Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Jean Ted (21678 niezalogowanych)

()
Początkujacy


święta prawda
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
i jeszcze Lec ......nie slyszalam narazie zadnego Veto


Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz.



Bądź altruistą. Szanuj egoizm drugich.




Koniom i zakochanym inaczej pachnie siano.



Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.



Dno jest dnem, nawet jeśli jest obrócone do góry.



Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?


Mów mądrze - wróg podsłuchuje.


Nic nie mija bez echa, nawet cisza.


Żeby być sobą, trzeba być kimś.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
i jeszcze....


Najczęściej tracą wolność ci, co jej pragną.



Chcesz zagłuszyć głos swego serca? Zdobądź poklask tłumu.



Czym niżej upadasz, tym mniej cię boli.




Człowiek lubi się śmiać. Z innych.



Trudno chodzić z podniesionym czołem i nie zadzierać nosa.


Gdy powiedzieć "Nie ma świętych", obrażają się nawet ateiści.


Są sztuki tak słabe,że nie mogą zejść ze sceny.



Czasem łatwiej przyznać nagrodę niż rację.



I dusza musi być czasem na diecie.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Douglas Adams - Autostopem przez Galaktyke.

"Jeśli ludzie nie poruszają nieustająco ustami, zaczynają pracować im mózgi."

"- Ale czy możemy mu ufać?
- Ja osobiście ufałbym mu do końca świata.
- Aha - to znaczy jak długo?
- Jakieś dwanaście minut. Idziemy, muszę się napić."
Opis: Artur Dent i Ford Prefect

"- Panie Dent (...) Ustalmy może kilka faktów. Czy potrafi pan sobie wyobrazić, jakie uszkodzenia powstałyby w tym buldożerze, gdybym kazał operatorowi po panu przejechać?
- Jakie? - zaciekawił się Artur.
- Zupełnie żadne."
Opis: Prosser do Artura Denta.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
"...człowiek ma do wyboru albo lęk, albo miłość (...). Jeśli startujemy z pozycji miłości, to mamy szansę wyjść obronną ręką, natomiast jeżeli traktujemy życie z lękiem - wtedy jesteśmy straceni."
- Katarzyna Grochola (z książki Zielone drzwi)
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Douglas Adams - "Restauracja na koñcu wszechswiata"

Główny problem - raczej jeden z głównych, gdyż istnieje ich więcej - a więc jeden z głównych problemów przy rządzeniu ludźmi polega na trudności określenia, komu pozwolą sobą rządzić, czy, dokładniej mówiąc, kto jest w stanie tak nimi zamanipulować, by pozwolili mu sobą rządzić.
Streszczając: Ogólnie wiadomo, że ci, którzy najbardziej chcieliby rządzić ludźmi, najmniej się do tego nadają.
Streszczając streszczenie: Nikomu, kto może zostać prezydentem, nie powinno się pod żadnym pozorem pozwolić nim zostać.
Streszczając streszczenie streszczenia: Ludzie to spory problem.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
a teraz troche z Grocholi...


Ludzie, którzy chcą się porozumieć, zawsze znajdą drogę do siebie.


Na zapas nie warto się martwić, na zapas warto się cieszyć.


...drażni nas u innych to, czego nie akceptujemy u siebie.




Może zamiast przygotowywać się do życia, warto troszkę pożyć?



Chciałabym mieć taki charakter, żeby jeśli ktoś mi przyśle kiedyś gówno końskie w paczce, nie krzyknąć z odrazy, tylko się ucieszyć, że konik tu był.



[...] świat jest odbiciem stanu naszego umysłu.


Nie wydaje mi się, żeby człowiek musiał być pesymistą. Chyba że ktoś żyje gdzieś daleko, w jakimś kraju, w którym jest obrzydliwie dobrze, wesoło, ciepło, bogato - to bardzo proszę, wtedy maleńka dawka pesymizmu jest wskazana, dla zachowania równowagi, zdrowia psychicznego oraz harmonii.
Co innego, kiedy żyjemy tu i teraz. Tutaj jest potrzebna potężna dawka optymizmu, z tych samych powodów. To znaczy dla zachowania równowagi w przyrodzie.



To bardzo zabawne, że człowiek, czyli kobieta, im bardziej mu się nie układa w małżeństwie, tym bardziej cierpi, jak ono się kończy.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Grocholi c.d.



Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wygodniejsze jest znane. Każda zmiana powoduje stres i bardzo często unikamy czegoś dużo lepszego, chroniąc się przed stresem właśnie.



Nie po to się żyje razem, żeby się sprawdzić, tylko żeby się wspomagać i chronić nawzajem swoje bolesne miejsca.



Przynajmniej raz w życiu kobiecie należy się szczęśliwe małżeństwo.



Wiem, że z mężczyzną należy komunikować się wprost, a nie byle jak. To nie kobieta, co chwyta w lot każdą dygresyjkę, każdą aluzyjkę i nie zgubi nici przewodniej, o nie.


Do mężczyzny powinien być dołączony tłumacz, który by nam tłumaczył, co mężczyzna ma na myśli. Do każdego w dodatku osobny, niepowtarzalny, żadne tam ogólniki - ty z Marsa, ja z Wenus. Który by objaśniał, na przykład, co to znaczy, kiedy on milczy.



Statystyki mówią, że mężczyzna zdradza swoją żonę na ogół z kobietą bardziej puszystą. Ja jestem bardziej puszysta! Kłamliwi matematycy zniszczyli mi związek, który się zupełnie nieźle zapowiadał.





Jak już facet ma jakiś niewielki kompleksik, to jest on trzysta razy cięższy niż największy kompleks kobiety.



Mężczyzna jest bardzo czasochłonny.



Ostatecznie lepiej, jeśli mężczyzna dłubie przy samochodzie niż przy innych kobietach.



Agape - to jest miłość prawdziwa i bezwarunkowa.
Jeśli druga osoba, którą kochasz, może być szczęśliwsza bez Ciebie, pozwól jej być szczęśliwą w imię swojej miłości.



Chcę sobie i Tobie dać czas, bo jak się mamy kochać, skoro za mało siebie znamy, a może nie znamy się w ogóle?



Człowiek nie jest doskonały, popełnia błędy, te błędy go nie dyskwalifikują, przecież człowiek może się pomylić.



Do dzisiaj myślę w kategoriach "za chwilę wakacje".



Wierzę, że wszystko dzieje się po coś. Ci, którzy mnie najbardziej skrzywdzili, to byli moi najwięksi nauczyciele. Ci, którzy mnie oszukali, nauczyli jak nie być oszukiwaną i jak się nie dać oszukać po raz drugi. I również jak nie krzywdzić innych.



Mężczyzna zawsze mówi, że nie sądzi, a potem okazuje się, że i owszem sądzi, chociaż w zupełnie innej sprawie.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Kocham wszystkich... i Was tez... golasy !!!


to z filmu "Jeszcze raz"
Zgłoś wpis
724 Posty

()
Latający Holender
,,czasem noce sa zbyt ciemne, by je ujrzec,, Lec
Zgłoś wpis


Bliżej nas