Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Buntownik Nataliaa Kulwicka (7749 niezalogowanych)
551 Postów

()
Latający Holender
Mirek daremna rozomowa ja juz kiedys ich o to samo pytalam i............ jak kamieniam w wode .
Biora 7-10 procent plus VAT od sumy jaka im wyjdzie , a sumy jakie im wychodza to juz sam wiesz .
Wielu ludzi przychodzilo juz do biura by im pomoc po rozliczeniach takiego " .. tax " bo kase skasowali ale jak BD zrobi rozliczenie i kaze zwracac nadplacony podatek to juz ..TAX rece umywa i to nie ich problem. A za duzo zaplaconej sumy za zro bienie podatkoww tez juz nie dostaniesz bo .. to nie ich problem.
Kiedys szukalam ludzi ktozy byli wlasnie przez polskie biura rachunkowosci nacigniete zeby je zaskazyc i odebrac im pozwolenia ale niestety nie znalzlam wystarczajacej ilosci odwaznych ktozy by chcieli zalazoc pozew grupowy.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
No dokladnie,. Wiesz jak to jest, taki jeden z drugim tutaj przyjedzie gdzies z zadupia polski bez zielonego pojecia, co ktos wczesniej ploty naopowiadal ze zwrotu dostanie tyle ze hoho ze ktos tam dostal po trzech miesiacach pracy 1000 euro lub nawet 2000( ale nie wspomnial ze w tym rodzinne) to co niektorzy bo tacy sie znajda licza sobie ze ile wtedy oni musza dostac jak oni pracuja caly rok !!!!! I wtedy lykaja te bzdury od takich taxpoli ktorzy wykorzystuja zaufanie lub niewiedze zagubionego polaka na obczyznie, kase kosza co madrzejsi wiedza ze nic z nieba nie leci za darmo.
Druga sprawa jesli chodzi o osoby tak zachlanne na kase ze biora wszystko nawet rozlakowe itp jesli nie przysluguje a pozniej placza jak trzeba z odsetkami a tu kasy nie ma i wtedy pozyczyc chca bo oni nie wiedzieli Doslownie cyrki


A teraz pytanie odemnie dostalem papier z belastingu za poprzednie lata z zapytaniem czy posiadam jakies dochody poza granicami holandii. Pytanie brzmi: myslicie ze jak bym nie ujawnil to by doszli do tego ze posiadam?? Mial ktos kiedys taki przypadek ale hipokryzja zalecialo co?? Dla wiadomosci napisalem ze cos tam jest
Zgłoś wpis
2 Posty
Kasia Tax-Pol
(Kasia_TaxPol)
Początkujacy
zauważam sporą niewiedzę na temat zwrotu podatku i odzyskiwania tzw. rozłąkowego, który jest niczym innym jak ulgą podatkową, stosowaną przy rozliczaniu podatku. Otrzymanie rozłąkowego zależne jest od dochodu uzyskanego przez głównego podatnika i zapłaconego przez niego podatku. Jeśli dochód uzyskany w danym roku znacznie przekracza kwotę wolną od podatku i odzyskanie jego całości jest niemożliwe, można zastosować ULGĘ w postaci rozłąkowego (ulga na partnera fiskalnego), jeśli 2 podmioty fiskalne spełniają adekwatne do takiego rozliczenia warunki. Całość tych spraw jest weryfikowana przez holenderski Belastingdienst, więc kwestia należności pieniędzy lub nie jest na decyzji wyjaśniana. Niestety nie możemy brać odpowiedzialności za np. zatajanie dochodów z kraju innego niż Holandia, przez które może wynikać ewentualna dopłata do urzędu przy wystawieniu końcowej decyzji.

Odzyskujemy podatek i prowadzimy sprawy do końca, więc zarzuty pod adresem firmy Tax-Pol są w tym momencie bezpodstawne. W przypadku takiej sytuacji jaką opisuje Baileys, kontaktujemy się z Belastingdienst i wyjaśniamy sprawę. Niestety w kwestii zwrotu urzędowi niewłaściwie przyznanych pieniędzy (co każdorazowo jest potwierdzane decyzją lub pismem), nie jesteśmy w stanie dokonać płatności za klienta, który ów przelew w wyższej kwocie otrzymał, co jest chyba zrozumiałe.

Śpieszę też z wyjaśnieniem, że kalkulatory podatkowe udostępniane na naszej stronie internetowej są używane jedynie do orientacyjnego oszacowania kwoty zwrotu, o czym informujemy jasno i klarownie poniżej obliczenia, więc proszę nie mieć do nas pretensji, jedynie do siebie za niezrozumiałe odczytywanie informacji. Jeśli nie jesteś pewien kwoty zwrotu - nic nie stoi na przeszkodzie żeby się skontaktować z firmą Tax-Pol w celu dokładnego wyliczenia wysokości zwrotu podatku (nie chcesz dzwonić? napisz e-mail, użyj komunikatora - to nic nie kosztuje). Cały czas pracujemy nad naszymi kalkulatorami w celu usprawnienia ich działania, gdyż niestety holenderski system podatkowy nie należy do mało skomplikowanych i bieżące zgłębianie wiedzy na ten temat jest dla nas priorytetem.

Mirekb215 - odnośnie Twojego pytania o dochody z poza Holandii za lata wstecz, radziłabym wykazać te dochody. Być może, po przeliczeniu na €, nie będą one miały znaczącego wpływu na wysokość odzyskanego już podatku. Urząd może mieć jakieś informacje już na ten temat w swoim systemie i prosi Cię o ujawnienie lub zwyczajnie kontrolnie sprawdza czy czegoś nie zataiłeś. Z doświadczenia wiem, że urzędy bardzo rzadko się ze sobą kontaktują żeby skontrolować podatnika pod względem uzyskanego dochodu, więc decyzja tak naprawdę należy do Ciebie.

