Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Piękno. Dla każdego znaczy to samo? - Holandia

1988 Postów

()
Latający Holender
Kanony piękna są różne dla każdej epoki. Moda kreuje wygląd przeciętnego przechodnia.
Kiedyś np. mężczyzn bez brody nie traktowano poważnie (bo młokos) i wystrzegano się szczupłych kobiet (bo słabowite).
Już w starożytnym Egipcie, za (o ile pamiętam) Amenhotepa IV - tego od Nefretete - najbardziej pociągające były kobiety całkowicie wydepilowane. Łącznie z włosami na głowie i brwiami (nie wiem jak było z rzęsami ) . Pozwolić mogły sobie na to tylko najbogatsze, czyli - arystokracja. No bo na ulicę nie wypadało wyjść z łysą głową, to jakby teraz z gołym tyłkiem... A peruki o wiele droższe były niż teraz.
Tak, tak, drogie Panie i Panowie, depilacja nie jest wynalazkiem XX wieku!
Obecnie, od czasów "Twiggy", ponoć najbardziej pożądane są kobiety bez krągłości. Rozmiar XXS...
Nie mam nic przeciwko, choć od dawna pożegnałam się z rozmiarem S. To domena młodości, a potem bywa różnie. Znam śliczne i chude i grube, i tak samo mniej śliczne.
Ciekawi mnie jednak, co sądzicie - głównie chłopaki, choć dziewczyny też przecież coś sądzą - o takich sposobach osiągania "doskonałości". I ich efektach.

Podkreślam: nie chodzi o wyśmiewanie, bo każdy ma prawo wyglądać, jak chce, a gusta... no cóż, o nich niby się nie dyskutuje, ale można wiedzieć co myślą inni.

Pozdrowionka!
Ciotka Dawno Nie "S".

www.sportfan.pl/artykul/28001/kobiece-bi...pieknej-kulturystyki

Dodam jeszcze, że zdjęcia w artykule w linku są moim zdaniem przekoloryzowane... A może nie?...

Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Prawda, gusta są różnorakie. Jedne bardziej..drugie mniej wysublimowane. Golenie głów wśród kobiet w dzisiejszych czasach jest postrzegane jako nieodłączny element związany z wykonywaniem zawodu komandos..ki)
Nie popieram, aczkolwiek przyznam, że być może bylo by to pociągające, gdyby osobowość tejże kobiety była kreowana przez cechy typu odwaga, inteligencja, totalitarne podejście do otoczenia, upodobanie odo partyzackiego trybu życia i upodobanie do przemocy sexualnej.
Nie da się ukryć że od dawien dawna, nie mogłem oprzeć się aby typowi urody kobiecej..z krótkimi, czarnymi włosami. Dziewczyny te mają wrodzoną dynamikę zyciową, zdolności przywódcze i w 100% moich znajomych są świetnymi osobami decyzyjnymi - są poprostu niebywale zdecydowane.
Długowłose .. nie są złe Z resztą..cyt: "nie ma brzydkich kobiet, tylko czasem alkoholu brakuje"..;P (Lecz to nie moje stwierdzenie)))
Krągłości..taaa..i tu się zaczyna temat rzeka. Faceci oglądają się za porywająco ługimi, szczupłymi i opalonymi nogami, gustownymi pośladkami, zacnie falującymi na ulicach czy w dyskotekach, podobnież z poziomą linią oddechową...)
Nie jestem za rozmiarem XXS gdyż..hmm, rozmiar ten zawsze był chorowity, a aktualnie spotkać dziewczę tego rozmiaru, która nie zadziera nosa, nie ma zbyt górnolotnego mniemania o swojej urodzie, wartości i inteligencji jest.."o mało co" trudno.
Kończąc już swój wywód stwierdzę, że i mną częściej niż często w wyborze obiektu zainteresowania kierują HORMONY a nie zdrowe myślenie..czyż i z Wami, drodzy Panowie tak nie jest?
)
Franek rozmiaru "M"
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Francisławie rozmiaru M,

odpowiedź niemal wyczerpująca.
Ale co sądzisz o paniach z artykułu?

www.sportfan.pl/artykul/28001/kobiece-bi...pieknej-kulturystyki

Czy to jest piękno?
A nawet jeśli nie, to czy, jak powiedział w "Małym Księciu" Antoine de Saint-Exupéry:

"...dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."?

Czy jednak oczy odbierają bodźce przekazywane "sercu"?

Dziubole.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Hmmm.....osobiscie jestem za naturalnym wygladem,a do tego ciezko zaliczyc kulturysyke.Chociaz,takze jestem niewolnica depilacji A poza tym sa gusta i gusta,kazdy lubi cos innego i nie podlega to dyskusji.Generalnie nie lubie "zrobionych "ani kobiet ani mezczyzn....tzn takich goniacych za trendami mody czy tez wymuskanych jak z wybiegu dla modelek i modeli
A wyglad w sumie nie ma znaczenia,wazne jakie czlowiek ma wnetrze..przynajmniej w moim mniemaniu

Pozdrowionka do Malutkiej XXS
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Witam, a ja tylko tak na chwile i tak zahaczajac o temat:

demotywatory.pl/1072112/Dopiero-gdy-schudlam

Viooltje, ja sadze ze te panie maja za duzo meskiego hormonu
Pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Viooltje napisał:


Czy to jest piękno?
A nawet jeśli nie, to czy, jak powiedział w "Małym Księciu" Antoine de Saint-Exupéry:

"...dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."?

Czy jednak oczy odbierają bodźce przekazywane "sercu"?

Dziubole.


Oczywiscie, ze prawdziwe piekno dostrzec mozna nie otwierajac oczu,
i to wlasnie jest ten...... najpiekniejszy widok,
bo niewazne jest to co widzisz ale to co wiesz.

Widok pan kulturystek nie miesci sie w pojej szeroko pojetej definicji estetyki,
co nie zmienia faktu , iz doceniam je jako sportowcow,
pasja, samodyscyplina, ciezki trening, daznie do mistrzostwa sa wartosciami,
wyglad jest skutkiem ubocznym.
Kulturystyka juz dawno minela sie ze swoimi pierwotnymi zalozniami dazenia do perfekcyjnych proprcji i symetrii ludzkiego ciala, co nie oznacza, ze aby osiagnac takie rezultaty nie wystarcza tylko sterydy, to ciezka mozolna praca, moc wyrzeczen , silna wola oraz wrew pozorom wielki umysl.
Zgłoś wpis
107 Postów
Boguslaw P.
(mario520)
Stary wyjadacz
Adam masz dużo racji bo na prawdę trzeba mieć silną wolę i samodyscyplinę, żeby tak ciężko ćwiczyć. Ale przyznasz że to nienaturalne. Przemawia przez nie odrobina narcyzmu i chęci zaimponowania. Ja osobiście wole delikatne kobiety. Wszystko z umiarem (jak to mówią). To ja mam na rękach nosić kobietę a nie ona mnie
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Mario, są różne kombinacje, można i tak,
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Ale ładnie się porobiło, macie ładne myśli!
Zgłoś wpis
74 Posty
Marta k
(Gekke Marcia)
Gaduła
Pieknosc nie dla kazdego jest wazna, to raczej chodzi o charakter. Ja osobiscie patrze na to czy facet ma- to cos! albo to ma albo tego niema!
A to cos to nie jest uroda.
Zgłoś wpis


Bliżej nas