Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

policja skarbowa - Holandia

Czytali temat:
Marek Nowakowski Paweł Grudzień Andrzej Zakazane Lukasz1992. (6955 niezalogowanych)
16 Postów
jan harnas
(harnas76)
Bywalec
Witam , czy ktoś z Was miał już kontrole policji skarbowej jadąc samochodem na polskich blachach???
Mnie zatrzymali i powiadomili ze jade po ich drogach nie legalnie ,ponieważ mieszkam w holandii .Z tego tytułu naliczyli mi ok8ooo euro do zapłaty z tytułu zaległego podatku drogowego.

Czy jest ktoś kto takie coś przeszedł i czy jest możliwość uniknąć płacenia tak wysokiej kary?Pozdrawiam harnas
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Jak ci juz naliczyli to watpie bys sie wykrecil z tej kary . A jak ponownie ciebie zlapia to maja tez prawo skonfiskowac ci auto oraz/ew. podac sprawe do sadu , jak czytam to i dojdzie ci jeszcze zaplacenie BPM od wartoci twojego auta .
Tak na marginesie to ogolnie wiadome ze pracujac tu lub bedac zameldowanym nie mozna jezdzic autem na polskich blachach , nawet tym pozyczonym. A druga kwestja jezdzic na polskim prawku w aucie z zoltymi blachami tez jest niedozwolone .
Wszystkiego mozna sie doczytac na stronie auto-en-vervoer.infonu.nl/auto/63152-rij...nlands-kenteken.html
cytat :

Beboeting en naheffing
Als u wordt aangehouden wanneer u als Nederlands inwoner rijdt in een auto met buitenlands kenteken wordt er een bekeuring uitgeschreven. Daarnaast ontvangt u een naheffing van de motorrijtuigenbelasting voor de periode dat u de auto in Nederland heeft gebruikt en moet u alsnog het resterende bpm bedrag betalen.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Co to za bzdura?? Naliczyli ci zalegly podatek??? 8ooo tysiakow chyba ze powiedziales im jak dlugo jezdzisz na polskich blachach bo niby na jakiej podstawie ci go naliczyli?? Sledzili cie i robili foty czy zatrzymali podczas przypadkowej kontroli??
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
Baileys napisał:

Tak na marginesie to ogolnie wiadome ze pracujac tu lub bedac zameldowanym nie mozna jezdzic autem na polskich blachach , nawet tym pozyczonym. A druga kwestja jezdzic na polskim prawku w aucie z zoltymi blachami tez jest niedozwolone .

Tak nie do końca prawda Joasiu

Jeżeli mieszkasz obecnie w Holandii, to jeszcze możesz przez pewien czas nadal używać swoje prawo jazdy. Okres zależy od kraju, w którym uzyskałeś prawo jazdy. Po zakończeniu "okresu przejściowego" musisz wyrobić holenderskie prawo jazdy. Zasady są następujące: Jeżeli posiadasz prawo jazdy, które jest wydane w jednym z krajów Unii Europejskiej (w tym Polska) lub w Islandii, Liechtenstein, Norwegii lub Szwajcarii, możesz normalnie przez 10 lat od daty wydania używać zagraniczne prawo jazdy. Jeżeli prawo jazdy jest starsze niż 9 lat, to możesz jeszcze przez rok jeździć używając obecne prawo jazdy (rok jest liczony od dnia rejestracji w gemeente), warunkiem jest oczywiście ważne prawo jazdy. Poniższy dokument jest w języku niderlandzkim - prosimy o wycięcie i przechowywanie w samochodzie, w razie kontroli prawa jazdy dla potwierdzenia jego ważności można okazać poniższy dokument.
Dokument pochodzi ze strony internetowej RDW (Rijksdienst voor het Wegverkeer - organizacja rządowa zajmująca się ruchem drogowym).

I w jezyku holenderskim:
Gebruikmaken van buitenlands rijbewijs na vestiging in Nederland
(in pools: używanie zagranicznego prawa jazdy po zamieszkaniu w Holandii)

Als u zich in Nederland vestigt, kunt u nog een bepaalde periode gebruik blijven maken van uw buitenlands rijbewijs. De periode is afhankelijk van het land waar u het rijbewijs heeft gehaald. Ná het verstrijken van deze 'overgangsperiode' moet u een Nederlands rijbewijs hebben.

