Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
malpek thielmikayla (8590 niezalogowanych)

()
Początkujacy
Boumslawa ale ja juz znam twoja charakterystyke wiec nawet nie musialas
juz mieszac w to Erazma z Roterdamu
Nie jestem na forach pierwszy dzien i zauwazylem ze najczesciej ludzie nie majacy
argumentow wklejaja bezsensownie to co im wujek google podsunie.
Nie kompromituj sie juz wiecej a jesli masz zamiar cos dodac w temacie to trzymaj
sie choc tematu watku.
Zgłoś wpis
200 Postów
Iga P
(Bogomsława)
Doświadczony forumowicz
marek_ams napisał:
Boumslawa ale ja juz znam twoja charakterystyke wiec nawet nie musialas
juz mieszac w to Erazma z Roterdamu
Nie jestem na forach pierwszy dzien i zauwazylem ze najczesciej ludzie nie majacy
argumentow wklejaja bezsensownie to co im wujek google podsunie.
Nie kompromituj sie juz wiecej a jesli masz zamiar cos dodac w temacie to trzymaj
sie choc tematu watku.


Erazma z Rotterdamu?
Bezsensy wujka google?

Jest to satyra autorstwa Ignacego Krasickiego, za którego poezja przepadam, jest niesamowicie ponadczasowa i opisuje mieszkańców naszego kraju jak żadna inna. Ale żeby zrozumieć jej przekaz trzeba rzeczywiście posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem na poziomie ponadprzeciętnym.

Stary chłop, a tak sie kompromitujesz, ze lepiej nie trzeba.
Zalecam jak najszybciej uzupełnić braki w wykształceniu.
To co mi jako osobie nastoletniej można wybaczyć, w związku z jej młodym wiekiem, i naturalnie - wiem dużo, ale nie wszystko i jestem tego świadoma; tak tobie, dorosłemu facetowi który na dodatek ma dziecko - już nie. Wręcz strach pomyśleć, co przekażesz kolejnemu pokoleniu.

Powodzenia w dalszych kompromitacjach
Zgłoś wpis
17 Postów
Alex bond
(Alexxl)
Bywalec
Nie chce byc stronniczy w waszym sporze ale musze to powiedziec.....Poprostu uwielbiam ta dziewczyne! Śliczny dzieciak a do tego ma ciety jezyczek! Oj zebym to ja byl mlodszy kilka lat! Ha ha ha
Zgłoś wpis
879 Postów
N .......
(Schat_je)
Latający Holender
[b]marek_ams napisał:

Jesli chodzi o petycje Zwiazkow Zawodowych w Holandii to ciezko mi podpisac petycje organizacji
na ktorej stronie nie mozna nawet dowiedziec sie kto jest w zarzadzie tych zwiazkow z imienia i nazwiska. Czy to jakas tajna organizacja gdzie ujawnienie chocby nazwisk zarzadu jest objete klauzula tajnosci?[/quote]


Faktycznie, na swojej stronce nie podają żadnych nazwisk, nie ma adresu, jest tylko nr na infolinie i @...
trochę to zastanawiające...



Wczoraj przez 10u ambasadorów zostal podpisany list do szefów holenderskich klubów parlamentarnych oraz opinii publicznej Holandii :


DenHaag, 13 februari 2012,

Openbrief aan de Nederlandse samenleving en haar politieke leiders

Wij, de Chefs de Poste van de ambassades van Bulgarije, Estland, Hongarije, Letland, Litouwen, Polen, Roemenië, Slovenië, Slowakijeen Tsjechië in het Koninkrijk der Nederlanden, brengen graag aan Uover onze zorgen over de lancering van de website "Meldpunt Middenen Oost Europeanen", alwaar men zijn of haar beklag kan doen overingezetenen van landen in Centraal- en Oost-Europa die in Nederlandwonen en werken.

