Jutro całkowity brak komunikacji miejskiej. Związki zawodowe znowu strajkują

Ruch drogowy w Holandii. fotolia.com/Royalty-free
Żądania strajkujących
Obecnie rząd powoli podwyższa wiek wymagany do przejścia na emeryturę, aż osiągnie on 67 lat i 3 miesiące w 2022 roku. Jak twierdzą związki zawodowe, to stanowczo za dużo, szczególnie dla osób wykonujących wymagające zawody. Protestujący chcą, aby wiek emerytalny pozostał na poziomie 66 lat przynajmniej przez kolejne 5 lat.
Dzięki temu, FNV, CNV i VCP mają nadzieję, że system stanie się bardziej przystępny dla osób samozatrudnionych, a dodatkowe świadczenia emerytalne wzrosną wraz z inflacją.
Unieruchomiona komunikacja
Nederlandse Spoorwegen ostrzega podróżnych, aby unikali jazdy pociągami przez cały jutrzejszy dzień. – Nie wiemy, ile dokładnie osób bierze udział w strajku, dlatego nie możemy jednoznacznie stwierdzić, jak dużo pociągów będzie funkcjonować – mówi rzecznik NS.
Z największymi problemami będą borykać się osoby podróżujące transportem publicznym do lotniska w Amsterdamie. Władze placówki ostrzegają, że dojazdy pociągami mogą być bardzo utrudnione. Co więcej, brak autobusów i możliwe większe korki na drogach mogą powodować spore opóźnienia.
Pracownicy transportu publicznego strajkowali przeciwko obecnemu systemowi emerytalnemu już ponad dwa miesiące temu. 18 marca w niektórych miastach Holandii ruch pociągów, tramwajów i autobusów został wstrzymany na 66 minut, co symbolizowało obowiązujący wiek emerytalny.
Utrudniony dojazd do Schiphol
Spodziewamy się bardzo dużego ruchu i zablokowanych ulic wokół Schiphol, dlatego prosimy podróżnych o dodanie sobie większej ilości czasu na dotarcie.
W środę, 29 maja, strajk będzie kontynuowany przez pracowników z sektorów metalurgicznych, przemysłowych i budowlanych.

To może Cię zainteresować