Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
440 Postów
jacek piatek
(MNICH79)
Latający Holender
a tyle dziewczyn mazy o karierze w wojsku
Zgłoś wpis
682 Posty
anna ...
(wiedzma)
Latający Holender
hacitta napisał:
jak kto woli i czuje,ja za patriotke sie nie uwazam,a Polske mam za przeproszeniem gleboko....gdzieś..
to ze jesteś polka tez masz głęboko gdzieś?
Zgłoś wpis
440 Postów
jacek piatek
(MNICH79)
Latający Holender
no a kopernik tez byla kobieta
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
wiedźma napisał:
hacitta napisał:
jak kto woli i czuje,ja za patriotke sie nie uwazam,a Polske mam za przeproszeniem gleboko....gdzieś..
to ze jesteś polka tez masz głęboko gdzieś?


oni i tak tego nie zrozumieja
u nich nie ma swietosci
a moze sa tylko inne
wiedzmo
Zgłoś wpis
52 Posty
Arkadiusz W
(vadeer1)
Gaduła
Ilu ludzi tyle opinii.... Jednak ciężko jest mieć kraj, w którym człowiek się wychował, nauczył tego i owego , głęboko gdzieś jak to ujęła Hacitta. Przecież to dzięki Polsce ( o ile w niej się wychowywaliśmy), polskiej szkole, polskim kolegom, koleżankom, polskiej kulturze i szkole jesteśmy jacy jesteśmy i reprezentujemy co reprezentujemy. Inną kwestią jest brak łatwości życia w tym dziwnym kraju zwanym Polską. Może dziwnie to zabrzmi, ale zaszłości historyczne komunizmu wiele namieszały w głowach Polaków. Na całe szczęście się to powolutku zmienia. Ale powolutku, gdyż tamtejsza władza, która wmawiała rodakom, że "Słowacki wielkim poetą był", jeszcze nie umarła i troszczy się o to by zbyt szybko to nie nastąpiło.Myślę, że 20 lat przemian zrobiło swoje i metodą prób i błędów zmierzamy w dobrych kierunkach. Do standardów holenderskich jeszcze dłuuuga droga przed Polską, ale też trzeba mieć nadzieję, że droga spowita mniejszymi czy większymi sukcesami. Czego zresztą życzę Krajowi.
A tak w ogóle to nasz "dom" jest przecież tam gdzie po prostu czujemy się szczęśliwi. I nieważne czy to Holandia , Chicago, Chiny czy Islandia, ważne tylko by jednak nie zapominać o swoich korzeniach, bez których możemy "uschnąć" ( proszę się nie śmiać to tylko taka dziwna gra słów - jaki autor, takie słowa ).
Pozdrawiam...
Zgłoś wpis
682 Posty
anna ...
(wiedzma)
Latający Holender
mówiąc, standardy holenderskie, masz namyśli gospodarkę i politykę vadeer?bo w kulturze i historii tez Polsce niczego nie brakuje
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
No wlasnie, bo jezeli chodzi o nasza kulture i historie to dzieli nas przepasc bo gdzie byli holendrzy w bodajze 15 wieku kiedy w Krakowie powstawal pierwszy w Europie uniwersytet? dziesiec metrow pod woda?
Fajnie gada sie o patriotyzmie ale chyba wole przy zimnej wodce, kielbasie i ogorkach kiszonych
Zgłoś wpis
682 Posty
anna ...
(wiedzma)
Latający Holender
" zimnej wodce, kielbasie i ogorkach kiszonych "-nasza swojska kultura
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Adamm napisał:
No wlasnie, bo jezeli chodzi o nasza kulture i historie to dzieli nas przepasc bo gdzie byli holendrzy w bodajze 15 wieku kiedy w Krakowie powstawal pierwszy w Europie uniwersytet? dziesiec metrow pod woda?
Fajnie gada sie o patriotyzmie ale chyba wole przy zimnej wodce, kielbasie i ogorkach kiszonych

kurcze ludzie ten zlot to naprawde super okazja
aby sie spotkac i pogadac
wymienic poglady i sie poznac
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Ja tam jestem patriota
jutro z rana jade do ojczyzny na swieta
na dwa tygodnie
pozdrawiam wszystkich ktorzy mi zazdroszcza
trzymajcie sie smacznego jajka i obfitego dyngusa
ps
mi osobiscie jajko tu nie smakuje
wesolych swiat dla wszystkich
Zgłoś wpis


Bliżej nas