Ineen moderne Europese maatschappij moet zo een thema worden beschouwdaan de hand van waarden die Europa en de Europese Unie voorstaan,alsmede op basis van feiten. De website, ofschoon slechts eeninitiatief van een partij, draagt niet bij aan een inhoudelijke opfeiten gebaseerde discussie over de omstandigheden van EU-burgerswerkzaam in Nederland. Integendeel, dit initiatief moedigt denegatieve beeldvorming over een specifieke groep EU-burgers binnen deNederlandse samenleving aan - beeldvorming die niet door feitenondersteund wordt. Bovendien is het doelwit maken van een aangewezengroep mensen woonachtig in Nederland onmiskenbaar discriminatoir endenigrerend.

Destatistieken wijzen duidelijk uit dat onze landgenoten inaanzienlijke mate bijdragen aan de groei van de Nederlandse economieen aan de Nederlandse begroting. De waarheid is voorts dat onzelandgenoten geen werk 'inpikken' van Nederlanders. Het is zonderenige twijfel aangetoond dat de mobiliteit van arbeid, over hetalgemeen, gunstig is voor Nederland. In dit kader verwelkomen wij deheldere uitspraken van VNO-NCW voorzitter Bernard Wientjes. Wijvinden het van belang om in herinnering te roepen dat het vrijverkeer van arbeid een van de steunpilaren van de Europese Unie is,en dat het fundamenteel verband houdt met het vrij verkeer vangoederen, van diensten en van kapitaal - alle waarvan Nederlandzoveel gewin heeft gehad als lid van de uitgebreide Europese Unie.

Deautoriteiten van onze thuislanden, alsmede onze ambassades, werkensamen met de Nederlandse overheid om de oorzaken van enkeleuitdagingen die te maken hebben met arbeidsmigratie naar behoren aante wijzen, en oplossingen te bedenken en toe te passen. Deze wordengeïmplementeerd binnen het juridische en het institutionele raamwerkvan Nederland alsook binnen dat van de EU.

Degenoemde website zet niet aan tot dialoog, noch staaft hetonderliggende oorzaken van enkele obstakels die betrekking hebben opde vrijheid van arbeid. Daarnaast biedt het geen oplossingen enmoedigt het de samenwerking die nodig is om regelingen te treffenniet aan.

Decennialanghebben Nederland en de Nederlandse maatschappij in onze landen alsvoorbeelden van vrijheid en tolerantie gegolden. Wij geloven datNederland dit positieve imago zou moeten vasthouden en, om dezereden, nodigen wij de Nederlandse samenleving en haar politiekeleiders uit om zich te distantiëren van het verwerpelijkeinitiatief.

Getekend,

Chargéd'Affaires Bulgaarse ambassade: de heer Plamen Christov Petkov
Chargéd'Affaires Estse ambassade: de heer Argo Kangro
AmbassadeurHongaarse ambassade: Z.E. Gyula Sümeghy
Ambassadeur Letse ambassade: Z.E. MārisKlišāns
Ambassadeur Litouwse ambassade: Z.E. Vaidotas Verba
Ambassadeur Poolse ambassade: Z.E. Janusz Stańczyk
Chargé d'Affaires Roemeense ambassade: de heer Andrei Haţeganu
Ambassadeur Sloveense ambassade: Z.E. Leon Marc
Ambassadeur Slowaakse ambassade: Z.E. Jaroslav Chlebo
Ambassadeur Tsjechische ambassade: Z.E. Jaroslav Horák



List otwarty do społeczeństwa holenderskiego i jego liderów politycznych podpisany przez 10 Ambasadorów tzw. nowych Państw Członkowskich UE

Haga 13 lutego 2012r.

List otwarty do społeczeństwa holenderskiego i jego liderów politycznych

My, szefowie misji dyplomatycznych Bułgarii, Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Rumunii, Słowacji i Słowenii (porządek alfabetyczny wg. nazw państw w języku angielskim - przyp. tł.) w Królestwie Niderlandów chcemy wyrazić nasze zaniepokojenie z powodu uruchomienia strony internetowej "Meldpunt Midden en OostEuropeanen", gdzie umożliwia się składanie skarg na osoby z Europy Środkowo-Wschodniej mieszkające i pracujące w Niderlandach.