Pozdrawiam,
Kasia Tax-Pol
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Pani Kasiu chcialem pania wyprowadzic z bledu. Nie rozmawiasz z jakims kolejnym ktosiem ktory lyka jak rybka kazde gowno zawiniete w ladny papierek. Nie rozsmieszaj mnie bo czuje ze zaczynam sie dobrze bawic twoim kosztem Napisalas ze wasze kalkulatory sluza do oszacowania orientacyjnego zwrotu podatku tak??? I prosze miec pretensje do siebie za zle odczytywanie informacjii kalkulator oszacowal o 7000 euro roznicy i ja mam miec pretensje do samego siebie ze zle to odczytalem bo tak w przyblizeniu to powinienem moze ta sume podzielic lub pomnozyc lub jeszcze dodac i odjac aby mi wyszla przyblizona suma zwrotu a wy tego nie widzicie ze sa roznice, ale caly czas pracujecie aby dobrze wyliczaly bo przecierz system podatkowynie nalezy do skomplikowanych. To po co macie te kalkulatory?? Aby wprowadzac ludzi w blad, nigdy nie beda dobrze liczyly jesli po tylu latach nie udalo sie wam ich usprawnic to zrezygnujcie z nich a tak naprawde to chuja robicie aby je usprawnic
Typowa gadka takiej dzialalnosci, oczywiscie ze musisz ladnie sytuacje wyjasnic i obronic swoja firme bo przecierz nie powiesz jak jest. Moge smialo twierdzic ze dzialacie tak jak te firmy ktore naciagaja ludzi informujac ze wygrali a malym druczkiem gdzies tam w kacie napisaliscie ze prosze miec pretensje do siebie ze zle odczytuje pani informacje i ze nie zobaczyla babcia gdzies tam po drugiej stronie malym druczkiem tekstu: ze wygrala jesli firmowy system zatwierdzi taka wygrana bo juz wygrala to ze zakwalifikowala sie do grupy wygrywajacej czyli do grupy A ale zawsze moze przegrac bo wasz system szacuje wygranych ale caly czas nad tym pracujecie aby wybieral tych prawdziwych
Wiesz co? takie bajki to mozesz komus innemu opowiadac. Jedno musze przyznac w polityce na wiejskiej miala bys szanse zrobic kariere bo ladnie oczy mydlisz Moj kolega wspolnik obok mnie siedzacy prawie uwierzyl

p.s
Znalem takich ktorzy korzystali z kazdej ulgi a dzisiaj na paczke fajek nie maja
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Nigdy nie powierzylabym rozliczenia podatku za prace za granicą, firmie typu jak wyzej, ktora stacjonuje w PL i zajmuje sie rozliczaniem z roznych krajów. Jesli pracuje w NL to ide tutaj do miejscowego ksiegowego czy osoby, która ma o tym pojęcie. Koszty myślę, wcale nie wyższe, więc jaki sens narażać sie na nieprzyjemnosci, ktore zostały opisane powyżej.
pozdr
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
"Kto placi podatki ten jest piekny i gladki"
nie wiem z kogo to cytat, ale kolezanka Schat_je z pewnoscia rozpozna autora tego cudzyslowia

Pozdrawiam wszystkich opodatkowanych.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Kolezanka nie rozpoznala . Uchylisz rąbka tajemnicy ... Adamie?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Hmmm...no wlasnie sam nie wiem,
to nie moje slowa
jakos slabe mam w tym chyba doswiadczenie, bo anim piekny , ani tez gladki
Kto wiec moglby wypowiedziec owe slowa?
Schat_je !.... nie daj sie prosic
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
hmmm...piszesz, ze aniś piękny ani gładki... ...
chcesz powiedzieć, że nie płacisz podatków?
Ja bym nie ryzykowała na Twoim miejscu z takimi stwierdzeniami .
BD czuwa !
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Musze sie zgodzic z schat_je .
JA osobiscie nie oddaje moich papierow podatkowych do ksiegowych ktorzy nie sa tu na stale i nieskonczyli NL szkol/kursow na ksiegowego tu w NL. Pozatym ksiegowy ktory jako wysokosc oplaty wylicza w % od zwrotu to dla mnie juz jest spalony , bo wiadomo im wiecej wyliczy tym wiecej dostanie .
Wielu polakow nieznajacych Niderlandzkiego boi sie ze sobie nie poradza z porozumieniem sie z tutejszym ksiegowym . Rozumiem taka sytuacje , ale jesli ktos chce sie dogadac po polsku jest wielu polskich ksiegowych tu na miejscu rozliczajacych za 25-35 € i takze z polski mozna do nich wyslac papiery poczta, faxem lub mailowo .
Tax Kasia
pieknie mowisz ale jakos ja na kilka prob kontaku mailowo a takze telefonicznie jakos nie moglam uzyskac zadnych zadawalajacych odpowiedzi jedynie tak wymijajace jak twoja powyzsza wypowiedz.Odbijanie pileczki jest chyba waszym jedynym zajeciem na ktorym sie naprawde dobrze znacie. Nawet w info na wasze www jest w wielu pkt bledne lub "dwuznacznie"napisane , oczywiscie to tez nie wasza wina ............. bo kazdy rozumie jak chce . Czyz nie prawda ?
Zgłoś wpis


Bliżej nas