Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Chromal Marzenka88 Julia2344 (14760 niezalogowanych)
167 Postów

()
Stary wyjadacz
rozmowa sie nie klei, to pewnie dlatego ze wszyscy jestescie pochlonieci lektura pawlikowskiej...

a co z tym nicze??? czemu tyle osob kieruje sie jego filozofia?
odpowiedzi tez nie ma...

jest za to hedonizm, cynizm, obluda, hipokryzja i odloty w sanktuariach - spoko, tez tak mozna...

a wracajac do religii i tych wszystkich swietych to maryje lubie najbardziej...bog "mi lata". kazdy ma swojego boga, ten bog oczywiscie zawsze go kocha i jest milosierny, a jak nie jest to "taka wola boska". bog stworzyl nas na swoje podobienstwo - jasne...hitlera i stalina tez??? jak tak to niech sie trzyma ode mnie z daleka, wole sama sobie byc bogiem...

jezus juz byl lepszy - taki drugi György (Uri) Geller , byla woda jest wino itp. wazne ze pomagal za darmo i chcial dobrze..niestety w zyciu nic nie ma za darmo, wiec kochajacy pieniadze zydzi go ukrzyzowali i niech sie nikomu nie zdaje, ze moze kontynuowac dzielo jezusa i bezinteresownie pomagac , wybaczac i wierzyc w drugiego czlowieka, pomimo wszystkich zlych czynow jakich sie dopuscil bo skonczy na krzyzu i tyle - takie zycie....

maryja za to imponuje mi najbardziej. puscila sie jako dziecko niewiadomo gdzie i niewiadomo z kim( no chyba ze ja zgwalcona, co w tamtejszych czasach bylo rownoznaczne z puszczeniem sie i w niektorych krajach tak jest traktowane do dzisiaj) ale ze byla sprytna to zagadala starszego jozefa, ktory mial slabosc do mlodych kobitek i uznal jej dziecko...calemu swiatu wmowili, ze to niepokalane poczecie bylo i ze chlopczyk jest synem boga a caly swiat to lyknal czci maryje, jozefa i malego jezuska po dzis dzien...grubo!!!!
sw. maryja - ZAWSZE dziewica - podoba mi sie...
"pod twoja obrone oddaje sie grzeszna bekarta rodzicielko" - parafrazujac slowa znanego wierszyka...
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Stary wyjadacz
I po tej wypowiedzi juz wiem w ktorej kolejce stala belcia do jej boga , a raczej nad/pod nmi bo on jej i tak lata .
Zgłoś wpis
466 Postów
a a
(Adamm)
Latający Holender
Och belcia, zagubionas ty miedzy niewiastami.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
... jako i owoc przemyśleń Twoich...

Belcia, szukaj dalej, ciekawe to .
Zgłoś wpis
466 Postów
a a
(Adamm)
Latający Holender
" Prawdziwy akt odkrycia nie polega na odnajdywaniu nowych ladow, lecz na patrzeniu na stare w nowy sposob"

M.Proust.
Zgłoś wpis
206 Postów
Doświadczony forumowicz
miło że się odezwałaś...
to skleiło nam rozmowę
Zgłoś wpis
167 Postów

()
Stary wyjadacz
po pierwsze primo:
- wbrew pozorom nie kazdy Bog ktorego poznalam mi lata, niektorzy wcale mi nie lataja - wrecz przeciwnie - ale czasem warto jest samemu odleciec na jakis czas, zwlaszcza jezeli aktualnie nie zgadzamy sie z wola boska Bogi maja to do siebie, ze czasem tez musza odpoczac i przemyslec kilka spraw

po drugie primo:
- Adamm...owszem, zawsze mialam problemy z topografia i orientacja w terenie, ale z tym da sie zyc...nie miec celu w zyciu to tez jakis cel

po trzecie primo:
-M.Proust niby ma troche racji, ale to nie do mnie. mi sie stary lad ciagle baaardzo podoba - kurfffa mac!!!!!pomimo wszystko!!!!!!ja pie*dole!!!!!!!!! o odkrywaniu nowych nie ma zreszta mowy, bo moja lajba jest rozwalona, stery nie dzialaja, kompas ocipial, wiec siedze na mieliznie, ale jak sie tak rozejrzec do okola, to nawet mi sie tu podoba ....

po czwarte primo:
-D@rk - wyczuwam w twojej wypowiedzi odrobine niepotrzebnego sarkazmu, ale udam ze tak nie jest oczywiscie bede sie odzywac od czasu do czasu, jak moja radiostacja zlapie zasieg, bo co wy byscie biedne zuczki zrobili bez moich bardzo madrych i przemyslanych wypowiedzi

