Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Sylwia Bizewska Marzena Mariusz Dziewiątka Łukasz Tomczak (7153 niezalogowanych)
527 Postów
ZIBI L...
(ZIBI L)
Latający Holender
Co ważne tą książeczkę z mapką trzeba mieć przy sobie podczas wędkowania
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
ZIBI L napisał:
Co ważne tą książeczkę z mapką trzeba mieć przy sobie podczas wędkowania
No,fuck biurokracja
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Przyznam, ze na ostatnim wedkowaniu, mialem kilka niezlych bran, a zlota rybke, ktora wylowilem niedosc, ze spelnila wiecej niz trzy moje dosyc wyszukane zyczenia to jeszcze okazala sie pirania, cale szczescie , ze uratowalem splawik
Zgłoś wpis
15 Postów
blue blue
(blue)
Bywalec
hej ,czy ktos może mi udzielić informacji czy aktualnie jest jakis okres ochronny na karpia i lina czy tez może mają tarło ? jestem początkujący i mam małą wiedzę jeszcze ,a chciałbym wiedzieć na jakim gruncie(spławik) lub zanęcie najlepiej biorą tu karpie ?
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
blu....niedawno radziłeś koledze co i jak zrobić aby uzyskać tu karte wedkarską...
Majac takie informacje,mniemam iż taka karte posiadasz....A skoro posiadasz,to łącznie z nią dostałeś kilka broszurek a w nich w xuj informacji....Doczytaj proszę-tam są wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania....
Co do przynęty-to nie ma na to reguły....Holenderscy mistrzowie świata na przykład swoje największe okazy łapali na filety z ryb....Tak,tak...mowa o karpiach....Nie do uwierzenia,co?
Zgłoś wpis
15 Postów
blue blue
(blue)
Bywalec
wiesz BZIQ na temat kart to sie dowiadywałem co i jak mniej więcej bo to za małe pieniądze by sobie nie potrzebnie kłopoty robić tym bardziej że jak pojechałem drugi raz na ryby to wiatrak usłyszal że gadam z kumplem po Polsku to dosłownie za 10 min policja była na kontrol i tylko mnie i kumpla kontrolowali no ale koleś miał pecha bo karty mieliśmy i zaraz się zawinął ,a sam sztuka łowienia to jeszcze sporo przede mną nauki
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
hey karp jak to karp stara szkola konkretny sprzet zestaw samo zacinajacy i proteina chyba ze wolisz leszcza to wtedy kukurydza .. splawiki nie sprawdzaja sie na wodach plynacych .. poki co do konca maja nie wolno wedkowac na rosowke i zywca orazobowiazuje zakaz polwu wegorza przez caly rok .. mozesz rownierz zamowic z twoim vispas informator po polsku tam jest wszystko opisane .....
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
tak po zatym zapraszam na wspolne wedkowanie weekendy cos trzeba robic ,,,,... mam polskie zanety magnum ... jak i dobrej klasy sprzet rownierz na sprzedarz ..
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
chcecie lapac bądźcie na bieżąco koledzy wedkarze
www.sportvisserijnederland.nl

A tak sobie dzis przegladalem forum na ktore czesto zagladam i znalazlem bardzo
konkretna wypowiedz :


Wiecie po czym mozna poznac , ze stojaca nad woda osoba to polak? Flanelowa koszula w krate ,dekatyzowane jeansy , 5 wedek w krzakach , stos puszek po piwie na trawie i reklamowka z Aldi lub Lidl w reku , w ktorej cos sie szamocze...Tak rozpoznaja nas holendrzy...Pytali sie mnie tez czy okrzyk "o kur..." to nazwa gatunku ryby.

