Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Maciek23 Marcin Ratajczak (11224 niezalogowanych)
682 Posty
anna ...
(wiedzma)
Latający Holender
Trochę to pokrętnie wyjaśniłeś panie Kolku
I ja również się ciesze ze sie cieszysz , pozdrawiajac równocześnie

Jaromazurr,to proste dlaczego Polacy tak myślą o Holendrach.
Większość moich rodaków wspomaga jeden z działów gospodarki holenderskiej,
którego głównym zadaniem jest dostarczenie płodów rolnych.Czyli zazwyczaj maja na co dzień do czynienia z holenderskimi chłopami.
A wiesz,jak tak mówiłeś o tych niewychowanych Holendrach,automatycznie pomyslalam o naszych eleganckich,wysportowanych,wypachnionych wioskowych chłopakach,
spotykających sie w bibliotecznej kafejce, z aromatyczną filizanką kawy, trzymaną w dwóch paluszkach i z lekko uniesionym najmniejszym
Twoja historia z długopisem przypomniała mi inną.
To bylo kiedy wykonywałam zabiegi agrotechniczne gdzieś w okolicach Opmeer.
W kantynie, gdzie mogliśmy się posilic mieścił się wielki stół, a nad nim wisiala na gumce wspólna łyżka do mieszania
I rowniez zdarzało się ze ktoś ja biologicznie wyczyścił.
Podobno łyżka(na pewno już inna) nadal wisi,a ja pracowalam tam z dziesięć lat temu.

Marek,te dwa pajace to nie ikony,oni maja tu tyle do powiedzenia co u nas Michal Wiśniewski

Blondyn, dzięki za poprawienie humoru kabarecikiem. Super.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
MalutkaNiepokorna napisał:
Chyba jednak nie o to Markowi chodzilo....Bardziej o fakt,ze Polacy nie umieja sie zjednoczyc w silna grupe spoleczna,tylko skacza sobie do gardel przy najblizszej okazji....
Dzien dobry tak w ogole


ha ha .... Iza
czy uwazasz ze jak bysmy sie zjednoczyli i nie skakali sobie do gardel
to nie bylibysmy postrzegani jak pisze Marek
marokancami ze wschodu
bardzo smieszne
Zgłoś wpis
682 Posty
anna ...
(wiedzma)
Latający Holender
To nie rasizm,to zupełnie inne zjawisko
Z tego samego powodu Polacy nie lubią np."ruskich"
Jest to lek przed zalaniem kraju tania silą robocza,
przez co narastają niewyjaśnione obawy o własną dupę
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Kolek,ale ja nie czuje,ze jestem postrzegana przez Holendrow jako "Marokanka ze wschodu"
Kazdy pracuje na swoj wlasny wizerunek....
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
I Wiedzma ma racje...lek przed tania sila robocza,ktorej tak naprawde potrzebuja...Kwadratura kola.....
Pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
wiedzma napisał:
To nie rasizm,to zupełnie inne zjawisko
Z tego samego powodu Polacy nie lubią np."ruskich"
Jest to lek przed zalaniem kraju tania silą robocza,
przez co narastają niewyjaśnione obawy o własną dupę


nie bardzo rozumie zwiazek obawy o wlasna dupe
z nazywaniem tych ktorzy tej dupie zagrazaja
zlodziejami pijakami czy marokanami ze wschodu
pozatym Droga Wiedzmo ktorz to robi z nas tania sile robocza
jak nie oni sami !!!
po co polaczkowi placic normalne stawki jak mozna
dac mu grosze zamknac w baraku
i niech zapieprza
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Bardzo proste,Kolek,skoro sie pracownicy zgadzaja(nie tylko Polacy),to taki pracodawca,wykorzysta sytuacje...To samo zrobia polscy pracodawcy w kraju.....z rodakami.....nie wspomne o pracownikach za wschodniej granicy.....Kwadratura kolaCo do nazewnictwa,drogi Kolku,niestety,sa jednostki ,ktore na to miano w zupelnosci zasluguja..Ale sa ludzie i stworzenia tylko wygladem przypominajace ludzi...Po co wrzucac wszystkich do jednego kotla???
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
MalutkaNiepokorna napisał:
Bardzo proste,Kolek,skoro sie pracownicy zgadzaja(nie tylko Polacy),to taki pracodawca,wykorzysta sytuacje...To samo zrobia polscy pracodawcy w kraju.....z rodakami.....nie wspomne o pracownikach za wschodniej granicy.....Kwadratura kolaCo do nazewnictwa,drogi Kolku,niestety,sa jednostki ,ktore na to miano w zupelnosci zasluguja..Ale sa ludzie i stworzenia tylko wygladem przypominajace ludzi...Po co wrzucac wszystkich do jednego kotla???

tak Malutka !!!
no wlasnie to jest sedno sprawy
po co oni wrzucaja wszystkich do jednego kotla
ten ktory tak robi jest idiota
i dlatego taka moja opinia o tych ktorzy tak robia
a mam przeswiadczenie ze bardzo duza grupa tak robi
i dlatego ich (TYCH CO TAK ROBIA)
uwazam za idiotow
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Kolek, chyba nie do końca Holendrzy stworzyli tanią siłę roboczą. Zbyt wiele było przypadków, kiedy Polak sam podkładał świnię innemu Polakowi i oferował swoje usługi za niższą stawkę, przy okazji wywalając na bruk tego pierwszego. Nie mówię tu bynajmniej o przedsiębiorcach i przetargach.
To jest cholernie smutne, ale wcale nie nowe. Było tak wcześniej w Szwecji, Austrii, Niemczech, itp. i niejedna szuja tak robiła.
Co nie znaczy, że wszyscy i że nie ma perfidnie wyzyskujących Holendrów.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zauwaz Kolek,ze to w wiekszosci my sami wrzucamy nas do do jednego kociolka..Pokaze sie jakis artykul czy cos tam negatywnego o nas,to podsycamy ogien i glosno krzyczymy o nas,ze jacy my jestesmy zli i w ogole.Wyszukujemy podobne przyklady i sypiemy nimi jak asami z rekawa...Holendrzy tego nie robia,sami to robimy
A szuje w kazdej nacji sie znajda
Zgłoś wpis


Bliżej nas