puenta:
tak sobie siedzialam niedawno w ogrodku i myslalam nad wszystkim (tak tak...mi sie tez sie czasami zdarza myslec) i nagle przyleciala pszczolka....przypomnialam sobie, co czytalam o pszczolach, ze jak umrze ostatni owad z tego gatunku to czlowiekowi zostalo juz tylko 3 lata...taki maly, niepozorny owad w rudym,wlochatym bolerku wazniejszy ode mnie????niestety, takie sa fakty...dla calego ekosystemu jestesmy mniej warci niz glupia, mala pszczola...
jak przezyje to powstanie, faszystow i rezim radziecki to na nastepny rok posieje wiecej rukoli w ogrodku - zauwazylam ze pszczoly uwielbiaja nektar z kwiatkow rukoli, baki wola kwiaty szczypiorku. kwiatow rozy nie lubia zadne owady...
to tyle, ide dalej prowadzic swoje obserwacje przyrodnicze...to fajne hobby jest
Zgłoś wpis
206 Postów
Doświadczony forumowicz
1. Bogi kuwa nieistnieją, nie mają prawa do przerw...
2. Nie miać celu jako cel, to czysty oportunizm, nie zamierzone działanie. Nieświadomość własnego kierunku wypływa zawsze z lenistwa, a nie niechcenia wiedzenia
3. Kompas mieliźnie ocipiał..Hmmm... Rozumiem...
4. po primo, a poczebnego, poczebnego, jako widać w odpowiedzi, ja Tobie spokoju nie dam, błendy bedziem fspulnie poprawiać
5 pointa
myśleć się zdarza mi od małego bajtla, i tu nie ma się czym pochwalić, skoro zastosować tego myślenia w praktyce i osiągnięcia z niego korzyści nie sposób się wprost dopatrzeć...
ani skośnie...

Oczywiście, że pozdrwaniam...


PS.:
Co byśmy bez Ciebie zrobili?
Znaleźlibyśmy se coś...
Zgłoś wpis
167 Postów

()
Stary wyjadacz
ciag dalszy eci-peci o mojej egzystencji....

dzizys, kurffffaaaa, ja pie*dol**

na czym sie zatrzymalam, acha - na lekach i fobiach - mam ostatnio bardzo zaawansowane, to przez nazistow i ostatnio przez stalina...ale **uj im wszystkim w **pee

nerwica tez sie odezwala, ujawnia sie tym ze robie awanture komu popadnie....ostatnio jakiemus biednemu dziadkowi, bo sie przyczepil, ze zle rower parkuje, normalnie bym zignorowala jego uwagi i grzecznie odeszla, ale nie teraz - wydarlam sie na biednego staruszka na srodku ulicy i to przy dzieciach - a w sumie i dobrze, niech sie ucza chamstwa od malego , potem bedzie im latwiej w zyciu.

dzisiaj znowu doszlo do ostrej wymiany zdan, na basenie z turbanem - nie cierpie tych zarozumialych bab ze szmata na glowie. powiedziala, ze jej dzieci chodza do lepszej szkoly niz moje - glupia pi*da!!!! powiedzialam jej co mysle o niej o jej szkolce i tej szmacie ktora nosi na glowie, dyskusja byla dosc glosna, nie wiem czy mnie jeszcze kiedykolwiek na ten basen wpuszcza, bo on jest od dawna pod zaborem turecko-iranskim.....a c*uj, najwyzej bede jezdzic na inny

no i poszlam do pracy , no powaznie!!! ale juz widze, ze moja "szefowa" jest glupsza ode mnie, do tego z turcji!!!!! no kurfffa maaaccccc - czy sa tu jeszcze jacys holendrzy w tej holandii???????? na razie udaje ze jest okey, ale czuje, ze dlugo tam miejsca nie zagrzeje, jak mnie zwolnia dyscyplinarnie to nawet lepiej. bede miala w papierach, ze sie nie nadaje do pracy z ludzmi i urzad pracy da mi zasilek i swiety spokoj przy okazji....

a tak analizujac ostatni rok mojej marnej egzystencji doszlam do wniosku ze alkohol i marihuana zaszkodzily mi najbardziej, wiec odkad wrocilam z prawie abstynenckich wakacji nie mialam ani jednej kropli piwka w ustach, o joincie to juz nawet nie wspomne...i wiecie co....mam ochote na duzaaaaa woodke!!!!!!ale bym sie upila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mialam w wakacje z mateuszem ale jakos sie nie udalo...hmmmmmmmmm

ale mnie szlag trafia, juz nawet nie wiem dokladnie z jakiego powodu najbardziej...mam nadzieje, ze to zespol napiecia przedmiesiaczkowego, bo jak nie to wyladuje w psychiatryku....

p.s.
ja wam se cos poszukam........nic nie szukac tylko bledy naprawiac!!!!!! ciagle szlag mnie trafia, ale juz troche mniej....znam jedna osobe, ktora jak jej sie chce i jest faaajnaaaa i kochana i nie zazywa to poprawia mi humor i rozmiesza do lez, ciekawe co teraz robi????dobra ide siku a potem dostac okresu
p.s.
jezuuuuu, ja to wszystko napisalam na trzezwo??????!!!!!!!!
Zgłoś wpis
206 Postów
Doświadczony forumowicz
dzizys, kurffffaaaa, ja pie*dol** już mi się podoba, tera bede czytał dalej...
Zgłoś wpis


Bliżej nas