Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

()
Początkujacy
Peterze,tu nie chodzi o dogadanie sie,bo to oznaczaloby,ze ktos z nas musialby sie zgodzic ze zdaniem drugiego,a to raczej maloprawdopodobne To ma byc dyskusja....

I jak wczesniej napisalam,ze w takim ukladzie,ze wierzysz w Boga,we wspolnote wiary(nie mylic z instytuacjami)i przeslanie jakie niesie za soba Pismo Swiete,okreslilabym Cie jako chrzescijanina....KK nie daje az takiej wolnej woli w mysleniu jaka Ty prezentujesz..Narzuca okreslone normy,zasady i doktryny....Nie bardzo jest miejsce na wolna wole czlowieka.Oczywiscie to moje zdanie Nie neguje tu Twojej wiary.I nawet jestem w stanie zrozumiec co chcesz powiedziec
I jesli chodzi o jakiekolwiek instytucje,to tez w nie nie wierze...Kieruje sie wlasnym rozumem,nie kopiuje jak zarzuciles linkow czy czyichs tam wypowiedzi z przeroznych stron internetowych,nie wyciagam brudow z historii KK....Znam ,podobnie jak Ty historie KK i w ogole chrzescijanstwa.I na podstawie tej znajomosci buduje swoj wlasny swiatopoglad..niekontrolowany,nieograniczony dogamatami czy normami przyjetymi w religii...

W wielu przypadkach tzw faktow z historii KK tak naprawde nie mozna miec 100% pewnosci ze bylo tak jak podaje to np sam KK,badz jak to podaja inne zrodla..Nie wierze slepo w podane fakty...A tam gdzie sa niescislosci badz watpliwosci uruchamiam swoje wlasne szare komorki(ktore smiem twierdzic posiadam) i szukam odpowiedzi na pytania,ktore wynikaja z owych niejasnosci....Nie twierdze,ze to sluszna i jedyna niepodwazalna prawda...Ale moja wlasna
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
cosmopolitan napisał:
pierdo,,,licie ......Hipolicie,,,a jak trwoga to do Boga

Trwoga pojawia sie wtedy, gdy lgiczne myslenie sie konczy i co wtedy? telefon do boga? latwizna....
Czyzby wierzacymi w boga byi ludzie ograniczeni? Znam odpowiedz!!
Absolutnie nie prowokuje, poprostu glosno mysle....bo lubie
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Cosmopolitan do ciebie, takie podejscie prezentuja juz naprawde starsi ludzie, co do tematu JESTEM CHRZEŚCIJAINEM, nawet lektorem bylem w calym życiu spotkalem tylko 1 ksiedza z którym sie dalo normalnie porozmawiać był to kapelan z mojej jednostki wojskowej, na reszte tego ustrojostwa i watykan z najstarsza i najlepiej prosperujaca mafia ktora urzeduje w Watykanie mam wyje....
Wierze w boga ale ksiadz który pierd.. 3po 3 z ambony mi nie potrzebny. Tak jak pisał Rafaelo z brx polecam obejrzyjcie sobie film the conclave, instytucja ktora patrzy tylko na korzysci
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Adamm napisał:
cosmopolitan napisał:
pierdo,,,licie ......Hipolicie,,,a jak trwoga to do Boga

Trwoga pojawia sie wtedy, gdy lgiczne myslenie sie konczy i co wtedy? telefon do boga? latwizna....
Czyzby wierzacymi w boga byi ludzie ograniczeni? Znam odpowiedz!!
Absolutnie nie prowokuje, poprostu glosno mysle....bo lubie


Adam odpisuje Ci tylko dlatego ,ze wydajesz sie byc ciekawym partnerem do rozmowy ,,,,
co masz na mysli mowiac ;logiczne myslenie sie konczy? ,rozwin prosze mysl .

tylko prosze nie w stylu dywagacje polityczne ,,bedziemy udowadniac sobie kto ma racje,,kwestia racji jest zwiazana z nastepna rzecza,ktora nie istnieje z tak zwanym ego,,,Ego ciezko jest dotknac ,trodno zlapac,prawdopodobnie pochodzi z samego gangu Olsena ,,Egon klawo jak cholera, ,(zart),,Ktos kiedys wymyslil ze istniejei musimy go bronic,ze jest nawet superego lub cokolwiek innego,,,Ten ktos dawal rowniez swoim pacjentom kokaine,dlatego chetnie do niego wracali,i wymyslil psychoanalize,,paskudne zjawisko,chociaz sam sie nigdy nie poddal,,,,,,ups odbiegam od tematu(wybacz skrzywienie),,,,, , ...

