh:

setsunakaede
Die kosten verreken je met de goedkope wodka die je mee terug neemt


Stag 300 spełnia wszystkie normy,więc problemu nie ma

pzdr

@Edit

Tutaj chłopaki tez opisują -> jak zakładali w Polsce gaz do Beemek
Zgłoś wpis
3 Posty
Sobecki Maciej
(Ramzi1975)
Początkujacy
Dzieki za material moze na przyszlosc sie przyda. Ja zrobilem tak....pewnego dnia wpadlem na pomysl zeby zainstalowac gaz w moim aucie.Mam Audi A6 z motorem 2.4 szesciocylindrowka.Po sprawdzeniu cen tutaj i w Polsce pomyslalem ze w PL bedzie taniej.Zaczolem szperac w internecie zeby dowiedziec sie czy jest to mozliwe i jak to dziala.Szukalem...szukalem i wpadlem na twoj post odnosnie instalacji co jak zrobic zeby bylo git.nie pytajac nikogo w zadnym warsztacie tutaj ani w RDW sugerujac sie jedynie Twoja rada pojechalem do Polski i zamontowalem gaz. Gosc w warsztacie zamontowal mi STAGa 300 PREMIUM.Powiedzialem mu jak ma to byc zrobione zeby nie bylo przypalu w NL i gosc zrobil naprawde kawal dobrej roboty.Po odebraniu wszystkich dokumentow pojechalem do tlumacza przysieglego jezyka Niderlandzkiego i przetlumaczylem doslownie wszystkie papiery wlacznie z certyfikatem na butle.no i niby wszystko wydawalo sie w porzadku.Nastepnie przyjechalem do Holandii i udalem sie do RDW na inspekcje.I co????Pan wziol auto na kanal otworzyl maske i pyta gdziemontowalismy instalacje??? No to odpowiadam mu ze w Polsce. A on mi na to ze bedzie bardzo duzy problem!!! Bez zagladania w papiery zabral sie do przegladu auta. Myslalem ze koles mi zaraz rozbierze auto na czesci pierwzsze.No ale posprawdzal...popatrzyl i stwierdzil ze mechanik wykonal kawal bardzo dobrej roboty...hehehe!!!Nastepnie przejrzal papiery i stwirdzil ze niby wszystko jest oki.Aleeee.....zeby wbili mi w dowod gaz musze sie udac do jakiegokolwiek warsztatu zeby mechanik przejzal mi instalacje iiiii....wydal naklejke ze niby z instalacja jest wszystko oki i nadaje sie ona do uzytku na terenie Holandii......z tym ze jesli dostalbym taka naklejke to instalacja bedzie zakwalifikowana jako zwykle LPG Lub musialbym uzyskac certyfikat 3G.Ztym ze na certyfikacie 3G musi byc podpis osby instalujacej ten typ instalacji w Holandii plus dane importera tego typu instalacji!!Z kolei na naklejce potrzebny jest tylko podpis osoby instalujace tego typu instalacje w Holandii ale wtedy jest to zwykle LPG.Odwiedzilem juz kilka warsztatow tutaj i jak tylko ktokolwiek podniesie maske auta slysze odpowiedz NIE...NIE DA SIE NIC ZROBIC BO TEGO TYPU INSTALACJI NIE MA W HOLANDII.Gdyby to byla instalacja BRC...KOLTEC lub jakakolwiek inna ktora oni tu montuja to nie bylo by problemu...! Tak mniej wiecej to wyglada w moim przypadku. Jestem troche zdesperowany bo nie wiem za bardzo co mam teraz zrobic.mam jeszcze 6 tygodni na zalatwienie tej sprawy i musze sie ponownie wstawic w RDW.
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Łap PW Ramzi
Zgłoś wpis
1 Post
marcin wozniak
(vivalamota)
Początkujacy
siemasz,
Dalej się zajmujesz LPG?
potrzebuje pomocy bo zakładam LPG BRC w Polsce w holenderskim aucie.
i teraz : jeden zakład w Holandii mówi mi że najpierw muszę iść do Rdw i jak oni wbiją mi GAZ to on wtedy dopiero może przerobić na G3?
czy aby faktycznie tak to działało??
orientujesz się w temacie? Dzieki za
Zgłoś wpis
1 Post
dariusz then
(dariusz then)
Początkujacy
Ford cougar 2,5v6.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
1 Post
kopecm50
(kopecm50)
Początkujacy
czesc chce w Polsce zamontowac gaz. Wiesz co trzeba zrobic po montazu?
Zgłoś wpis
1 Post
janikmarek29
(janikmarek29)
Początkujacy
Podobno jest warsztat co zalatwia dokumenty na Holandie.
Mam numer telefonu do Polski 0048 660 407 217
Zgłoś wpis
2 Posty
Iwona Jak
(IwonaJak)
Początkujacy
Ja mam własnie zamiar skorzystac z ich oferty,podobno jest jakis zakład w Amsterdamie który załatwia legalizacje polskiego montazu w Holandii.Zna ktos ten warsztat? Jakies namiary?
Zgłoś wpis
2 Posty
Iwona Jak
(IwonaJak)
Początkujacy
Jest zaklad w Polsce ktory montuje LPG3 i kieruje bezposrednio do warsztatu w Amsterdamie gdzie załatwiaj legalizacje.Ja mam własnie zamiar skorzystac z ich oferty zna ktos ten zakład w Amsterdamie który załatwia legalizacje polskiego montazu w Holandiii? Jakies namiary?
Zgłoś wpis
5 Postów
adremeda
(adremeda)
Początkujacy
Pozornie wydaję się że to oszczędność jednak należy pamietać o jednej kwestia. Niektóre części samochodowe nie są przystosowane do jazdy na gaz. Na przykład katalizator, zużyje się o wiele szybciej gdyż po prostu nie został stworzony do jazdy na ten rodzaj paliwa. Sprawdź sobie cennik katalizatorów panta.skupujemykatalizatory.pl aby uświadomić sobie jakie to koszta.
Zgłoś wpis


Bliżej nas