Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Prosta spółka akcyjna - Holandia

Czytali temat:
Natalia Verka (223 niezalogowanych)
103 Posty
Natalia Verka
(Netke)
Stary wyjadacz
Prosta spółka akcyjna zamiast jdg?
Chcę zacząć poważniej dorabiać do etatu (w pełni oskładkowanego), nie chodzi o jakieś miliony, tylko bardziej zorganizowany freelance z klientami z całego świata. Jako etatowiec teoretycznie korzystam ze zbiegu tytułów ubezpieczeń, czyli zostaje podatek i składka zdrowotna. W P.S.A. akcjonariusz nie musi płacić żadnych składek jeśli nie wniósł do spółki wkładu niepieniężnego w postaci pracy lub usług. Jak by to było w przypadku jednoosobowej p.s.a? Jestem jedynym akcjonariuszem, wkład gotówkowy, ale też tylko ja pracuję, czy w takim przypadku jest się zwolnionym ze składek jako akcjonariusz, ale ze względu na wykonywaną pracę i tak trzeba je uiszczać? P.S.A ma kilka przewag nad jdg, stąd moje wątpliwości.
Zgłoś wpis
84 Posty
od86
(od86)
Gaduła
świetna sprawa ale kosztowna pod kątem prowadzenia.
jesli startujesz to tak jak byś chciał jazdy na rowerze zacząć uczyć się na suzuki hayabusa 1300.
przerost formy nad treścią. prowadzenie JDG to max koszt miesięcznie 500 zł
prowadzenie PSA to koszta liczone od w tysiącach
oszczędności w początkowym okresie na składkach jeśli jesteś zatrudniony żadne

Od siebie polecam skontaktować się z tym biurem rachunkowym: tactis.pl/ Powinni Ci powiedzieć czy jest to rzeczywiście dobry pomysł.

Kancelaria prawna, radców prawny Katowice - Biuro rachunkowe - Tactis Tactis to pełna opieka księgowa i prawna dla firm szukających odpowiedzialnego oraz szczerze zaangażowanego doradcy we wszystkich biznesowych wyzwaniach. tactis.pl
Zgłoś wpis


Bliżej nas