Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Jean Ted (21627 niezalogowanych)
150 Postów
GREGOR Hardstyle
(gregoriano)
Stary wyjadacz
I NIEBĄDZ TAKI DO PRZODU BO CI TYŁU ZA BRAKNIE
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Beny.rac napisał:
Schat_jeDobre cytaty ...



DOBRE, BO POLSKIE,
i nie tylko...
Zgłoś wpis
150 Postów
GREGOR Hardstyle
(gregoriano)
Stary wyjadacz
BETER NETHERLANDSE
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Jeśli widzę jakieś po coś, zniosę każde coś.



Coraz więcej ludzi ma dzisiaj z czego żyć, ale nie ma po co żyć.


Być człowiekiem to znaczy być skierowanym na coś lub na kogoś, być oddanym dziełu, któremu się poświęcamy, człowiekowi, którego kochamy, lub Bogu, któremu służymy.



Żyj tak, jakbyś żył po raz drugi, i tak, jakbyś za pierwszym razem postąpił równie niewłaściwie, jak zamierzasz postąpić teraz!


Stań się tym, kim jesteś.



Victor Frankl
Zgłoś wpis
427 Postów
Anna K
(pannaanna666)
Latający Holender
Co miales zrobic wczoraj, zrob jutro ... bedziesz mial dwa dni wolnego

bardzo fajne powiedzinko, tylko cholera czymu tak niewykonalne :/
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Jestem za blisko, żeby mu się śnić.



Żaden dzień się nie powtórzy,

nie ma dwóch podobnych nocy,

dwóch tych samych pocałunków,

dwóch jednakich spojrzeń w oczy.





Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.





Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać.




Żyjemy dłużej, ale mniej dokładnie i krótszymi zdaniami.



Człowiek, który nie poczuł smaku swoich łez - nie jest prawdziwym człowiekiem.




Jestem jaka jestem. Niepojęty przypadek, jak każdy przypadek.



Życie pisze najbardziej oryginalne, najbardziej komiczne, a jednocześnie najbardziej dramatyczne scenariusze.




Można nie kochać Cię - i żyć, ale nie można owocować.




Wiem jak ułożyć rysy twarzy,
by smutku nikt nie zauważył.




Nie bez powabów jest ten straszny świat, nie bez poranków, dla których warto się budzić.



W. Szymborska
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
I jeszcze kilka z Szymborskiej:



Myślą, że jestem głupia?
Nie będę wyprowadzać ich z błędu, niech wierzą w byle co.
W dzisiejszych czasach brakuje wiary w ludzi.




Walentynki...
To się je?



Każdy człowiek jest głównym bohaterem swojej powieści, zwanej życiem.



Ktoś powiedział, że ludzie głupieją hurtowo i mądrzeją detalicznie. Dlatego kochamy i popieramy przypadki detaliczne.



Świat jest tak wielki, że wszystko jest szczegółem.
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
Wez tyle ile potrzebujesz. Daj tyle ile możesz.


Bardziej się ciesz z wyświadczonych drugim, niż z odebranych dobrodziejstw, bo za pierwsze masz chwałę, a drugie wkładają na ciebie ciężar wdzięczności.

Szczęście jest przyjemnością wolną od wyrzutów sumienia.


Złych lub pospolitych ludzi pozyskasz najprędzej darami, ale szlachetnych pozyskasz najprędzej szlachetnością.


Mądrość zależy od trzech rzeczy: osobowości, wiedzy, samokontroli.


Cóż komu z tego, że zjadł wszystkie rozumy, jeśli nie ma własnego.

Sokrates
Zgłoś wpis
51 Postów
Polska Sila ! A
(Belgia)
Gaduła
Litwo! ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;
Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie. - A .Mickiewicz




Ziemia ojczysta jest ziemią, z której pożywienia utworzone jest ciało moje, która skropiona jest krwią przodków moich, której powierzchnia zroszona jest znojem i potem ziomków moich, której części zmieszane są z prochami ojców moich, i gdyby przyrodzenie cofnęło się z granic swoich, a ja gdybym ścisnął garść ziemi ojczystej, wytrysnęłaby z niej krew ta sama, która płynie w żyłach moich; więc częścią tego jestestwa, którym jestem ja, jest moja ojczyzna






"Prawda jest naszym najdroższym skarbem i widocznie dlatego obchodzimy się z nią tak ostrożnie"



"Piękne kobiety zostawmy mężczyznom bez wyobraźni"




"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe"




"Miłość pięknym uczuciem jest, to ona nadaje naszemu życiu sens."






"Serce nigdy nie ma zmarszczek... ono ma blizny"





"Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego"



"Nie istnieje miłość od pierwszego wejrzenia, od pierwszego wejrzenia może budzić się tylko pożądanie"



"Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią"



"ile trzeba mieć siły, by móc płakać z obcym człowiekiem"




"Największe zło to tolerować krzywdę"





"Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja "




"Kiedy wskazujesz kogoś palcem, aż trzy wskazują ciebie"




"Kiedy widzimy ciągle tych samych ludzi, staja się oni w końcu częścią naszego życia. A skoro są już częścią naszego życia, to chcą je zmieniać. Jeśli nie stajemy się tacy, jak tego oczekiwali, są niezadowoleni. Ponieważ ludziom wydaje się, że wiedzą dokładnie jak powinno wyglądać nasze życie. Natomiast nikt nie wie, w jaki sposób powinien przeżyć własne życie"



"Są ludzie, którzy swym charakterem niszczą to co zbudowali rozumem."




"Nie można stać się dorosłym, jeżeli nigdy nie było się dzieckiem."


"Najpiękniejsza rzecz na świecie-to znaczyć dla kogoś wszystko"
Zgłoś wpis
51 Postów
Polska Sila ! A
(Belgia)
Gaduła
"Kto w życiu piękno przedkłada nad pożytek, z pewności w końcu, jak dziecko, które przedkłada słodycze nad chleb, popsuje sobie żołądek i bardzo kwaśno na świat patrzeć będzie"




"...im piękniejszy świat wokół mnie, tym podlej sie czuje..."



"...oczy są ślepe. Trzeba szukać sercem"




"Żaden dzień sie nie powtórzy,
Nie ma dwóch podobnych nocy,
Dwóch tych samych pocałunków,
Dwóch jednakich spojrzeń w oczy"




"Dobrze widzi się tylko sercem.Najważniejsze jest niewidocze dla oczu"



.
Na swojej drodze Młody Anioł spotkał piękna kobietę,ddługo sie jej przyglądał,po czym spytał:dlaczego jesteś taka piękna?Nie usłyszał odpowiedzi Piękna istota nawet nie drgnęła.Spytał jeszcze raz.I znów usłyszał głuchą ciszę.Popatrzył jescze chwilę i odszedł.Zaskoczony i zamyślony...Szedł dalej i rozmyślał nad ludzmi,dlaczego nic nie mówią mimo że iż wydają się idealni.Są piękni ,podziwiani.Wtym zadumieniu poszedł do Starszego Anioła,by znaleść odpowiedż na to nurtujące pytanie.Starszy Anioł podumał chwilkę po czym powiedział"nie zwracaj uwagi na to co powierzchownie piękne,bo to bardzo mylne,patrz zawsze w oczy,one powiedzą Ci czy rozmowa ma sens...Na co Anioł odpowiedział"oni mają piękne oczy idealne więc dlaczego?W odpowiedzi usłyszał"oczy które nie wypłakały ani jednej łzy smutku,tęsknoty,żalu,złosci i razości to oczy puste..Oczy są zwierciadłem duszy.......
Zgłoś wpis


Bliżej nas