Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Praca w Holandii jako polski przedsiębiorca - Holandia

Czytali temat:
merlin Anka3 B.kowalewski@dextron.nl (5654 niezalogowanych)
1 Post
Początkujacy
Witam
Mam do was pytanie. Ponieważ zamierzam zacząć prace w Holandii i rozliczac się z firmą holenderska na zasadzie polskich faktur (jako jednoosobowa Polska firma). Pracodawca pozwolił na taką opcję.
Praca będzie przez 7-12 miesięcy w Holandii pożniej praca zdalna z Polski (jako pragramista). Rozliczałem się już w taki sposób z firmą Irlandzką ale pracowałem zdalnie z Polski.

Moje pytanie:
1. Czy muszę się obowiązkowo ubezpieczyc? Jezeli tak to jakie dokumenty sa potrzebne? Czy może umowe zatrudnienia? Defakto jej nie bedzie, bedzie tylko kontrakt miedzy moją firma a holenderską. czy równiez dowód zameldowania, konto bankowe.

2. czy moge przebywac w holandi bez ubezpieczenie obowiazkowego? Czy moze wystarczy wykupiona polisa z Polski?

3. Czy są jakieś dodatkowe holenderskie przepisy które mogą uniemożliwią mi pobyt w Holandii?


4. Po jakims czasie dołączy do mnie córka (4lata) i syn (1rok) wiec wolalbym sie ubezpieczyć. I czy dzieci bede ubezpieczenione w ramach mojej polisy?

Dziekuje za pomoc

Sebastian
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
"Działalność firmy muszą potwierdzać odpowiednie dokumenty. Są to: zaświadczenie o wpisie do ewidencji o działalności gospodarczej, numer NIP i numer REGON. Jeśli spełnione zostaną określone warunki, można pozostać w polskim systemie ubezpieczeń społecznych. W tym celu należy złożyć w odpowiednim oddziale ZUS wypełniony formularz E 101. Jeżeli masz zarejestrowaną jednoosobową działalność w Polsce i/lub jako polska firma wykonujesz zlecenia na terenie Holandii przez okres dłuższy niż 163 dni w roku, musisz (jako jednoosobowa firma lub polski pracodawca) odprowadzać w Holandii podatki od swoich dochodów oraz od wynagrodzenia pracowników."

Bron: www.cnvpolen.nl/praca/samozatrudnienie/?L=1

Tylko pytanie jest czy nie bedzie konieczny 'basisverzekering' (Mensen die in Nederland komen wonen en al een ziektekostenverzekering hebben, zij moeten alsnog in Nederland een basisverzekering afsluiten.)

Bron: www.rijksoverheid.nl/documenten-en-publi...g-af-te-sluiten.html

Pozdrawiam

Michel
Zgłoś wpis


Bliżej nas