Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Maciek23 Marcin Ratajczak (11224 niezalogowanych)

()
Początkujacy
Dobrze zauwazyles z ta cecha odbierania wszystkiego personalnie,mimo braku danych statystycznych w tym temacie
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Kolek w GWK lub w RDW . Powinien jakis GWK kantor byc u ciebie w poblizu otwarty do okolo 12.00
Nie wiem w jakim rejonie jestes to bym ci podeslala link z otwartym GWK bo RDW jest zamkniete w soboty.
Na miescu zalatwisz i tablice i ubezpieczenie .
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
kolek napisał:
mam pytanie poza tematem
kupilem auto w holandii na jutro potrzebuje blachy zjazdowe i ubezpieczenie
GDZIE TO ZALATWIC
TYLKO BEZ BZDETOW KONKRETY TO WAZNE


Ale tu sie dzieje !!!
Kolku Drogi, wszystkie formalnosci dotyczace exportu auta zalatwisz w Holandii w GWK Travelex, owy punkt znajduje sie w kazdym wiekszym miescie w Nl , najczesciej na terenie dworcow lub ich bliskich okolic (centrum miasta), procedura trwa okolo 5 minut, a niektore mile panie potrafia juz powiedziec "dzien dobry". Czynne rowniez w sobote.

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Do piero teraz odpalilem kompa wiec musze wrocic pare postow temu.

Do Pani Wiedzmy.

Wiedzma, wracajac do tematu lyzeczki, zauwaz ze to sa moje wlasne spostrzezenia, i nikogo ale to nikogo nie zmuszam do przyznawania mi racji, nie jestem wyrocznia, ale mam do niego prawo tak jak i ty do swojego zdania po to jest forum aby podzielic sie z innymi swoja opinia na dany temat,
i piszac cos zdaje sobie calkowicie sprawe ze ktos bedzie mial inne zdanie i tak powinna moim zdaniem tworzyc sie dyskusja,

niestety nie zawsze tak jest, a ja ne mam kredek a czasem wydaje mi sie ze musial bym cos narysowac zeby ktos zrozumial co mam na mysli, przeciez nie napisze tu ksiazki,

jezeli mam na mysli nie wychowanych moim wlasnym zdaniem Holendrow i napisalem o nich nie uzylem ani jednego obrazliwego slowa, przytoczylem zdarzenie, dwoch Holendrow miesza kawe dlugopisem, to nie bede od razu pisal ze nie mam na mysli studentow robiacych zeczy ktorych najtezsze umysly by nie wymyslily, rodzin ubogich dzielacych swoim dziecom jednago banana na szesc czesci czy bezdomnych, tylko pisze ze dwoch gosciach podczas rozmowy handlowej na poziomie ktorzy mieszaja kawe dlugopisem, czy wyobrazasz sobie cos takiego w tym dokladnie przypadku w Polsce, ja nie.
Wiec czemu odpowiadajac na mojego posta odpisujesz chowajac sie za Marka nikem takie zdanie? .

(Marek,te dwa pajace to nie ikony,oni maja tu tyle do powiedzenia co u nas Michal Wiśniewski)

przeciez masz prawo sie ze mna nie zgodzic i nie bede mial Ci tego za zle.
Czyz bys to Ty byla wyrocznia Wiedzmo?
A moze przydalo by sie troche wyluzowac, wiecej smiechu jaj rozmow na luzie, moze nie az tak jak motylek....ale niektorym by sie przydalo.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
A odnoszac sie do stereotypow, typu Polak= wodka, podchodze do tego zawsze z dystansem, gdyz czest jesto to jedyny slad, ktory utkwil gdzies w glowie mojemu holenderskiemu rozmowcy, aby nasz dialog mial rowne szanse zawsze odpowiadam pytaniem czy ty jestes homo? alez nie, zaprzecza najczesciej moj rozmowca pokazujac galerie zdjec swoich pociech i nie zawsze pieknej zony ze zdziwieniem odpowiadam ...dlaczego??? Przeciez wszyscy Holendrzy sa homo a obcokrajowcy ze wszystkich zakatkow swiata przybywajacy tu tlumnie od lat bzykaja wasze kobiety, no chyba , ze tez sa homo i czuja sie tutaj jak w domu, zazwyczaj nastepuje nastepnie male zawirowanie (nie zawsze male) a nastepnie pada wyczekiwane przeze mnie pytanie ...a ty po co tu przyjechales....odpowiadam zawsze tak samo ...a jak myslisz???
Po chwili dodajac ....ZEBY NAPIC SIE WODKI!!!
Zazwyczaj nastepne pytania juz nie nastepuja.
Zgłoś wpis
440 Postów
jacek piatek
(MNICH79)
Latający Holender
mialo byc pozytywnie a nadal nie jest hyhyhyhy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
stereotypy polak= zlodziej
ponad rok temu postanowilem sie rozwijac
i odwaznym krokiem wkroczylem na rynek holederski
zatrudnilem biuro rachunkowe do rozliczen prowadzenia itp
po pewnym czasie zorientowalem sie ze nie dostaje zwrotu podatku btw
udalem sie wiec do balastingu gdzie okazalo sie ze zwrot podatku btw jest wplacany
na konto biura ktore zatrudniam
oczywiscie zaraz tam sie udalem
z pytaniem jakim prawem
a tam grubas poinformowal mnie ze ze wzgledu na to ze polacy otwieraj firmy
za nic nie placa i uciekaja do polski i to takie ich zabezpieczenie
wydaje mi sie ze potraktowali mnie jak potecjalnego zlodzieja

nie wiem czy to normalna praktykaw holandii
w belgii co trzy miesiace dostaje zwrot na swoje konto
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Artykul zamieszczony na portalu nu.nl

http://www.nu.nl/binnenland/2460203/voetgangers-geschept-a50.html

2 Polki potracone na autostradzie A50.Jedna z powodu obrazen zmarla druga ciezko ranna.

Komentarze zamieszczone odnosnie wypadku pozostawiaja wiele do zyczenia ..."Wielki Moderator" wykazal sie wspanialomyslnoscia usuwajac mase komentarzy ktore zostaly umieszczone zaraz po publikacji artykulu.Te istniejace obecnie to juz wersja light.

Jeden z komentarzy -"Sterkte voor de mensen die die mensen hebben doodgereden. Dat zal een hele schok zijn..."
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
no niezle k...po nas pojechali, doslownie i w przenosni, to powinna byc nowa nacja ( kut nederlanders)jak mozna cos takiego napisac, niech ich k... szl .. trafi za te kometarze.

A najgorsze jest to ze zaraz pojawi sie tu jakis glupio/madry i napisze ..no to po co lazly po tej autostradzie.
I my tu jeszcze dyskutujemy o holendrach.........
i zaraz znowu pojawi sie jakis glupio/madry i napisze ze przeciez nie wszyscy holendrzy ja przejechali..

a ci beda jaja robic sobie i skladac wyrazy wspolczucia kierowcy.
Zgłoś wpis


Bliżej nas