W nowoczesnym europejskim społeczeństwie taka kwestia musi być rozpatrywana w oparciu o wartości, za którymi opowiada się Europa i Unia Europejska, jak i w oparciu o fakty. Wspomniana strona internetowa, mimo iż jest wyłącznie inicjatywą partii politycznej, nie przyczynia się do merytorycznej, opartej na faktach dyskusji ws. obywateli UE pracujących w Niderlandach. Przeciwnie, zachęca do negatywnego postrzegania wybranej grupy obywateli UE przez społeczeństwo holenderskie - postrzegania nie mającego oparcia w faktach. Co więcej, działanie wymierzone w wybraną grupę żyjącą w Niderlandach jest w jawny sposób dyskryminujące i degradujące w swoim zamierzeniu i celu.

Statystyki w jasny sposób pokazują, że nasi obywatele w znaczący sposób przyczyniają się do wzrostu holenderskiej gospodarki oraz wpływów do holenderskiego budżetu. Prawdą jest także to, że nasi obywatele nie zabierają miejsc pracy Holendrom. Udowodniono ponad wszelką wątpliwość, że mobilność pracy jest generalnie korzystna dla Niderlandów. W tym kontekście z zadowoleniem witamy klarowne stanowisko przewodniczącego organizacji pracodawców NO-NCW pana Bernarda Wientjesa. Uważamy za istotne przypomnieć, że wolność przepływu pracowników jest jednym z filarów Unii Europejskiej, która jest immanentnie sprzężona ze swobodnym przepływem towarów, usług i kapitału - czyli zjawiskami tak bardzo korzystnymi dla Niderlandów, jako członka rozszerzonej Unii Europejskiej.

Władze naszych państw, jak również nasze Ambasady, współpracują z władzami holenderskimi w celu właściwej identyfikacji przyczyn nie których wyzwań związanych z migracją zarobkową, przyczyniają się do wypracowania odpowiednich rozwiązań i ich implementacji.Działania te powinny odbywać się w prawnych i instytucjonalnych ramach państwa holenderskiego i Unii Europejskiej.

Witryna internetowa, o której mowa, nie promuje dialogu, nie identyfikuje przyczyn niektórych wyzwań związanych ze swobodnym przepływem pracowników, ani nie promuje współpracy wymaganej dla wdrażania ich rozwiązań.

Przez dekady, Niderlandy i społeczeństwo holenderskie było postrzegane w naszych krajach jako przykłady wolności i tolerancji. Wierzymy, że Niderlandy powinny utrzymać ten swój pozytywny wizerunek i dlatego wzywamy społeczeństwo holenderskie i jego liderów politycznych do odcięcia się od tej godnej pożałowania inicjatywy.

Chargé d'affaires Plamen Christov Petkov - Ambasada Republiki Bułgarii
Ambasador Jaroslav Horák - Ambasada Republiki Czeskiej
Chargé d'affaires Argo Kangro - Ambasada Republiki Estonia
Ambasador Gyula Sümeghy - Ambasada Węgier
Ambasador Māris Klišāns - Ambasada Republiki Łotewskiej
Ambasador Vaidotas Verba - Ambasada Republiki Litewskiej
Ambasador Janusz Stańczyk - Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej
Chargé d'affaires Andrei Hațeganu - Ambasada Rumunii
Ambasador Jaroslav Chlebo - Ambasador Republiki Słowackiej
Ambasador Leon Marc - Ambasador Republiki Słowenii
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Bogomsława napisał:
marek_ams napisał:
Boumslawa ale ja juz znam twoja charakterystyke wiec nawet nie musialas
juz mieszac w to Erazma z Roterdamu
Nie jestem na forach pierwszy dzien i zauwazylem ze najczesciej ludzie nie majacy
argumentow wklejaja bezsensownie to co im wujek google podsunie.
Nie kompromituj sie juz wiecej a jesli masz zamiar cos dodac w temacie to trzymaj
sie choc tematu watku.


