Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Apel Polaków do rządu Holandi - Holandia

Czytali temat:
malpek thielmikayla (8587 niezalogowanych)
3 Posty
Derek S.
(darek403)
Początkujacy
My Polacy mieszkający, i pracujący w tym kraju, i dla dobra tego kraju, nie życzymy sobie, aby porównywano Nas, w mediach (TV,Radio,oraz portale internetowe) z takim, mniejszościam narodowymi, jak Turcy, Marokańczycy.
Pragnę przypomnieć, że to my przed wiekami, uratowaliśmy europę od niewoli Imperium Osmanskiego ( Tureckiego) budując tym samym, podwaliny wolnej i demokratycznej Europy.
To nie my, stwarzamy dogodne warunki do emigracji z poza Europy, i nie tylko.My płacimy podatki z których gminy, wypłacają zasiłki rodzinne, na "Wirytualne" dzieci emigrantów z poza Europy.
To nie Polacy, budują " Państwo w państwie" i nie wprowadzają swojch praw ,tym samy lekceważąc obowiązujące prawo. to nie Polacy mordują i zastraszają całe społeczeństwo, ponieważ jesteśmy takim samym narodem, jak Wy, narodem szanującym zasady demokracji.
To dzięki nam, wiele dziedzin gospodarki Holenderskiej wogule funkcjonuje (ogrodnictwo, firmy mięsne, oraz produkcja) wykonujem, prace które nie cieszą się w Holandi dobrą sławą. My jako, dość liczna, mniejszość narodowa w Holandi, tak naprawdę, zachowujemy, o wiele poprawniej, niż inne liczniejsze narodowości, takie jak : Marokańczycy, Turcy.
Pytamy kiedy rząd Holandi to zauważy, i zrozumie, że słowo Polak, nie znaczy wróg i nie stanowi zagrożenia dla Holandi. Prawdziwego zagrożenia, politycy powinni szukać w innych społeczności, zamieszkujących ten kraj.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Darek, Twój apel jest widoczny na forum, proszę tylko, żebyś nie udostępniał go w każdym wątku. I tak trzeba je będzie scalić. Jeden temat - jeden wątek. OK?
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Brawo Darek Brawo za odwage!
Bardzo ladnie to podsumowales i zgodze sie w wiekrzosci z toba ale mam oczywiscie na to wlasny poglad.

Mysle ze nikt i to naprawde nikt nie liczy sie z tym co sie kiedys tam dzialo w przeszlosci europy tak jak i z tym ze dzienki nam to ekonomia tutejsza dobrz prosperuje.
Nas by tu niebylo to by byl ktos inny
Holender robi prace taka jaka sie nauczyl i jaka lubi a reszta go malo co obchodzi.

To ze o nas maja takie zdanie jakie maja jest to skutkiem ostatnich 10 lat polakow w NL.
Podzienkuj tym co niepotrafaia sie zachowac,tym co maja wszysko w dupie i mysla ze sa w polsce.

Wyobraz sobie ze w PL masz nagle nowych sasiadow 10 Romonow sami chlopacy bez zadnych dziewczyn. chalas brud i brak miejca na parkowanie bo kazdy znich ma swoja bryke.
Co bys zrbil?Ja bym byl wkorzony na maksa, a niemowmy o wypadkach i piciu.
To jest tutejsza rzeczywistosc tak juz o nas sadza i niestety nic juz sie nieda na to zrobic i tyle
Podejzewam ze milczenie i lekcewazenie bedzie jeszcze dzialac najskuteczniej.
Rzad sie powinien brac za uitzendbura a nie znecac sie na ludziach.

Niedenerwoj sie chlopie i tak juz jest za pozno ,a przedewszstkim daj przyklad jak byc powinno. tak samo robie to ja ,nikt sie za mnie wstdzic nie musi a wrecz odwrotnie
pozdr.
Zgłoś wpis
107 Postów
Easy Rider
(Hells Angel)
Stary wyjadacz
Patboy napisał:
Brawo Darek Brawo za odwage!
Bardzo ladnie to podsumowales i zgodze sie w wiekrzosci z toba ale mam oczywiscie na to wlasny poglad.

Mysle ze nikt i to naprawde nikt nie liczy sie z tym co sie kiedys tam dzialo w przeszlosci europy tak jak i z tym ze dzienki nam to ekonomia tutejsza dobrz prosperuje.
Nas by tu niebylo to by byl ktos inny
Holender robi prace taka jaka sie nauczyl i jaka lubi a reszta go malo co obchodzi.

To ze o nas maja takie zdanie jakie maja jest to skutkiem ostatnich 10 lat polakow w NL.
Podzienkuj tym co niepotrafaia sie zachowac,tym co maja wszysko w dupie i mysla ze sa w polsce.

Wyobraz sobie ze w PL masz nagle nowych sasiadow 10 Romonow sami chlopacy bez zadnych dziewczyn. chalas brud i brak miejca na parkowanie bo kazdy znich ma swoja bryke.
Co bys zrbil?Ja bym byl wkorzony na maksa, a niemowmy o wypadkach i piciu.
To jest tutejsza rzeczywistosc tak juz o nas sadza i niestety nic juz sie nieda na to zrobic i tyle
Podejzewam ze milczenie i lekcewazenie bedzie jeszcze dzialac najskuteczniej.
Rzad sie powinien brac za uitzendbura a nie znecac sie na ludziach.

