Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Ciekawe... - Holandia

1988 Postów

()
Latający Holender
Hey, wpadl mi w oko bardzo interesujacy artykul.
Autorka, mieszkajaca w Londynie Quanta Ahmed, muzulmanka, ostrzega przed praktykami wyksztalconych na zachodzie arabskich lekarzy. I nie tylko.
Okazuje sie, ze fundamentalizm i szariat wlasnie w krajach zachodnich ma wiecej zwolennikow niz na bliskim wschodzie.

Kto chce - niech sobie poczyta. Jestem ciekawa Waszych opinii, tylko blagam: bez inwektyw i standardowych "brudasow".

www.racjonalista.pl/kk.php/s,7404
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
I nikt nie poczytal...
Za dlugi tekst?..
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Jest napisany trudnym jezykiem dlatego może nikomu nie chce sie czytac
Ja myśle ze bedzie coraz gorzej w europie to znaczy bedzie ich corac wiecej i za okolo 15-20 lat Holandia bedzie miala duzy problem z porzadkiem w swoim wlasnym kraju niestety juz sie obudzili z reką w nocniku.
Bardzo mnie cieszy że w polsce nie ma tak dużo muzeumanów, słyszalem gdzies kiedys ze chcieli stawiac meczet to polacy w miejscu budowy wrzucili im scieta glowe swini i odechcialo sie im sie budowac tej swiatyni. Nie podoba mi sie tez to ze muzeumanie wykorzystuja slowo dyskryminacja do walki o własne cele. Krótko mówiac zarzucaja Tobie że nie szanujesz ich religi, ale oni nie pozwolą wierzyc i nie szanuja twojej religi posuwajac sie nawet do zbrodni. Obejzyjcie sobie film Fitna polecam tam jest wszystko przedstawione potwierdzeniem ich nie tolerancji do innych religi oraz innego zdania jest to ze po jakims czasie od nakrecenia filmu rezyser zostal zamordowany.

Wpiszcie sobie na youtube w wyszukiwarce Fitna pl i wam wyskocza dwie czesci do obejzenia, ale zaznaczam ze film zawiera sceny drastyczne.
Zgłoś wpis
41 Postów
Kaska P.
(Ivette)
Bywalec
musze sie wczytac, i to przemyslec dop[iero zareaguje.
Nie wiemy jak bedzie, ale im gorzej bedzie, tym wiecej szans mamy by zweryfikowac nasz obecny system wartosci. Zderzenia z odmiennoscia moga prowadzic tylko do 2 wnioskow: albo sie okaze, mozemy utwierdzic sie w przekonaniu ze nasza wizja swiata i zasady sa sluszne (utwierdzimy sie wowczas w naszej "wierze&quot, albo sie okaze, ze tu i tam trzeba bedzie zalatac dziury - co tesz w ostatecznym rozrachunku wyjdzie na dobre, bo polepszy system...ale nie znaczy to ze opbedzie sie bez ofiar..na poczatek przewiduje jednak sporo problemow...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Ivette nie wiem czy mam Cie przestać lubic czy tez dalej w tym trwac bo mówisz jak polityk o tych sprawach, ktory siedzi na stołku i mysli jak tu omamic społecznośc aby za nim poszła, filozofujac jak to bedzie a w tym czasie ta spolecznośc ginie. Dlla mnie sprawa jest prosta. To nie jest normalne jesli za wyznanie innej wiary moze spotkac cie smierc każdy ma prawo do tego co chce robic i w co chce wierzyc. Nie potrzeba tutaj weryfikowac nasz obecny system wartości, może nie jest doskonaly, ale wiadomo i każdy to wie że nie ma rzeczy doskonałych. W skrajnosciach żyja tylko ludzie którzy krótko mówiac są inni oraz brakuje piatej klepki. Powiedz mi jakimi osobami najlepiej manipulowac? Oczywiscie że osobami o niskiej inteligencji a tłum ludzi ogólnie jest głupi i tyle religia Islamu to wykorzystuje. Pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
czytalem wspomniany wyzej artykul. taka postawa lekarza jest po prostu nie dopuszczalna. powinien sie w pracy kierowac zdrowym rozsadkiem i wiedza nabyta na studiach a nie zakazami koranu. to po prostu karygodne. dzieki bogu nie korzystam z uslug podobnych lekarzy.w przyszlosci jednak moze byc to zjawisko na szersza skale i co wtedy? ogladalem film ktory zaproponowal kolega powyzej.osobiscie nigdy nie czytalem koranu i sadze ,ze nie bede. trudno mi oprzec swoja opinie na podstawie przekladu z arabskiego na holenderski a pozniej na polski. film jest tendencyjny i dosc propagandowy, ale trzeba przyznac ze fanatyzm religijny jest bardzo niebezpieczny. tak samo w przypadku islamu jak i innych religi. (rowniez chrzescijanstwa. nie zapominajmy o ojcu rydzyku ktory tak samo glosi antysemityzm i jakies tam inne dydrdymaly.) poki co jestem spokojny o losy naszej ojczyzny w ktorej dominyje innego rodzaju tendencja religijna. w holandi po wyborach do parlamentu i wysokiej pozycji parti wildersa tez powinny zajsc pewne zmiany.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
a ja mysle, ze ten wybujaly fundamentalizm, szariat itd na zachodzie, dziala na zasadzie "na zlosc mamie odmroze sobie uszy", im bardziej poczucie presji i nacisku tym bardziej dzialaja mechanizmy obronne i podswiadomie zaczyna sie manifest , nie trzeba byc socjologiem by stwierdzic, iz czlowiek od wiekow musi z kims walczyc i grupowac sie w sekty, spoleczenstwa itd, nazwalbym to nawet zwykla potrzeba fizjologiczna, dlatego takie spory beda zawsze , czy to na tle religijnym czy tez rasowym.
Kiedys moj kumel z Turcji przekonywal mnie, ze kobieta w burce jest sexi, przy drugiej butelce whisky przyznalem mu racje i nie bylem w stanie uwierzyc , ze moglem kiedys myslec inaczej .......rano mialem poteznego islamskiego kaca , ale czy byl to kac gorszy od katolickiego?...chyba nie
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Hahaha, Adas, no to rzeczywiscie musialo byc grubo!