Erazma z Rotterdamu?
Bezsensy wujka google?

Jest to satyra autorstwa Ignacego Krasickiego, za którego poezja przepadam, jest niesamowicie ponadczasowa i opisuje mieszkańców naszego kraju jak żadna inna. Ale żeby zrozumieć jej przekaz trzeba rzeczywiście posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem na poziomie ponadprzeciętnym.

Stary chłop, a tak sie kompromitujesz, ze lepiej nie trzeba.
Zalecam jak najszybciej uzupełnić braki w wykształceniu.
To co mi jako osobie nastoletniej można wybaczyć, w związku z jej młodym wiekiem, i naturalnie - wiem dużo, ale nie wszystko i jestem tego świadoma; tak tobie, dorosłemu facetowi który na dodatek ma dziecko - już nie. Wręcz strach pomyśleć, co przekażesz kolejnemu pokoleniu.

Powodzenia w dalszych kompromitacjach



A nie przyszlo ci do glowy ze Krasicki tlumaczyl wiele tekstow!? "Pochwala glupoty" zostala napisana przez Erazma z Rotterdamu w 1509 a przetlumaczona przez Krasickiego w 1781 r.
Jako wielbicielka (za taka sie przynajmniej podajesz) biskupa Krasickiego powinnas wiedziec takie rzeczy Idac tropem twojego rozumowania dochodzimy do wniosku ze mieszkaniec Rotterdamu wspaniale opisal polskie spolecznstwo niemal 300 lat wczesniej Normalnie prorok i wizjonel byl z tego Erazma. Ale grunt ze potrafisz czytac ze zrozumieniem na poziomie ponadprzecietnym Smiech na sali laska.
Ja rozumiem ze chcialas zablysnac a wyszlo jak zwykle czyli znow kompromitacja.
A tak na marginesie to nie wycieraj sobie geby moim dzieckiem OK poniewaz nie ono jest tu przedmiotem dyskusji.
Zgłoś wpis
200 Postów
Iga P
(Bogomsława)
Doświadczony forumowicz
marek_ams napisał:
Bogomsława napisał:
marek_ams napisał:
Boumslawa ale ja juz znam twoja charakterystyke wiec nawet nie musialas
juz mieszac w to Erazma z Roterdamu
Nie jestem na forach pierwszy dzien i zauwazylem ze najczesciej ludzie nie majacy
argumentow wklejaja bezsensownie to co im wujek google podsunie.
Nie kompromituj sie juz wiecej a jesli masz zamiar cos dodac w temacie to trzymaj
sie choc tematu watku.


Erazma z Rotterdamu?
Bezsensy wujka google?

Jest to satyra autorstwa Ignacego Krasickiego, za którego poezja przepadam, jest niesamowicie ponadczasowa i opisuje mieszkańców naszego kraju jak żadna inna. Ale żeby zrozumieć jej przekaz trzeba rzeczywiście posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem na poziomie ponadprzeciętnym.

Stary chłop, a tak sie kompromitujesz, ze lepiej nie trzeba.
Zalecam jak najszybciej uzupełnić braki w wykształceniu.
To co mi jako osobie nastoletniej można wybaczyć, w związku z jej młodym wiekiem, i naturalnie - wiem dużo, ale nie wszystko i jestem tego świadoma; tak tobie, dorosłemu facetowi który na dodatek ma dziecko - już nie. Wręcz strach pomyśleć, co przekażesz kolejnemu pokoleniu.

Powodzenia w dalszych kompromitacjach



A nie przyszlo ci do glowy ze Krasicki tlumaczyl wiele tekstow!? "Pochwala glupoty" zostala napisana przez Erazma z Rotterdamu w 1509 a przetlumaczona przez Krasickiego w 1781 r.
Jako wielbicielka (za taka sie przynajmniej podajesz) biskupa Krasickiego powinnas wiedziec takie rzeczy Idac tropem twojego rozumowania dochodzimy do wniosku ze mieszkaniec Rotterdamu wspaniale opisal polskie spolecznstwo niemal 300 lat wczesniej Normalnie prorok i wizjonel byl z tego Erazma. Ale grunt ze potrafisz czytac ze zrozumieniem na poziomie ponadprzecietnym Smiech na sali laska.
Ja rozumiem ze chcialas zablysnac a wyszlo jak zwykle czyli znow kompromitacja.
A tak na marginesie to nie wycieraj sobie geby moim dzieckiem OK poniewaz nie ono jest tu przedmiotem dyskusji.


