Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
malpek thielmikayla (8585 niezalogowanych)
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
Ehh widze, że musze sie na obrazki przerzucić...
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
wiecie co?trza wam do dupy nakopać...ładnie,w pierwszym poscie napisane co i jak a wy sie doszukujecie...dyskryminacji....i (...ACTA... ) wie co jeszcze
nie bądżcie jeden z drugim jak Tusk...co najpierw wyraza zgode na podpisanie czegoś,potem sie wycofuje tłumacząc ze trza doczytać...tylko co...skoro napisane i podpisane
Ja twierdze zawsze....Polak-to brzmi dumnie,i tyle.Jak masz odwagę,chęć się postawić gdy słyszysz k** itd,i to udowodnic,to czemu nie?
Nie kłócić sie panienki....działać
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Hey Panowie,

chyba doszło tu do nieporozumienia. Ragusek wychwycił rezonans, ale nie w wypowiedzi Zwyczajnego, tylko w samym apelu, jako takim, a raczej jego treści.
Mam rację?

Jeśli chodzi o apel:

osobiście jestem za, ale na pewno nie w takiej formie, w jakiej przedstawił to Darek.
Postaram się to wyjaśnić z punktu widzenia nie Polaka, ale osoby stojącej z boku:

cyt: "My Polacy mieszkający, i pracujący w tym kraju, i dla dobra tego kraju, nie życzymy sobie, aby porównywano Nas, w mediach (TV,Radio,oraz portale internetowe) z takim, mniejszościam narodowymi, jak Turcy, Marokańczycy."

Przede wszystkim - niekonsekwencja: jak można zarzucać komuś dyskryminację, dyskryminując równocześnie innych, hallo!

Osoba stojąca z boku:
- A dlaczego? Czym różnią się Polacy od innych, "gościnnie" tu mieszkającymi przedstawicieli innych nacji?
Język - inny, kultura - inna, wyznanie - inne.



cyt: "Pragnę przypomnieć, że to my przed wiekami, uratowaliśmy europę od niewoli Imperium Osmanskiego ( Tureckiego) budując tym samym, podwaliny wolnej i demokratycznej Europy."

Polacy są dumni (nie bez przyczyny) z Sobieskiego. A Holendrzy z żyjącego mniej więcej w tym samym okresie Hugo Grocjusza, właść.: Huig de Groot. Czy przeciętny Polak o nim słyszał?...

Osoba stojąca z boku:
- XVII wiek?... Wtedy jeszcze dobrze miało się niewolnictwo, także w Polsce.



cyt: "To nie my, stwarzamy dogodne warunki do emigracji z poza Europy, i nie tylko.My płacimy podatki z których gminy, wypłacają zasiłki rodzinne, na "Wirytualne" dzieci emigrantów z poza Europy."

Poniekąd prawda, ale dzięki temu, zanim Polska znalazła się w Unii Europejskiej, korzystaliśmy z tych samych przywilejów.

Itd, itd...




Dlatego powtarzam: Darek, jestem za apelem, jak najbardziej, ale nie w tej formie.

Bziqu, trza odpowiednio zredagować, ot co! ( i nie klnij na forum, juchu! Na dodatek jeszcze z bykami klniesz!).
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Viola wlasnie wlasnie tu sedno sprawy , kzde zdanie mozna by bylo oddzielnie omowic , no ale niestety polski narod juz od wiekow uzywa przedewszystkim 1 zlote przyslowie .
Co moge ja ty o tym mozesz pomazyc .
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
No tak... Ale rozsądny apel to niegłupia sprawa, prawda?
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Nie nie ..hahah trzeba pomoc Darkowi.

Wedlug mnie ma Darek racje,moze to nieladnie ale mam to osobiscie gdzies.
Turka niemozna porownac z Polakiem i tyle.
Przecietny Polak jest tu po to zeby sie dorobic a nie zeby jak najwiecej nabic kasy z panstwa.
Z tego powinnismy byc dumni bo naprawde nas to tu dizo ratuje.
Wystarczy w ciagu dnia w tygodniu zobaczyc kto chodzi po ulicy
a jezeli zpotkasz Polaka to napewno zostal zwolniony przez Uitzendbiuro!

@ Violtje A prawda prawda!!
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Pat, u nie chodzi o pieprzone uitzendbureau's, tylko o wizerunek Polaka.
W oczach tysięcy Wildersów jesteśmy tuig...
Uważam, że hołota owszem, istnieje, ale o przynależności do tej grupy nie decyduje miejsce urodzenia. A już tym bardziej pan Wilders.
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
szczerze i bezpośrednio;.....
To jest jakaś babcia głucha bco nas wysłucha?
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Piotruś, kurna, zadzwoń!
Zgubiłam...
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
To co, redagujemy razem?...
Początek mam, dopisujcie!

Zaniepokojeni narastającą falą dyskryminacji stymulowaną przez PVV, zwracamy się z apelem do rządu o przedsięwzięcie kroków, które zakończą ten haniebny proceder.
My, Polacy, mieszkający w Królestwie Niderlandów, nie zgadzamy się na:


...


i tu na co się nie zgadzamy.
Zgłoś wpis


Bliżej nas