Z tym odmrazaniem uszu - moze troche tak, ale tu chyba chodzi o cos jeszcze. Jesli najbardziej zagorzali fanatycy sa produktem zachodu (tu sie wychowali i wyksztalcili), to znaczy, ze bedzie jeszcze gorzej. Z naszej wlasnej historii jasno wynika, ze Polak najwiekszym patriota jest w czasach zagrozenia lub na obczyznie. Za zaborow przez wiele pokolen kultywowano polska tradycje i jezyk. Ludzie mieszkajacy na odebranych nam po wojnie terenach lepiej znaja polska literature niz ci w kraju. (stara) Polonia w Ameryce zyje nadal po polsku. Tak wiec to jeszcze mozna po czesci zrozumiec.

Natomiast to, jak pisze no name, ze lekarz wyksztalcony na prestizowej, zachodniej uczelni zadaje klam zasadom, ktorych go uczono w imie nadinterpretacji Koranu - dla mnie jest niepojete. I przewrotne, bo przeciez ten gosc musial zdawac egzaminy nie tylko teoretyczne. Zanim otrzymal dyplom musial nie raz stykac sie z alkoholem.

Od zawsze balam sie fanatyzmu w jakiejkolwiek postaci i jakiejkolwiek dziedzinie. Bo "gdzie rozum spi...".

No name napisal jeszcze: " poki co jestem spokojny o losy naszej ojczyzny w ktorej dominuje innego rodzaju tendencja religijna".
A ja nie. Bo fanatykow tez nie brakuje. Czym rozni sie szariat od skostnialego systemu kosciola R-K? W polskim wydaniu niczym. Rzadowe ustawy w demokratycznym ponoc panstwie sa naginane do katechizmu. Temat aborcji i eutanazji pod wplywem kosciola zostal zalatwiony tak, jak wiemy. Ale za kara smierci opowiada sie wiekszosc tych, ktorzy ani aborcji ani eutanazji nie dopuszczaja. Eh...

Film "Fitna" mozesz nazwac tenedencyjnym, ale w swietle towarzyszacych mu wydarzen - pokazuje prawdziwe oblicze islamofaszyzmu. Bo przeciez LiveLeak, portal na ktorym najpierw ukazal sie film, musial go zdjac pod wplywem realnych grozb ze strony muzulmanskich terrorystow. A Binnenhof - w dobie globalnego kryzysu - zajal sie dluga debata na temat Wildersowej produkcji. W calym kraju i na swiecie wrzalo wsrod muzulmanow.

Co ciekawe, Ahmed Aboutaleb, burmistrz Rotterdamu, Marokanczyk, zachowal najwiecej zdrowego rozsadku, mowiac, ze wyznawcy Allaha powinni: "nadenken over de angst die heerst voor hun geloof. De meerderheid zwijgt en dat is niet goed. Wij hebben voor Nederland gekozen, juist vanwege de vrijheid hier. Dit moet uitgesproken worden. Ik mis de stem die afstand neemt van het extremisme".

Podsumowujac: zachowania takie, jak opisane w artykule nie bylyby niczym alarmujacym, gdyby byly jakims kuriozum. A niestety, jak zauwazyla autorka (muzulmanka) staja sie coraz bardziej powszechne przy cichym przyzwoleniu ogolu w imie poprawnosci politycznej. Zle pojetej poprawnosci.

Jak daleko posunieta byc moze tolerancja?
Mysle, ze jesli chodzi o pojedyncze przypadki, jeszcze mozna przymknac oko i ewentualnie pouczyc. Chodzi o zycie ludzkie.
Ale jesli praktyki takie stana sie norma, co wtedy?

Wiara - ok, jesli ktos chce, extremizm - stanowczo nie!

Swoja droga, rozbawil mnie post jednego z dyskutantow, ktory na temat wiary i mnogosci wierzacych wypowiedzial sie bardzo dosadnie:
"Coz, jedzmy g*wno, przeciez miliardy much nie moga sie mylic!".

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Acha, jeszcze jedno; nie mam nic przeciwko muzulmanom, znam wielu umiarkowanych i liberalnych. Obawiam sie tylko radykalow i extremistow.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
A propo's poprawnosci politycznej; wiadomosci na MN: w szpitalu usunieto obrazek swinki Babe, bo moglaby obrazic muzulmanow... Nikt z nich nie narzekal, ot, tak sobie. Na wszelki wypadek.
Zgłoś wpis


Bliżej nas