.nie jestem ani pra,,ani le,,wicowym konwersatorem,ciekawi mnie tylko twoj tok myslenia ,skoro znasz odpowiedz,,,,
Zgłoś wpis
169 Postów
Henryk Owsianko
(HenrykO)
Stary wyjadacz
Widzę, że rozpętała się dyskusja na temat, który był powodem wielu konfliktów i wojen. Mam nadzieję, że tym razem doprowadzi do konsensusu, co byłoby największym osiągnięciem naszej cywilizacji. Mogliby z nas wziąć przykład wyznawcy innych religii i na świecie zapanowałby pokój i ogólna szczęśliwość a Bóg plułby sobie w brodę, że niesłusznie wygnał z Raju Adama i Ewę.
Co natomiast będzie, gdy dyskusja doprowadzi do kolejnej wojny ?
Po co się toczy, jeżeli jest bezprzedmiotowa ?
Kolejna zadyma ?
Poczytałem sobie kawał tej "wymiany zdań" i dodam nowy wątek:



Pozdrawiam i życzę; skoro nie innej wiary, to chociaż wiary w siebie
Zgłoś wpis
169 Postów
Henryk Owsianko
(HenrykO)
Stary wyjadacz
Widzę, że rozpętała się dyskusja na temat, który był powodem wielu konfliktów i wojen. Mam nadzieję, że tym razem doprowadzi do konsensusu, co byłoby największym osiągnięciem naszej cywilizacji. Mogliby z nas wziąć przykład wyznawcy innych religii i na świecie zapanowałby pokój i ogólna szczęśliwość a Bóg plułby sobie w brodę, że niesłusznie wygnał z Raju Adama i Ewę.
Co natomiast będzie, gdy dyskusja doprowadzi do kolejnej wojny ?
Po co się toczy, jeżeli jest bezprzedmiotowa ?
Kolejna zadyma ?
Poczytałem sobie kawał tej "wymiany zdań" i dodam nowy wątek:



Pozdrawiam i życzę; skoro nie innej wiary, to chociaż wiary w siebie
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
cosmopolitan napisał:
Adamm napisał:
cosmopolitan napisał:
pierdo,,,licie ......Hipolicie,,,a jak trwoga to do Boga

Trwoga pojawia sie wtedy, gdy lgiczne myslenie sie konczy i co wtedy? telefon do boga? latwizna....
Czyzby wierzacymi w boga byi ludzie ograniczeni? Znam odpowiedz!!
Absolutnie nie prowokuje, poprostu glosno mysle....bo lubie


Adam odpisuje Ci tylko dlatego ,ze wydajesz sie byc ciekawym partnerem do rozmowy ,,,,
co masz na mysli mowiac ;logiczne myslenie sie konczy? ,rozwin prosze mysl


Tylko dla tego!!!!????
Z przyjemnoscia pozostane w Twoim skrzywieniu oraz teorii genialnego dealera koki.
Skoro Id i Superego wciaz wala sie po gebach , a malozaradne Ego nie moze temu podolac, odpala zaslone dymna by oboje pogubili sie w swoich zamiarach, to ...latwizna, bardziej kumate Ego stara sie wplynac na styl ich walki czerpiac z tego satysfakcje jak i wielkie poczucie kontroli nd sytuacja konfliktowa.
Nie wiem czy odpowiedzialem na Twoje pytanie.....
Zgłoś wpis
527 Postów
ZIBI L...
(ZIBI L)
Latający Holender
Według mnie kolejne argumenty z każdej ze stron nie mają sensu tu jest potrzebna zwykła tolerancja.Jeżeli chodzi o wiarę w ogólnym tego słowa znaczeniu to może ona bardzo wiele,np wiara chorego w to że wyzdrowieje rzeczywiscie pomaga mu wyzdrowieć (udowodniono naukowo).Wracając do sedna sprawy podważanie autorytetu JPII poprzez zmanipulowany tekst jest działaniem na szkode państwa.Działaniem na szkodę państwa była też rzekoma obrona krzyża na placu prezydenckim nie chodziło o żaden krzyż to była zwykła polityka i zrobienie z krzyża narzędzia politycznego, to tak samo jakby rolnik z krzyża zrobił widły.PIS tak samo do walki politycznej używa manipulacji tylko działa w przeciwnym kierunku.
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
Po wystąpieniu papieża Benedykta XVI na temat zaostrzenia rygorów zawierania sakramentu małżeństwa polscy hierarchowie planują wielkie zmiany. Dłużej będą trwały nauki małżeńskie, narzeczeni będą musieli przejść dokładne badania psychiatryczne, a kobiety w ciąży ślubu mogą nie dostać wcale! - informuje "Super Express".

