Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Dodatek rodzinny w holandii? - Holandia

Czytali temat:
szylwia7 kapteina Certico (5931 niezalogowanych)
7 Postów
Bartek Frei
(Nemesis)
Początkujacy
Przepraszam jeśli w złym miejscu i jeśli było już wałkowane ale nie wiem czego dokładnie szukać ;(
Mianowicie czy jest coś takiego jak dodatek rodzinny ?(czy może dodatek z tytulu samotnego wychowywania dziecka) czy Polki maja możliwość korzystania z tego i jak sprawdzić czy dana osoba pobiera go ( mam podejrzenie ze moja ex pobiera cos takiego nielegalnie)
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Oczywiście że jest dodatek i kwota dodatku jest zależna od wieku dzieci oczywiście jeżeli chodzi ci o dodatek na dziecko w Holandii bo nie napisałeś o jaki kraj chodzi .jeżeli masz jakieś pytania pisz śmiało odpowiem
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Sorki napisałeś że w Holandii nie doczytałam oczywiście że jest bo sama pobieram na dziecko
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Heja
Niewiem jak ci dokladnie wyjasnic ale ale zacznijmy od tego ze takich dodadkow to jest pare.
-Kinderbijslag
-kinderopvangtoeslag
-kindgebondenbudget
Te dodadki sa typowe z zwiazku z dziecmi mieszkajacymi w domu
Co jeszcze mozna uznawac za pomoc rodzina sa tez
-zorgtoeslag
-huurtoeslag
Poza kinderbijslag sa wszystkie te dodadki zalezne od twojego dochodu jak i stanu cywilnego.
dodadkowo sa one wyplacane miesiecznie wlasnie oprocz Kinderbijslag bo jest wyplacany co kwartal np.na dwojke dzieci dostaje sie od niedawna 377 euro.
powodzenia
Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender
dodam jeszcze ze kinderbijslag zależny jest tez od wieku dziecka im starsze tym wieksza kwota
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Nemesis a ja dodam ze od teho roku dodatek na dzieci wysylany jest do rodzica wychowujacego dzieci czyli tego ktory z nimi mieszka . I ze zapytam czemu ma nielegalnie pobierac ? Jeli ty tu pracujesz to jak najbardziej moze go legalnie dostawac i wcale ty nie musisz o takowy wystepowac.
dzieci sa przeciez wasze i dajesz chyba na utzymanie dzieci wiec i odatek na dzieci sie tez jej nalezy . Jesli zas twoja ex pracuje tu a ty z dziecmi jestes w PL i ona dostaje ten zasilek a nie przelewa tego dla ciebie/dzieci to mozna to zglosisc w SVB
Zgłoś wpis
2 Posty
robert zgurecki
(robert/tanais)
Początkujacy
witam

Już niedługo przeprowadzamy się do Roermond. Z forum i w/w wątku dowiedziałm się o zasiłkach na dzieciaki . Moje będą miały odpowiednio 9 i 16 lat . W jakiej kwocie będą one wypłacane po spełnieniu wszelkich formalności. Przy okazji jest podobno też jakas forma zasiłku dla kobiet wykonujacych prace domowe - ponoć wypłacany raz w roku?
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
robert nie ma zasilku dla kobiet pracujacych w domu . Nie , nie istnieja takowe w zadnej formie . ty zas mozesz 1 x w roku dostac znizke podatkowa na malo zarabiajaca zone/partnerke.
Na dwoje dzieci dostaniesz kwartalnie +/-€ 500 z SVB .
www.svb.nl/int/nl/kinderbijslag/betaling...g_krijgt_u/index.jsp

oraz z BD miesiecznie
+/- € 140 na dwoje
w zaleznosci od waszych dochodow oczywiscie
JEzeli zarabiacie € 28.897 brutto rocznie to dostaniecie z BD maxymalna kwote dodatku jesli przekroczycie ten pulap bedzie wyplacany dodatek adekwatnie nizszy do zarobkow .
www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/kindgeb...gebonden-budget.html
Zgłoś wpis
4 Posty
LUCYNA KOWALSKA
(GOSC21)
Początkujacy
Witam . ja mam take nietypowe pytanie ; czy ja jako matka wyrachowując dwoje dzieci w Polsce czy mogę starać się o świadczenia rodzinne w Holandii bo pracuje tam mój były partner ojciec dzieci? w ROPS twierdza panie że tak bo zmieniły sie w Holandii przepisy ale w biurach które sie tym zajmują twierdza ze nie bo to ojciec musi sie starać. On o ile by chciał przekazać te pieniądze na dzieci to najpierw musiałby okazać się dokumentem ze przekazuje na dzieci 400 cos euro kwartalnie na dzieci a nigdy nie przekazał takiej sumy.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Tak mogla bys sie sama starac o taki dodatek ale skoro ojciec nie przekazuje 408€ na kwartal na 1 dziecko ( na 2 dzieci 816€ na kwartal ) , to nie nalezy ci sie z NL dodatek na dzieci . Jedynie gdyby ojciec przekazywal i/lub utrzymywal dzieci ( ubrania , ksiazki itd ) taka suma , mogla bys sie ubiegac sama o ten dodatek .
Zgłoś wpis


Bliżej nas