De regels zijn als volgt:

Als u een rijbewijs heeft dat is afgegeven in een van de landen van de Europese Unie of in IJsland, Liechtenstein, Noorwegen (EU/EER) of Zwitserland, dan kunt u hier nog normaliter tot 10 jaar na afgifte van het buitenlandse rijbewijs mee blijven rijden. Indien uw rijbewijs al ouder is dan 9 jaar, dan mag u in ieder geval nog een jaar blijven rijden met uw rijbewijs (gerekend vanaf de datum van inschrijving in een Nederlandse gemeente) Voorwaarde is wel dat het rijbewijs nog geldig moet zijn. Neem voor meer informatie contact op met de RDW.

Voorbeelden

Een Engels rijbewijs is afgegeven op 15-10-1995. De houder mag hier blijven rijden met zijn Engelse rijbewijs tot 15-10-2005, (10 jaar na afgiftedatum) tenzij de geldigheidsduur van het rijbewijs eerder verloopt.

Als de geldigheidsduur van zijn rijbewijs echter verloopt voor 15-10-2005 dan moet hij het rijbewijs omwisselen voordat de geldigheidsduur van zijn rijbewijs gaat verlopen

Een Duits rijbewijs is afgegeven op 10-03-1994 en datum inschrijving in Nederland is 10-10-2003

De houder van het rijbewijs mag hier blijven rijden tot 10-10-2004

Uitleg: Het rijbewijs is ouder dan 9 jaar. Op grond van de afgiftedatum van zijn rijbewijs zou hij hier mogen rijden tot 10-03-2004. Hij mag echter vanaf datum woonachtig in Nederland altijd nog een jaar gebruik maken van zijn rijbewijs en dit is dan de datum tot 10-10-2004. (mits de geldigheidsduur van het rijbewijs nog niet is verlopen).

Als u een geldig rijbewijs heeft dat is afgegeven in een ander land dan hiervoor vermeld, of op de Nederlandse Antillen of Aruba, dan kunt u dat nog tot 185 dagen na vestiging in Nederland gebruiken. In die periode moet u zorgen voor een Nederlands rijbewijs.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Mirek to zadna bzdura . sprawdzaja jak dlugo jestes zameldowany i/lub od kiedy tu pracujesz i od tej daty jest naliczny ci podatek .
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Baileys napisał:
Mirek to zadna bzdura . sprawdzaja jak dlugo jestes zameldowany i/lub od kiedy tu pracujesz i od tej daty jest naliczny ci podatek .

No bzdura bo ja moge mieszkac 3 lata w Holandii a autem jezdzic pol roku po holandii. Wiec nie wierze ze takie cos ma miejsce a jesli ma to jest to naduzycie. W takim przypadku kazdy holender powinnien placic podatek czy ma auto czy nie ma. No dla mnie bzdura.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Mirek!!
Jaka Ty furą jezdzisz???
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Mirekb215 napisał:
No bzdura bo ja moge mieszkac 3 lata w Holandii a autem jezdzic pol roku po holandii. Wiec nie wierze ze takie cos ma miejsce a jesli ma to jest to naduzycie. W takim przypadku kazdy holender powinnien placic podatek czy ma auto czy nie ma. No dla mnie bzdura.

Każda osoba która figuruje w spisach jako właściciel samochodu jest zobowiązana do płacenia podatku.
Nie wiem czy jeszcze istnieje przepis o tzw. karencji w przypadku przesiedlenia. Mówił o tym że jakiś czas po uzyskaniu stałego miejsca zameldowania w Holandii można jeździć samochodem na zagranicznych tablicach ale nie były to 3 lata a raczej pół roku. Podatku nie muszą płacić tez tzw. "grensarbeiderzy" czyli osoby mieszkające w innym państwie ale pracujące w Holandii. W tym wypadku spełniają po prostu wymagania czasowego pobytu w Holandii i opuszczenia jej granic.
Nikt nie uwierzy że jeździsz dzień w dzień po pracy do Polski

