Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

()
Początkujacy
moze cos na wesoło...



Zgłoś wpis

()
Początkujacy
ale żeby było po równo...

Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
peter_pan napisał:
moze cos na wesoło...





Kochany Peterze,
nie mówię, że ja wierzę...
RAP mi wyszedł

A na serio: nie ma sensu udowodnianie, że coś (ktoś) NIE ISTNIEJE (logika). Natomiast dowody na ISTNIENIE czegoś/kogoś są podstawą do kompletnej zmiany mojego światopoglądu.
You're welcome

A tak BTW komentarza pod wydumanym Jezuskiem: kliknij w google :Ironia

Pozdrowionka.
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
Drogi Peterze sam nie wiesz co mówisz /piszesz bo w wierszyku który miał zaszokowac wyraźnie jest napisane ,że wierzysz w kosciół a wiec instytucje koscielną i Watykan ,tak sam napisałes .
A słudzy kościoła w Europie,zniszczyli cały naród ,kompletna exterminacja,przywłaszczyli jego ziemie nawet po czesci nazwę. Stoczyli tez najwiekszą bitwę w historii wypraw krzyzowych nie w obronie Jerozolimy ,tylko w Europie w obronie zagarniętych ziem czyli dla kasy .
A chodzi o naród pruski ,Joannitów i bitwę pod Grunwaldem ,zabawne co ?
wiesz dlaczego "o obrotach sfer niebieskich " była taka groźna ,bo w matematyczny sposób udowadniała (a wiec jednoznaczny) że Biblia się myli , a więc podstawy wiary są tylko kwestią wiary ,z punktu widzenia racjonalnego sa błędne.A napisał je ksiadz.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
i znowu wykładnia z racjonalisty? cheesus.... nic Cie nie miało zaszokować, hehe, chyba ze Cie zaszokowało w co watpię. najzabawniejsze jest to że Ty mówisz mi w co wierze. hahahaha naprawde niesamowite.
wiec zeby byla jasnośc- nie wierze w instytucje. poprostu nie wierze. wiec nie probuj mi wciskac ...a cała reszte o której piszesz znam, wierz mi, jak wielu katolików.
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Proroków. Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół. to ostatnie zdanie. To cytat z Twojej poprzedniej wypowiedzi .
a zreszą e tam
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Ark, według kreacjonistów ziemia ma nie więcej, niż 9 tysięcy lat... tyle, ile udomowienie psa.

Mój Bazyl jest tak starutki, jak Adaś (nie do Ciebie, Adamm!) i Ewka.
Peter, skoro braciszkowie Abel, Kain i Set byli jedynymi potomkami prarodziców, jeden został ofiarą, drugi mordercą, trzeci zaś żył 912 lat i był w prostej linii przodkiem Chrystusa, to ja bardzo przepraszam, ale z kim oni się rozmnażali?...
No, dziękuję za takich reproduktorów.
Ale poza tym wszystko cacy?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
"Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół. " jako wspólnotę... naprawde musze to tłumaczyc? nie załamuj mnie ARK !

oczywiscie Viooltje Ty nie wiesz ze ta ksiega powstala z zapiskow slomnych przekazów , napewno nie wiesz.. heheheh

tylko racjonalisci biora biblie dosłownie . i niech tak robia.

i wszystko jest cacy. pozdrawiam.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
peter_pan napisał:
"Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół. " jako wspólnotę... naprawde musze to tłumaczyc? nie załamuj mnie ARK !

Acha, osobista interpretacja?

oczywiscie Viooltje Ty nie wiesz ze ta ksiega powstala z zapiskow slomnych przekazów , napewno nie wiesz.. heheheh

Wiem, Koran też. Stąd tyle bzdur.

Kpł 15, 20-23
" 20 Wszystko, na czym ona [kobieta mająca krwawienie miesięczne] się położy podczas swojej nieczystości, będzie nieczyste. Wszystko, na czym ona usiądzie, będzie nieczyste. 21 Każdy, kto dotknie jej łóżka, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 22 Każdy, kto dotknie jakiegokolwiek przedmiotu, na którym ona siedziała, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 23 Jeżeli kto dotknie się czegoś, co leżało na jej łóżku albo na przedmiocie, na którym ona siedziała, będzie nieczysty aż do wieczora. "

Czego uczy nas Słowo Boże:
Nawet tampon OB nie uchroni Cię przed zabrudzeniem mebli.

Kpł 21, 17-23
" 17 Tak mów do Aarona: Ktokolwiek z potomków twoich według ich przyszłych pokoleń będzie miał jakąś skazę, nie będzie mógł się zbliżyć, aby ofiarować pokarm swego Boga. 18 Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, 19 ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę, 20 ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. 21 Żaden z potomków kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę Panu. On ma skazę - nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga. 22 Jednakże wolno mu jeść pokarm swego Boga, zarówno święty, jak i najświętszy. 23 Tylko nie będzie podchodził do zasłony i nie będzie się zbliżał do ołtarza, bo ma skazę. Nie będzie bezcześcił moich świętości, bo Ja, Pan, jestem tym, który je uświęca! "

Czego uczy nas Słowo Boże:
Pan Bóg nie lubi swoich nieudanych eksperymentów stworzenia. Jeśli człowiek nie wyszedł mu w pełni funkcjonalny, nigdy nie dostąpi Królestwa Niebieskiego.

to tylko takie pierwsze z brzegu.


tylko racjonalisci biora biblie dosłownie . i niech tak robia.

Jeśli racjonaliści biorą biblię dosłownie, a Ty nie, to - przepraszam - co z niej wyciągasz? Co Ci pasuje?... Metoda zajeb.sta. I wiarygodna!

i wszystko jest cacy. pozdrawiam

Dlatego wszystko jest cacy.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
problem z racjonalistami polega na to ,ze nie sa w stanie ogarnac faktu,ze kazdy ma swój rozum, a ich próby tlumaczenia czegokolwiek są poprostu żenujace. o czym miały świadczyc te fragmenty Viooltje ? hehe, mysle ze stac Cie na interpretacje. dla mnie o niczym, byc może sa wazne dla jakichs ortodoksów, sekciarzy czy kogokoliwek innego.dla mnie nie.

i nie chodzi tu o metode. hahaha , Ty próbujesz mi cos tłumaczyc i dziw Cie bierze że Twoja jedynie słuszna prawda na mnie nie działa. oczywiście bie dziwi mnie ,ze nie dopuszczasz istnienia czegos takiego jak wspołnota Kościoła bp dla Ciebie to tylko organizacja, dla mnie nie, ii nie wiem ile piany bys tutaj jeszcze natrzepała, na mnie to nie działa.

tak się składa że czytam wiele blogów ateistów czasem z nimi dyskutuje i znam ich zdanie, podobnie jak Ty znasz zdanie osób wierzących.

i tak na koniec.

ta dyskusja przypomina troche sytuacje z "Draculla-wampiry bez zebów" gdzie Leslie Nielsen z Melem Brooksem próbuja za wszelka cene powiedziec ostatnie zdanie. To troche nudne i w tamtym filmie i tutaj. pozwolisz więc ze ja juz przestane. to naprawde nudne. pozdrawiam
Zgłoś wpis


Bliżej nas