Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Podatek - Holandia

Czytali temat:
Buntownik Nataliaa Kulwicka (7753 niezalogowanych)
3 Posty
Ewelina T
(eithenne)
Początkujacy
Witam, mój tata i brat pracowali kilka miesięcy w holandii.
Teraz dostaliśmy informacje zwrotu podatku.
Czy da się uzyskac go bez adresu zameldowania i burgeringsnummer? [ mają jakiś numer sofi , czy numer sofi = burgeringsnummer ? ]
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak to zrobić?
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Burgerservicenummer /BSN/ do dawna nazwa sofinummer.
Jesli tylko sie rozliczysz i podasz numer konta dostaniesz zwrot podatku i nie musisz miec przy tym zameldowania w NL.
pozdr
Zgłoś wpis
3 Posty
Ewelina T
(eithenne)
Początkujacy
a co z tym digiD ? do tego podobno trzeba mieć adres zameldowania.
Czy mogłabyś mi powiedzieć coś konkretniej jak moga się rozliczyć?
Byłabym ogromnie wdzięczna.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
spojrz na privie
Zgłoś wpis
15 Postów
blue blue
(blue)
Bywalec
czy odnosnie podatku moze mi ktoś udzieli informacji czy jest różnica w podatku w jego wielkości jeśli np, mam przepracowane 160 godzin w 18 dni roboczych a zakład wypłaca mi za 160 godzin w 17 dni roboczych czy za przepracowanie tych samych godzin ale w krótszym terminie jest wyższy podatek ? bo tak mi wychodzi na wydruku ale chcę sie upewnić nim pójdę z tym do szefa ze tak jest lub nie ( a może ktos zna jakieś biuro które zajmuje się obliczaniem wypłaty )
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
w ponizszym linku mozesz sobie sama porownac wpisujac swoje dane z wyciau wyplaty
www.berekenhet.nl/werk-en-inkomen/nettoloon.html
a tu w ponizszym linku jest pokazane wysokosc dochodow = wysokosc podatku
financieel.infonu.nl/belasting/60892-ink...gen-en-schijven.html

A odpowiedz na twoje pytnie jest nastepujaca :
za pierwsze godziny jest doprowadzany normalny podatek za kazda nadgodzine jest odprowadzany wyzszy podatek , czyli w twoim wypadku placisz wiecej podatku za 17 dniowe godziny . przy 18 dniach wychodzi ci ze masz 0.88 nadgodziny dziennie a przy 17 dniach a 160 godz masz 1.41 nadgodzin dziennie .
Pamietaj jednak ze podatek jest przez twojego pracodawe odprowadzany zaliczkowo , przy rozliczeniu rocznym mozna dostac zwrot z nadplaconego podatku .
Zgłoś wpis
15 Postów
blue blue
(blue)
Bywalec
wiem Baileys że zaliczkowo odprowadza podatek sęk w tym że ja mam dużo godzin czyli i duży podatek płacę jak i szef sporo mi go nadpłaca za ubiegły rok odzyskałem tylko 1/3 a sporo zostało dla US i staram się dowiedzieć jak odzyskać go najwięcej lub by szef odprowadzał mi minimalne kwoty bo na dzień dzisiejszy to wolałbym mieć nie dopłate a następnie dopłacić brakującą różnice niż zostawić pokaźną kwote jak dla mnie w belastingu ale mój szef jest uparty i trudno się z nim dogadać by jakoś poszedł na rękę
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Blue calego podatku nie odzyskasz ( jezeli ci o to chodzi ) odzyskujesz tylko nadplacona czesc. w jednym z tych 2 linkow wyzej podalm ci przyklady progow podatkowych i tam mozesz zobaczyc jaki podatek nalezy zaplacic od jakiej sumy zarobionej rocznie. Nadgodziny sa zawsze opoatowane wyzej
jak zwykle goziny , tkaie prawo ale jak juz pisalam wczesniej , jezeli nie przekroczysz anego progu poatkowego w roku to ci zwroca ten nadplacony poatek.
Co do odprowadzania minimalnego podatku to sie tego nie robi
Zgłoś wpis
2 Posty
Kasia Tax-Pol
(Kasia_TaxPol)
Początkujacy
Blue, możesz odzyskać też to, co teoretycznie zostanie w Belastingdienst w formie rozłąkowego, po więcej informacji zapraszam na priv lub na stronę internetową firmy Tax-Pol
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Taxpol mam nadzieje ze poinformujesz zalozyciela tematu w jakim przypadku moze wziasc rozlakowe i czy mu sie nalezy i jakie go czekaja konsekwencjie jesli dojda do tego ze naduzyl tej mozliwosci, a nie ze zalatwicie mu rozlakowe, kase swoja wezmiecie i rece bedziecie zacierac a chlopak w pozniejszym czasie moze miec problemy, ale wy bedziecie mieli to juz w dupie.

A przy okazji .Jak to jest ze na waszym kalkulatorze ktory wylicza zwrot podatku wpisujac liczby z jarografu wychodzi minus lub duzo na plusie na przyklad 7 tys i informujecie ze szybko trzeba sie z wami skontaktowac?????? Od pewnego czasu moj zwrot wynosi 0 euro, ale podczas rozmowy o zwrocie podatku z jednym z tutejszych polakow nasunela mi sie mysl aby sprawdzic ile mi wyniesie zwrot podatku wyliczajac to na waszych magicznych kalkulatorach, mimo iz wiedzialem ze bede mial zero.Sprawdzilem a dlaczego mi sie taka mysl nasunela a dlatego ze owy rozmowca zapieral sie ze dostanie kupe kasy liczac w tysiacach bo liczyl to na waszych magicznych kalkulatorach. Co sie okazalo dostal 900 euro a mi wychodzilo u was chyba + 7tys lub - 7tys teraz juz nie pamietam w ktorym przypadku bo sprawdzalem na dwoch kalkulatorach firm i jeden byl wasz. Jakie bylo moje zaskoczenie ze po wyliczeniu, pani ksiegowa powiedziala mi ze mam ponownie zero zwrotu i mam za rok na bank do niej juz nie przychodzic chyba ze skarbowka wysle mi pismo. Juz chcialem jej powiedziec ze nie potrafi liczyc bo Taxpol liczy lepiej a przynajmniej ich kalkulatory powstrzymalo mnie jedynie to ze znajomi dostaja zwroty oraz nawet te rozlakowe. Czyli musi umiec liczyc Pozdrawiam
Zgłoś wpis


Bliżej nas