"Fryzja liczy wielu wedkarzy sportowych.Poza tym wiele osob przybywa do tej pieknej prowincji na urlop wedkarski.Aby w przyszlosci mozna bylo nadal z przyjemnoscia lowic ryby , prosimy uprzejmie o wypuszczenie zlowionych ryb z powrotem do wody.Jezeli chce Pan'Pani zabrac ze soba ryby w celu ich spozycia(sandacze , leszcze lub jelce),nalezy je natychmiast zabic.
Przed przystapieniem do lowienia ryb nalezy zawsze zapoznac sie z lista lowisk,aby sprawdzic czy w danym zbiorniku wodnym dozwolone jest wedkarstwo.Ta lista lowisk zawiera rowniez pozostale warunki lowienia ryb we Fryzji.

Duza karta wedkarska Vispas jest wazna przez okres jednego roku kalendarzowego i kosztuje (tylko!) ok 35 euro (bez kosztow administracyjnych).
Mala karta wedkarska (patrz punkt 4)- Kleine Vispas kosztuje okolo 17,50 euro.
Mlodziez do lat 14 moze lowic ryby na podstawie karty mlodziezowej,tzw JeugdVispas.Nieraz mozna tez nabyc zezwolenie na okres 1 tygodnia,ktore kosztuje okolo 10 euro.

W razie pytan mozna skontaktowac sie Federatie Friesland : 0566-624455 lub zajrzec na strony www.visseninfriesland.nl .Wiecej informacji mozna rowniez znalezc na stronach www.sportvisserijnederland.nl lub www.vispas.nl .Informacje na temat punktow sprzedazy mozna takze uzyskac na stronach www.visplanner.nl .

1.Obowiazuje calkowity zakaz zabierania ze soba szczupakow,wegorzy oraz wszelkich gatunkow karpi.
2.W gminie Bildt obowiazuje rowniez zakaz zabierania ze soba sandaczy.
3.Na lowienie ryb przy pomocy 2 wedek na przynete w postaci dzdzownic,robakow,chleba,kukurydzy lub wyrobow piekarniczych oraz na lowienie ryb drapieznych prawie zawsze wymagana jest duza karta wedkarska vispas.
4.Na lowienie ryb przy pomocy 1 wedki na przynete w postaci dzdzownic,robakow,chleba,kukurydzy lub wyrobow piekarniczych w wiekszosci zbiornikow wodnych wystarczajaca jest mala karta wedkarska kleine vispas.We Fryzji sa to duze kanaly oraz Dokkumer Ee.
5.Na lowienie ryb we wszystkich innych zbiornikach wodnych przy pomocy jednej wedki prawie zawsze wymagana jest duza karta wedkarska.
6,W ksiazeczce wydanej wraz z karta wedkarska Vispas podano okresy , w ktorych obowiazuje zakaz lowienia ryb oraz minimalne rozmiary roznych gatunkow ryb.

OSTRZEZENIE :

Przechowywanie zywych ryb w worku lub wiadrze bez wody uwazane jest w Holandii za dreczenie zwierzat.(podobno w siatce w wodzie tez).
Lowienie na zywa rybke jest surowo zabronione.
Sprzedaz zlowionych ryb jest surowo zabroniona.(cen jakie placa restauracje za swieze ryby nie podam by nie kusic)
Naruszenie przepisow zawsze podlega karze grzywny : minimalna sankcja wynosi okolo 60 euro za kazde naruszenie przepisow!!!".


Rozne prowincje moga miec rozne przepisy ale generalnie roznice sa niewielkie.

O taki regulamin w jezyku polskim mozna prosic przy kupnie karty wedkarskiej na poczcie,komisariacie policji lub sklepie wedkarskim.Spis dozwolonych zbiornikow wodnych dostaje sie razem z karta lecz tylko w jezyku holenderskim.
erdeef
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Przepisy są po to,aby je łamać.....Rzadko ktos smiga po autobanach z dozwoloną 120ką
Koszyk,włos,proteinka...tyle w temacie karpia
Polamania kija życzę
PZDR
A tak od siebie,to nastaw sie na sandacza.....jest tu go mnogo....i stuki że hej
Pamietaj aby brac tyle-ile jestes w stanie zjesc...Reszte wypuść,zostaw na zaś mi i innym moczykijom
Zgłoś wpis


Bliżej nas