Samochód z zagranicznymi rejestracjami może być używany na stałe w Holandii pod warunkiem że opłacony jest BPM (podatek przy zakupie) oraz opłacany jest podatek drogowy MRB. Jeżeli pojazd będzie używany krócej niż 2 tygodnie możesz wystąpić o zwolnienie z tego podatku. Dlatego często policja przy kontroli ostrzega że w ciągu 2 tygodni auto musi znaleźć się poza granicami Holandii.
Informacje na ten temat są na stronce:
http://www.rijksoverheid.nl/documenten-en-publicaties/vragen-en-antwoorden/mag-ik-een-auto-met-een-buitenlands-kenteken-hebben.html

Przy przesiedleniu się z innego kraju Unii Europejskiej można wystąpić o zwolnienie z BPM ale trzeba będzie zapłacić BTW (rodzaj polskiego podatku VAT) oraz INVOERRECHT (cło).
Odpowiednie stronki to:
http://www.belastingdienst.nl/download/1476.html
http://www.belastingdienst.nl/variabel/bpm/

Pozdrwiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Ypsylon, wiesz mniej wiecej wiem jak to dziala. Czytalem wczesniej bo sie tym interesowalem i wiadoma sprawa kazdy jest zobowiazany do placenia podatku typu "abc" lub "def" a nawet i "gh i jk" tylko mianowicie chodzi mi tutaj o sytuacje kiedy to jestem i zyje w holandii 5, 10 lub nawet 20 lat no wyszla sytuacja chu.. wie z jakich przyczyn, ale wyszla ze jade autem na polskich blachach nie zarejestrowanym na mnie. Skarbowka mnie zatrzymuje i mowi mi ze mam zaplacic podatek za okres powiedzmy tych 20 lat bo jezdze nie legalnie po holenderskich drogach??

Teraz druga sprawa. Czesto jest tak ze pracownicy w biurach pracy nie maja meldunku, ale oczywiscie widnieja w papierach ze pracuja czyli tym samym sa w holandii. Baileys wczesniej wspomniala ze sprawdzaja i naliczaja podatek od jakiego czasu pracuje w holandii lub od jakiego czasu jest sie zameldowanym. Czyli reasumujac praca dla biura pracy powiedzmy na przykladzie 2 lata w tym czasie mozna jezdzic autem i sie nim jezdzi. Po dwoch latach kontrakt zameldowanie i juz bez samochodu bo wiadomo nie mozna i sie nie jezdzi. Po powiedzmy roku trafia sie sytuacja ze przyjezdza sie autem do holandii (a co w przypadku kiedy auto jest zarejestrowane na kogos innego) i pol roku pozniej zatrzymuje skarbowka i dopierdala podatek za okres tych 3,5 roku bo mnie sprawdzili w komputerku i mam tutaj tak dlugi pobyt. Przecierz to jest ukaranie za czyn ktory sie nie popelnilo o tym wlasnie mowie. To tak jakby ukarac kierowce sportowego samochodu za przekroczenie predkosci mimo ze tego nie zrobil, ale na pewno kiedys tam zrobil bo nie jest mozliwe ze tego nie popelnil bo ma przecierz sportowy samochod



Golum napisał:
Mirek!!
Jaka Ty furą jezdzisz???


Golum a dlaczego pytasz?? Chcesz mi napisac ze stac mnie na taki samochod, ale nie stac mnie na oplaty? Spokojnie na wszystko kasa jest, gdy juz bede wiedziak ze chce w tym kraju kopnac w kalendarz to obiecje ze bede placil podatki jak kazdy flamak w tym kraju i jak kazdy flamak bede narzekal ze sa takie wysokie
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Mirek to jest tak :
A) nie jest dopuszczalen jezdzic w NL autem zarejestrowanym za granicami na kos innego nawet gdy to jest ojciec , matka przyjacie .
Jazda autem na polskich blachcach jest dopuszczalna do 14 wiec co w tym dziwnego ze nalicza komus od pierwszych dni pobytu/pracy w NL ?
c) Holendrzy nie posiadajacy wlasnego auta poruszaja sie : taxi, bus itd kazdy srodek OV ma oplacone podatki drogowe wiec kazdy juz placi czesciowo ten podatek .

A tak na marginesie mam pytanie gdzie sie lepiej jezdzi /gdzie sa lepsze drogi tu czy w PL ?
Zgłoś wpis


Bliżej nas