Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Jean Ted (21607 niezalogowanych)
43 Posty
Daniel K
(Beny.rac)
Bywalec
Witam,

To i ja sie podziele :

"Czasami trzeba mocno zacisnąć zęby i opuścić spojrzenie
Aby móc kiedys w przyszłości móc z dumnie uniesioną głową
Popatrzeć prosto w oczy,tym przez których trzeba było płakać
po nocy.
I teraz to ty jesteś panem i znaczeniem, teraz to ty jesteś zerem…"

"Szczyt Odwagi? Stanac przed swoim najwiekszym wrogiem i powiedziec mu ze nigdy nie bedziesz tak silny aby go pokonac, lecz miec tyle wiary w swoje umiejetnosci i w swoja silna wole,aby udowodnic swoja niezaleznosc i potęgę"

"Po pierwsze, jedyna osobą której musisz cokolwiek udowadniać, jesteś Ty sam. Po drugie, możesz całe życie stac z nosem przyklejonym do niewidzialnej szyby. Albo wyjebać drzwi z kopa i wejść do środka..."

"Wolę napis: "Wstęp wzbroniony" aniżeli "Wyjścia nie ma"

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni"

"Nie rodzimy się zwycięzcami ani przegranymi; rodzimy się, żeby dokonywać wyborów."

" Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

"Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują"

"Pragnienie, motywacja i stawianie sobie celów - wszystko
zaczyna się w umyśle."

"Staraj się Być najlepszy, rób więcej niż możesz,Kochaj Przyjaciół, mów prawdę,Bądź wierny, szanuj swego Ojca oraz Matkę. Przestrzegając tych zasad będziesz panem samego siebie. Uczynią Cię silnym, napełnią nadzieją, wskażą Ci drogę ku wielkości"

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."

"Żądza wiedzy... jest chorobą, której nie można uleczyć, ponieważ ciekawość wzrasta wraz z wiedzą..."

"Powstaliśmy z prochu, ale można z nas wyrzeźbić diamenty..."

"Miej Serce. Góra, na Którą Się Wspinasz ,nie Będzie Widoczna Dla Publiki. Ale I tak, nie Wolno Ci się podawać …"

"Bądź odważny, gdy rozum zawodzi, bądź odważny. W ostatecznym rachunku jedynie to się liczy."

"Okazuj szacunek gdzie i kiedy uwazasz to za potrzebne,ale rob to niechetnie. Jesli myslisz ze kazdy jest równy tobie,to uwazasz sie za nikogo..."

"Od falszywych przyjaciół chroń mnie Boże,z wrogami poradzę sobie sam…"

"Marzenia mają mali Chłopcy, Mężczyźni cele do zrealizowania"

"Nie pójdę do piachu, gdy ktoś mi powie: czas umierać brachu. Nie dam się uśpić śmierci słowom, pójdę do grobu z podniesioną głową..."

"Najlepsze rzeczy w życiu są niewidoczne , dlatego zamykamy oczy kiedy całujemy , płaczemy i marzymy …""

"Urodzić się człowiekiem jest łatwo - ale żyć jak człowiek jest trudniej …"

Mysle ze Tyle na razie Starczy ...
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender
Nooit vrijen op een zaterdagavond anders weet je 's zondags niet wat doen als het regent.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Francis Scott Fitzgerald



Każdy przypisuje sobie przynajmniej jedną z głównych cnót, a oto moja: należę do niewielu uczciwych ludzi, jakich kiedykolwiek znałem.




Oznaką inteligencji najwyższej klasy jest zdolność do uznawania dwóch przeciwstawnych idei jednocześnie.



Im więcej wiesz, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa.



Przynajmniej w dziedzinie uczuć nie należy zadowalać się popłuczynami.


Uśmiechnął się wyrozumiale - więcej niż wyrozumiale. Był to jeden z tych rzadkich uśmiechów dających pewność i otuchę na zawsze, uśmiech, który można spotkać w życiu cztery albo pięć razy. Obejmował - albo zdawał się obejmować na moment - calusieńki nieskończony świat, a potem koncentrował się na tobie z nieodpartą życzliwością. Było w nim akurat tyle zrozumienia, ile sam chciałbyś mieć; uśmiech ten zapewniał cę, że wywarłeś takie wrażenie, jakie - w najkorzystniejszych okolicznościach - chciałbyś wywrzeć.



Można gładzić ludzi słowami.
Zgłoś wpis
427 Postów
Anna K
(pannaanna666)
Latający Holender
Nigdy nie mow HOP.... puki nie zobaczysz ,gdzie wskoczyles !
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
"Pamiętniki Adama i Ewy", Mark Twain, polecam!!!



Poniedziałek

To nowe stworzenie z długimi włosami co rusz wchodzi mi w drogę. Cały czas czai się gdzieś w pobliżu i włóczy się za mną. Nie podoba mi się to. Nie przywykłem do towarzystwa. Wolałbym, żeby trzymało się razem z innymi zwierzętami. Pochmurno dzisiaj i wiatr ze wschodu; myślę, że będziemy mieli deszcz... "My"? Skąd ja wziąłem to słowo? Już sobie przypominam: to nowe stworzenie go używa.