- Nikt nie może domagać się prawa do ceremonii ślubnej! - grzmiał Benedykt XVI i zapowiedział walkę z lekkomyślnym udzielaniem ślubów przez księży. W związku ze słowami papieża za kilka miesięcy Komisja Episkopatu ds. Duszpasterstwa Rodzin ma przyjąć listę zmian w zasadach udzielania sakramentów - dowiedział się "Super Express".

Jak mówi gazecie biskup Antoni Długosz, skończy się zawieranie ślubów w pośpiechu. Księża będą dokładnie prześwietlać życie narzeczonych i badać ich motywację wstąpienia w związek małżeński. W związku z tym należy się spodziewać bardzo intymnych pytań od księdza, np. na temat doświadczeń seksualnych, uzależnień, a nawet o przebytych chorobach wenerycznych.


REKLAMACzytaj dalej



Badaniem narzeczonych zajmą się wyznaczeni przez diecezje psychiatrzy, psychologowie i lekarze. Ale to nie wszystko. - Przygotowania do ślubu muszą być prowadzone od dzieciństwa, staż narzeczeński ma wynieść co najmniej kilka lat, a czas nauk przedmałżeńskich pół roku - mówi bp Długosz i podkreśla, że szczególnym nadzorem zostaną objęte śluby udzielane ciężarnym. Wszystko z obawy, że ciąża jest jedynym powodem, dla którego młodzi zawierają małżeństwo.


Zapomniał biedaczek o Marii . Z tego co pamietam chyba najpierw była w ciąży a potem była z Józefem. Czy może cos pomyliłem i jakis katolik mnie oświeci.A Józek miał pono ze 40 kiedy Ona 17 .
kto zapłaci za te badania ? czy badaniami i intymnymi pytaniami objete bedą tez osoby wstepujące do stanu duchownego ? takie rodza sie pytania
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Ark...kazdy wierzy w to,w co chce wierzyc i ma takie prawo...i nie ma sensu nikomu tego prawa negowac.I tu pojawia sie wlasnie tolerancja,o ktorej pisal ZIBI L.To,ze ja nie wierze w zadna religie,to moj wolny wybor...Wg mnie kazda religia(i nie tylko)to swojego rodzaju indoktrynacja,narzucajaca swoje normy i niepodwazalne dogmaty,czyli sterujaca umyslem,gdzie nie ma miejsca na wolna wole i wlasny wybor...Niekwestionujesz tego,co podaje,tylko przyjmujesz za pewnik....
Nawiazujac do artykulu,ktory wkleiles,to smiesza mnie w gole nauki malzenskie,prowdzone przez ksiezy..I nie o same zmiany,jakie wprowadza KK,ale o sam fakt tych nauk chodzi.Bo co mnie ksiadz,zyjacy w tzw celibacie,moze nauczyc o zyciu w rodzinie czy malzenstwie???Wg mnie to absurdalny absurd.....I takich absurdow,z ktorymi nie zgadzam sie jest wiele....Ale znam ludzi wierzacych i szanuje ich zdanie i podejscie do wiary...Chyba,ze usiluja mnie nawrocic,bo przeciez jestem wg niektorych zagubiona owieczka,ktora trzeba pokierowac...wtedy moja tolerancja i szacunek konczy sie....
Zgłoś wpis


Bliżej nas