Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Maciek23 Marcin Ratajczak (11129 niezalogowanych)

()
Początkujacy
Baileys jesli zauwazyles to rozmawiamy tu raczej o Polakach wiec nie widze
najmniejszego sensu umieszczać linka do slawnych Holendrów. Doskonale
zdaje sobie sprawę ze rownież maja swoje gwiazdy. Chodziło mi bardziej o to
co Holendrzy wiedza o Polsce. Generalnie maja mgliste pojęcie o naszych slynnych
rodakach a oceniaja nas po wystepkach kilku idiotów za ktorych wiekszosc mieszkajacych
tu Polaków sie wstydzi. Niewielu mlodych Holendrów zdaje sobie rownież sprawę na przykład
z faktu ze w czasie II WS wielu naszych zolniezy oddało zycie za ten kraj.
Sadza ze to Amerykanie i Kanadyjczycy Powaga.
Jakoś nie przypominam sobie aby ten kraj wyzwalali tureccy i marokanscy spadochroniarze
Ale jesli rozmawiasz z takim wlasnie tureckim czy marokanskim trolem to pierwsze co robi to
wyciąga holenderski paszport zeby cos udowodnić. Nie wiem co ale chyba tym leczą swoje
kompleksy i sa bardziej holenderscy niz sami Holendrzy. Lepiej traktować ich z dystansem
niz wchodzić wjakiekolwiek dyskusje.
Jesli chodzi o nas to liczmy sie z tym ze to my tu przyjechalismy a nie oni do nas i chyba powinnismy pokazać sie z tej dobrej strony, ale moim
zdaniem powinnismy unikać postaw tak typowych dla standardowego Polaka i troche sie otworzyć.
To chyba nie boli a korona nikomu z glowy chyba nie spadnie
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
coz powinienem napisac...

" aaaabo mnie zmylily ..."

pozdrawiam, a nier mozemy chociaz troche zle pisac o innym panstwie, ? prosze prosze
Zgłoś wpis
44 Posty
M_J_G G
(M_J_G)
Bywalec
dokladnie masz racje p.Kolego....( to tylko wklejka byla bo przypadkiem skojarzylem ta fotke z kims kto staral sie pisac tutaj ) pzdr .Marek
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender
Przeczytalam ten temat i nie wiem jak sie do niego odniesc..
Mysle, ze i tu i tu sa i tacy i tacy ludzie.
Ja jakos mam to szczescie(a mi sie wydawalo ze to wlasciwie normalne a nie jakies szczescie do tej pory ) , ze w miejscu, gdzie pracuje, nikt nie miesza dlugopisem w kawie, nie puszcza bakow ani mu koszula niechlujnie nie wychodzi..(chociaz fajnie wychadzaca koszula tez moze byc fajna )

nie robia tego tez moje dzieci, urodzone i wychowane tutaj, ani partner.
Nie robia tez raczej tego zadni z moich znajomych.

A Polakow zawsze staram sie bronic , jezeli juz ktos mi cos na ich temat mowi a wlasciwie tez przez tyle lat malo mi ktos probowal na ich temat zle mowic.

nigdy nie ukrywam skad pochodze, jezeli ktos sie zapyta, jezeli nie jest zainteresowany to tez nie mowie.Bo po co zaczynac rozmowe o sobie jak nikt na ten temat nie pyta.

A ludzie niechlujni, niezadbani, podkladajacy sobie swinie, to chyba w kazdym narodzie sie znajda.

Ja jestem Polka z obywatelstwem od wielu lat nl, ale nadal Polka dla mnie samej, jak ktos sie zapyta, mam dziecko i biale i mniej biale powiedzialabym (adoptowane) , nikt nas nigdy nie dyskryminowal.A ludzie , ktorzy mieli zamiar to robic, ominelam i jakos mi ich nie brak ani
sie o nich nie potykam.
A ze wielu mlodych nl-ow czy wogole nl-ow nie zna polskiej historii, osiagniec..hmm
Wielu innych mlodych ludzi z innych narodowosci tez nie zna.Ani my nie znamy innych.
Moje dzieci wiedza tyle, ile ja wiedzialam /zapamietalam i przekazalam.W szkole ucza sie tego
co bedzie im potrzebne na przyszlosc a czy ta nauka jest za malo wszechstronna?
Mnie to za bardzo nie rusza, chce by wyksztalcily sie w tym, w czym chca, by bylo w tym dobre, mogly sobie w miare poradzic potem w zyciu.A mniejsza widza na temat histori Polski wcale nie sklania ich do dyscryminacji Polakow (i mysle, ze nie robilyby tego rowniez, gdyby mama byla z innego kraju)Bo moje dzieciaki nie dyscryminuja nikogo.
A podejscia do innego czlowieka/wiedzy lub nie widzy o nim, trzeba bylo troszke w domu
przeciez ponauczac.chociaz ja wiem..samo to jakos wyszlo.
To, ze ktos nas ocenia po incydentach jako narod znaczy ze ma male zakola mysleniowe
Ale jakby nas ocenial po tym, co zrobili nasi slynni przodkowie, tez by takie mial.
Bo to my, jako jednostka musimy zadbac o to, co kto z otaczajacego nas swiata o nas mysli.
Mysle ja tak
pozdrawiam cieplutko

ps

Obejrzalam tez kawalek filmiku o wydalaniu bezrobotnych z kraju.
to tez troche takie Za bardzo..

takie :het kind met het badwater weggooien
jednak jak dla mnie to wszyscy niepracujacy(bez konretnej przyczyny)moga opuscic kraj.Ktorzy pobieraja jakies socjalne.
Czy to PL czy Nl czy ktotamkolwiek
bo ja niekoniecznie mam ochote na nich placic podatki.
Niech sobie jada na jakas "wyspe leniuszkow"czy cos.
Zgłoś wpis


Bliżej nas