Wtorek

Oglądałem wielki wodospad. Myślę, że to najpiękniejsza rzecz na terenie całej posiadłości. To nowe stworzenie nazywa go Wodospadem Niagara. Zupełnie nie pojmuję, dlaczego. Mówi, że on po prostu "wygląda" jak Wodospad Niagara. To nie jest żaden powód; to zwykła samowola i głupota. Ja sam nie mam najmniejszych szans, by czemukolwiek nadać nazwę. To nowe stworzenie z miejsca nazywa wszystko, co się nawinie, zanim zdołam zaprotestować. I za każdym razem słyszę tę samą wymówkę: to coś po prostu na to wygląda. Na przykład taki dodo. Mówi, że wystarczy na niego spojrzeć, i od razu się widzi, że "wygląda jak dodo". No i pewnie będzie już musiał zachować tę nazwę. Męczy mnie zamartwianie się tym, które zresztą i tak niczego nie zmienia. Dodo, też mi coś! Nie wygląda bardziej jak dodo, niż ja sam.

Środa

Zbudowałem sobie szałas, by chronić się w nim przed deszczem, ale nie było mi dane nacieszyć się nim w spokoju. Zakłóciło mi go to nowe stworzenie. Kiedy próbowałem wyrzucić je na zewnątrz, zaczęło wylewać wodę z otworów, którymi patrzy, i wycierać ją wierzchem swych łap, wydając przy tym takie dźwięki, jak inne zwierzęta, gdy znajdą się w kłopocie. Chciałbym, żeby tyle nie mówiło. Bez przerwy gada. Brzmi to jak tani przytyk pod adresem tego biednego stworzenia, jak krzywdzący wyrzut, ale nie to miałem na myśli. Nigdy dotąd nie słyszałem ludzkiego głosu, a każdy nowy i nieznany mi dźwięk, wdzierający się w panującą tutaj majestatyczną ciszę rozmarzonych bezkresów rani moje uszy i brzmi niczym fałszywy ton. A ten właśnie nowy dźwięk rozlega się na dodatek tak blisko mnie; tuż za moimi plecami, tuż za uchem, raz z jednej strony, a raz z drugiej, a ja przywykłem jedynie do takich dźwięków, które dobiegają z mniejszej lub większej odległości.

Piątek

Nadawanie wszystkiemu nazw postępuje beztrosko naprzód, na przekór wszystkiemu, co mógłbym zrobić. Miałem bardzo trafną nazwę dla posiadłości, brzmiącą prześlicznie i melodyjnie: OGRÓD RAJSKI. Potajemnie nadal ją stosuję, lecz nie mogę już tego robić oficjalnie i otwarcie. To nowe stworzenie mówi, że cała posiadłość to nic, tylko lasy, skały i piękne widoki, więc w niczym nie przypomina ogrodu. Twierdzi, że posiadłość "wygląda" jak park i jak nic innego tylko park. Tak więc, bez porozumienia ze mną, została przemianowana na PARK WODOSPADU NIAGARA. Wydaje mi się to dosyć arbitralne. Na dodatek pojawiła się już tabliczka:

NIE DEPTRAĆ TRAWY

Moje życie nie jest już tak szczęśliwe jak niegdyś.

Sobota

To nowe stworzenie zjada zbyt dużo owoców. Najprawdopodobniej niebawem nam ich zabraknie. No proszę, znowu "my": to słowo tego nowego stworzenia, a teraz, ponieważ tak często je słyszę, także i moje. Bardzo mglisty dzisiaj ranek. Jeśli chodzi o mnie, to nie wychodzę, kiedy jest mgła. A to nowe stworzenie owszem. Zresztą ono wychodzi bez względu na pogodę i włazi z powrotem do szałasu z ubłoconymi stopami. I ciągle gada. A było tutaj tak cicho i przyjemnie.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
"Po wielu latach przyznaję, że byłem w błędzie, jeśli chodzi o Ewę. Lepiej jest bowiem żyć poza rajem z nią niż w raju bez niej".

M.T.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Największym złem, na które cierpi świat, jest nie siła złych,
Lecz słabość dobrych
(Montesquieu)




Nie wnioskuj tak, że to, co nie jest piękne, musi być zaraz brzydkie,
Albo że to, co nie jest dobre, jest złe
(Platon)



Walkę ze złem, które jest w człowieku, winniśmy prowadzić nie
Przez sądzenie drugich, ale przez sądzenie samych siebie.
Walka z sobą samym i prawdziwość wobec siebie samego to są środki.
Za pomocą których oddziałujemy na drugich
(Albert Schweitzer)
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Prawda może być trudna, ale jej skutki bywają chwalebne;
Nieprawda może być miła, ale jej skutki przerażające
(Ali Ibn Abi Talib)


Prawdą jest dla nas to, w co wierzymy
(Karol Bunsch)


Najlepszym przyjacielem prawdy jest czas, jej najgorszym
Wrogiem przesąd, zaś stałym towarzyszem pokora
(Charles Caleb Colton)


Błędy to droga do prawdy
(Fiodor Dostojewski)


Kłamstwo posiada wiele aspektów: niedopowiedzenie, półprawda,
Oczernianie...Ale zawsze jest bronią tchórzy
(Josemaria Escriva de Balaguer)


Czasem prawda wychodzi na jaw, chociaż nikt jej nie szukał
(Menander)


Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie, jak wielkiego zadania
Się podejmuje, bo będzie musiał wymyślić jeszcze dwadzieścia
Innych kłamstw, żeby podtrzymać to jedno
(Alexander Pope)


Największą karą dla kłamcy jest nie to, że ktoś mu nie uwierzy,
Ale to, że on sam nie potrafi uwierzyć nikomu
(George Bernard Shaw)
Zgłoś wpis
43 Posty
Daniel K
(Beny.rac)
Bywalec
Schat_jeDobre cytaty ...
Zgłoś wpis
150 Postów
GREGOR Hardstyle
(gregoriano)
Stary wyjadacz
NIEMÓW CHOP PÓKI NIEPRZESKOCZYSZ
Zgłoś wpis


Bliżej nas