Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
szylwia7 kapteina Certico (5932 niezalogowanych)
551 Postów

()
Latający Holender
dodatkowo ojciec dzieci musial by choc troszeczke wspolpracowac z toba bo pewnych danych nie dostaniesz bez jego zgody . Np: jak sie dowiesz jego sofi nr ? jak sie dowiesz ile zarabaia i gdzie pracuje jego adres itd ?
Zgłoś wpis
4 Posty
LUCYNA KOWALSKA
(GOSC21)
Początkujacy
jeśli chodzi o przekazywanie pieniędzy to skoro ja bym sie starała o takie świadczenia to dlaczego nie mogę ja wykazać ze tyle wydaje na dzieci? a on przekazuje w tej chwili łączna sumę na 2 dzieci 700 zł miesięcznie alimentów
Zgłoś wpis
4 Posty
LUCYNA KOWALSKA
(GOSC21)
Początkujacy
jesli chodzi o jego dane to byłoby to możliwe abym je miała ponieważ toczyła sie sprawa w rops i toczy nadal i w tej chili starają sie o to by udokumentować gdzie i od i do kiedy ma umowę . po drugie miałam sprawę o alimenty tak wiec dokumenty tez sa i numer sofi tez mam. Powiem szczerze ze składałam juz wniosek o takie rodzinne ale przyszło mi pismo w którym miałam uzupełnić formalności a bariera językowa jest dla mnie nie do pokonania. A jak juz Wcześniej wspomniałam w urzędzie którym sie tym zajmuje powiedzieli mi ze to on musi złozyc wniosek. A dwa dni temu przyszło mi kolejne pismo gzie myla sobie osoby i biora mnie za osobe która nie zajmuje sie dziećmi tylko pracuje w Holandii ( a to ja sie opiekuje dziećmi i mieszkam w polsce) i z tego co mi tłumacz przeczytał to chca abym dokończyła formalności bo prosili o to opiekuna dzieci ale tego nie zrobił. C o teraz mam zrobic ? czy składac nowy wniosek czy napisać sprostowanie i podac numer sprawy jaki mam przez nich nadany?
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
gosciu .
Skoro ex nie placi / nie placil 416 € na kwartal na dziecko to takowy dodatek ci sie nie nalezy . Wiec skladanie papierow o dodatek nie ma najmniejszego sensu.
ponizej masz cytat z strony SVB.nl w jakim wypadku mozesz sie starac o dodatek rodzinny
" Woont uw kind niet bij u en betaalt u wel mee aan het onderhoud van uw kind? Dan kunt u kinderbijslag krijgen. Daarvoor moet u minstens € 416 per kwartaal bijdragen aan dit onderhoud "
i ...."kunt u nog kinderbijslag krijgen voor dit kind. Dit kan als u minstens € 416 (tot 1 oktober 2012 € 408) per kwartaal betaalt voor het onderhoud van uw kind. De SVB kan u vragen om aan te tonen hoeveel u aan het onderhoud van uw kind bijdraagt. "....
www.svb.nl/int/nl/kinderbijslag/
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
GOSC21 napisał:
jeśli chodzi o przekazywanie pieniędzy to skoro ja bym sie starała o takie świadczenia to dlaczego nie mogę ja wykazać ze tyle wydaje na dzieci?
a dla tego ze nie ty pracujesz i placisz podatki w NL tylko twoj ex i to on ma przekazywac te pieniadze .

GOSC21 napisał:
a on przekazuje w tej chwili łączna sumę na 2 dzieci 700 zł miesięcznie alimentów i ta suma jest za niska by sie starac o ten dodatek .
Zgłoś wpis
4 Posty
LUCYNA KOWALSKA
(GOSC21)
Początkujacy
DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZ
Zgłoś wpis
5 Postów
Joanna Kozera
(kacha78)
Początkujacy
szukam byłego męża, który nie płaci mi alimentow Jak moge go znaleźć. Wiem, że podobo pracuje na południu Holandii, gmina Venray. POMOCY ....
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
samodzielnie go nie znajdziesz .
Wes sobie adokata czy chociazby komornika niech ten poszuka przez u.podatkowy jego terazniejsze miejsce pracy i / lub zamieszkania .
Odnalezienie kogos bez nakazu sadowego jest praktycznie nie mozliwe .
Wiem ze w NL jest specjalna instancja ktora sie zajmuje sciaganie alimentow , tzn wyplaca zalegle alimenty dla danej osoby , a sami szukaja delikwenta i z niego sciagaja sobie zalezne alimenty z odsetkami.
pogrzebalam trochepo necie i znalazlam cos takiego ( w jezyku PL )
prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/ar...ow,242,0,690674.html
.............Po alimenty do dziadków

Można też wszcząć procedurę dochodzenia alimentów od rodziców nierzetelnego płatnika. Pozwala na to jeden z przepisów kodeksu rodzinnego, który mówi, że do przekazywania pieniędzy na utrzymanie dziecka zobowiązani są krewni w linii prostej, czyli rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo (art. 132 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego).

Z takim pozwem zwracamy się do sądu rodzinnego. Trzeba jednak uwodnić, że dziadkowie posiadają odpowiednie dochody. W trakcie postępowania na nasz wniosek sąd może zwrócić do urzędu skarbowego o przekazanie i dostarczenia PIT za poprzedni rok kalendarzowy............
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
i jeszcze cos takiego
...........Ojciec mojego dziecka wyjechał za granicę, nie podał adresu. Co zrobić, by uzyskać alimenty?

Anna Czepkowska, adwokat:

Brak kontaktu z ojcem dziecka, który wyjechał za granice Polski, nie jest przeszkodą, by uzyskać należne alimenty. Dziecko reprezentowane przez matkę, a w razie jej braku przez innego opiekuna prawnego, może wystąpić do sądu z żądaniem zasądzenia na jego rzecz alimentów, w tym również zaległych. W treści pozwu należy zawrzeć wniosek o wyznaczeniu przez sąd kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu ojca dziecka (będzie on reprezentował nieobecnego ojca dziecka). W treści pozwu można również zamieścić wniosek o zabezpieczenie przez sąd alimentów na czas toczącego się postępowania sądowego. Jeśli ojciec dziecka posiada majątek na terytorium Polski (nieruchomości, środki pieniężne na rachunkach bankowych), z tego majątku będzie będzie można przeprowadzić egzekucję należnych kwot. W sytuacji gdy takiego majątku brak, a wiadomo, że ojciec dziecka osiąga dochody za granicą, możliwe jest wszczęcie egzekucji na terytorium państwa, w którym przebywa..............
www.kobieta.pl/styl-zycia/praca-prawo-i-...limenty-dla-dziecka/
Zgłoś wpis
5 Postów
Joanna Kozera
(kacha78)
Początkujacy
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wyrok alimentacyjny mam juz od 1999 roku. Sprawa u komornika jest od 2003 roku. W tej chwili ojciec dziecka ma juz trzecia żonę. Na pozostałe dwoje dzieci również nie płaci. jak wspomniałam wyżej pracuje od co najmniej 3 lat w Holandii. Kupił sobie nowe auto i cieszy się z życia. Nie stać mnie na adwokata a komornik nie chce sie zając poszukiwaniem dłużnika w Holandii. W tej chwili jest to już ponad 20 tys. A co w przypadku gdy pracuje nielegalnie?
Zgłoś wpis


Bliżej nas