Niedenerwoj sie chlopie i tak juz jest za pozno ,a przedewszstkim daj przyklad jak byc powinno. tak samo robie to ja ,nikt sie za mnie wstdzic nie musi a wrecz odwrotnie
pozdr.


Brawo Patboy Owacja na stojaco !
Skad taka zmiana zdania,jeszcze wczoraj holedrzy psuli nam opinie,dzis jest ona wynikiem
ostatnich dziesieciu lat.
Wczoraj byles oburzony,dzis to lekcewazysz,jestem pod wrazeniem.
Czasami mam wrazenie,ze na twoim profilu,pisza dwie osoby
Ale dzisiaj trudno sie z Toba nie zgodzic
Zgłoś wpis
41 Postów
Jan Zelnik
(zwyczajny13)
Bywalec
Nie jest to z pewnością nic miłego gdy w ten sposób zaczyna się postępować w stosunku do nas.
Nic nie dzieje się bez przyczyny. Co mam na myśli odpowiedzcie sobie sami. Kolejne i także bardzo ważne - broni i usprawiedliwia się zawsze winny. Wydaje mi się, że walka jakakolwiek z kimś kto stara się "ugotować" dla siebie obiad polityczny jest bez sensu. Do takiego typa nie trafi żaden argument. Życie samo skoryguje te brednie. Ma pole do popisu chociażby ze względu na naszą placówkę dyplomatyczną, która winna natychmiast i bardzo zdecydowanie reagować na przejawy rasizmu oraz metody stosowane przez Generalną Gubernie. Ale cóż w Hadze pod naszą flagą siedzi grupa karierowiczów i nieudaczników. Najważniejsze abyśmy sami nie opluwali się i darzyli wzajemnym szacunkiem i wówczas słowa takiego niemoty trafiać będą w próżnię.
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Hells Angel napisał:
Wczoraj byles oburzony,dzis to lekcewazysz,jestem pod wrazeniem.
Czasami mam wrazenie,ze na twoim profilu,pisza dwie osoby
Ale dzisiaj trudno sie z Toba nie zgodzic


Wiem ze niemoge miec z ciebie zaduzych oczekiwan i ze to bys zrozumial dlatego postaram sie coi to wytlumaczyc.
To ze wczoraj bylem zdenerwowany nieznaczy ze nie potrafie relatywowac!
Niygdy sie niespodziewalem ze kiedykolwiek dojdzie do tego zebysmy My jako narod byli tutaj gnebieni.
To ze sie tak to stalo ,potwierdza moja juz dlugo przezemnie dzielona tu troska.Malo co bylem w tym tu rozumiany ale niewazne.(poczytaj sobie to sie posmiejesz)

Forumowicze bli calkowicie przekonani ze jkis tam wybryki paru debili niezmienia opini onas ........no i niestey okazalo sie inaczej
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
zwyczajny13 napisał:
Nie jest to z pewnością nic miłego gdy w ten sposób zaczyna się postępować w stosunku do nas.
Nic nie dzieje się bez przyczyny. Co mam na myśli odpowiedzcie sobie sami. Kolejne i także bardzo ważne - broni i usprawiedliwia się zawsze winny. Wydaje mi się, że walka jakakolwiek z kimś kto stara się "ugotować" dla siebie obiad polityczny jest bez sensu. Do takiego typa nie trafi żaden argument. Życie samo skoryguje te brednie. Ma pole do popisu chociażby ze względu na naszą placówkę dyplomatyczną, która winna natychmiast i bardzo zdecydowanie reagować na przejawy rasizmu oraz metody stosowane przez Generalną Gubernie. Ale cóż w Hadze pod naszą flagą siedzi grupa karierowiczów i nieudaczników. Najważniejsze abyśmy sami nie opluwali się i darzyli wzajemnym szacunkiem i wówczas słowa takiego niemoty trafiać będą w próżnię.

Polać mu!

Co do apelu... Troche mnie zniesmaczył. Argument jaki wyczytałem to to, że jesteśmy lepsi od Turków i Marokańcow i to ich powinno się dyskryminować, bo nasze dziadki walczyły podczas Market-Garden i pod Wiedniem... Reasumując - starasz się zwalczyć dyskryminację Polaków poprzez dyskryminacje innych nacji? Zaleciało mi hipokryzją, ale popraw mnie jeżeli tego nie załapałem...
Zgłoś wpis
41 Postów
Jan Zelnik
(zwyczajny13)
Bywalec
Trochę mnie rozbawiłeś. Gdzież Ty w mojej wypowiedzi doszukałeś się dyskryminacji?
Zgłoś wpis
214 Posty
Rafał G
(ragusek)
Doświadczony forumowicz
Troche mnie nie zrouzumiałeś... Jedyny komentarz kierowany do tego co napisałeś to dwa pierwsze słowa. Piona.
Zgłoś wpis
41 Postów
Jan Zelnik
(zwyczajny13)
Bywalec
To w takim i tak żle nie wylądowałem. Tylko w jakiej skali ta piona.
Zgłoś wpis


Bliżej nas