To sa dwa oddzielne utwory .
Nie wystarczy wpisac tytul w google i kozaczyc, aby wyjsc na osobe madra.
Satyra Erazma to wielorozdzialowa ksiazka o prawie 200 stronach.
Idz po rozum do glowy

--
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Tak tak a jezusa ukrzyzowali Indianie
Krasicki przetlumaczyl kawalek satyry Erazma i wyslal krolowi.

www.wolnelektury.pl/katalog/lektura/saty...ml#footnote-id610744

Pochwała głupstwa (1509) to tytuł satyry jednego z najsłynniejszych humanistów, Erazma z Rotterdamu, w której krytyka stosunków średniowiecznych ujęta została w ironiczną formę niby panegiryku. Przesyłając królowi autograf wiersza, pisał Krasicki w liście z 7 IX 1781 r.: "Poprzednikiem moim w tej mierze był Erazm; żart jego dowcipny zdał mi się być sposobną materią do satyry". (I. Krasicki, Pisma wybrane, t. IV, s. 267).

A tak pozatym to masz cos do powiedzenia w temacie watku czy dalej za sytuacje Polakow
w NL bedziesz winila odsiecz wiedenska i debilizm nieoczytanych Holendrow
Zgłoś wpis
200 Postów
Iga P
(Bogomsława)
Doświadczony forumowicz
marek_ams napisał:
Tak tak a jezusa ukrzyzowali Indianie
Krasicki przetlumaczyl kawalek satyry Erazma i wyslal krolowi.

www.wolnelektury.pl/katalog/lektura/saty...ml#footnote-id610744

Pochwała głupstwa (1509) to tytuł satyry jednego z najsłynniejszych humanistów, Erazma z Rotterdamu, w której krytyka stosunków średniowiecznych ujęta została w ironiczną formę niby panegiryku. Przesyłając królowi autograf wiersza, pisał Krasicki w liście z 7 IX 1781 r.: "Poprzednikiem moim w tej mierze był Erazm; żart jego dowcipny zdał mi się być sposobną materią do satyry". (I. Krasicki, Pisma wybrane, t. IV, s. 267).

A tak pozatym to masz cos do powiedzenia w temacie watku czy dalej za sytuacje Polakow
w NL bedziesz winila odsiecz wiedenska i debilizm nieoczytanych Holendrow


Inspirowac mozna sie wszystkim, to nie zmienia faktu, ze sa to oddzielne utwory.

W konwersacji nie chodzi o to, by czepiac sie do pojedynczych slow wspolrozmowcy - lecz by zrozumiec jego przekaz. Wiec skoro jedyne czego doczytales sie z mojej wypowiedzi to w.w. fragmenty i nic poza tym - to w takim przekonaniu sobie tkwij.

Jak i w tym, ze Krasicki byl tlumaczem
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Coz laska doczytaj sobie bo ja nie mam czasu i ochoty wdawac sie w dyskusje ze smarkula.
To co nam teraz powiesz na temat sytuacji Polakow w NL. Czekam z niecierpliwoscia na kolejne sensacje bo odsiecz wiedenska i jej wplyw na obecna fale polskiej emigracji zwala z nog
Albo wracaj do lalek.
Zgłoś wpis
1 Post
.... ....
(finepix3)
Początkujacy
Pragne stworzyc ORGANIZACJE POLAKÓW W NL-która bedzie zwalczac jakiekolwiek próby dyskryminacj POLAKÓW w nl.Organizacja ta bedzie ORGANIZACJĄ RASISTOWSKĄ.
Zgłoś wpis


Bliżej nas