Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
malpek thielmikayla (8607 niezalogowanych)
1988 Postów

()
Latający Holender
Pomysł chybiony i nie przejdzie.
Poza tym - dlaczego rasistowską? Pomysłodawcą wiadomej strony dyskryminującej Polaków jest biały Wilders, hallo!

Btw, MN stała się celem hakerów z Holandii (informacja na stronie głównej). Dlatego nie można było wejść na portal.
Tęsknili?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
finepix3 napisał:
Pragne stworzyc ORGANIZACJE POLAKÓW W NL-która bedzie zwalczac jakiekolwiek próby dyskryminacj POLAKÓW w nl.Organizacja ta bedzie ORGANIZACJĄ RASISTOWSKĄ.


Najlepiej zaloz obie torbe na glowe z otworami i wracaj do siebie na blokowisko...
Zgłoś wpis
1 Post
emil przybylski
(agaiemil)
Początkujacy
MOZE KTOS NAS W KONCU DOCENI???


CHCE ZEBY POLACY ,KTORZY NIE ZNAJA JEZYKA HOLENDERSKIEGO ,SPOKOJNIE MOGLI PRZECZYTAC ,JAKIE PROBLEMY MOGA ICH SPOTKAC W HOLANDII JADAC DO PRACY LUB MIESZKAJAC TU TYMCZASOWO LUB NA STALE.


PANIE WILDERS, JEZELI SADZI PAN ZE TO JEST JEDYNE ROZWIAZANIE SYTUACJI (SKAZAC NAS POLAKOW NA JESZCZE WIEKSZA DYSKRYMINACJE,SPOTYKANA CODZIENNIE W URZEDACH NP.,GEMENTE,ZORGCENTRUM,ZIEKENHUIZEN,POLITIEBUREAU'S (JA NA WLASNEJ SKORZE PRZEKONALEM SIE ZE NP. HOLENDERSCY POLICJNCI NIE PRZEPADAJA ZA POLAKAMI. DWA DNI TEMU NA KLATCE SCHODOWEJ POD MOIM DOMEM GDZIE NIKT NIE WIDZIAL (SPRYTNIE)ZOSTALEM ZAATAKOWANY PRZEZ POLICJANTA OD TYLU PRZYCISNIETY DO SCIANY I TEN PAN WYCIAGNAL GAS PIEPRZOWY.
A SZEDLEM TYLKO PO PASZPORT!!!

W GEMENTE ZAS WPISYWALEM TRZY DNI DOPIERO CO URODZONEGO SYNASYNA PONIEWAZ PANI NIE CHCIALO SIE KLIKNAC PARE RAZY W KLAWISZE NA KLAWIATURZE I ZAPOZNAC SIE Z TESCIA FORMULAZA KTORY MI WCZESNIEJ DALA ,TAM PISALO ZE JEZELI ZADZ POLSKI NIE JEST W STANIE WYSTAWIC ZASWIADCZENIA O STANIE CYWILNYM MOIM CZY MOJEJ KOBIETY Z JAKIS POWODOW,A POWOD JEST JEDEN ,NIE MAM MELDUNKU W POLSCE I NIKT MI TAKIEGO PAPIERU NIE WYSTAWI,TO GEMENTE WPISZE MOJEGO SYNA W SYSTEM NA PODSTAWIE EUROPEJSKIEGO AKTU URODZENIA.ALE TAK SIE NIE STALO. I GDYBY NIE PORADY PANA AMBASADORA POLSKI W NL TO MUSIALBYM JECHAC DO POLSKI ,NIE PRACOWAC A I TAK BYM NIC NIE MOGL ZALATWIC. TO SA SETKI EURO ,KTORE BYM STRACIL, PRZEZ ZWYKLA DYSKRYMINACJE

WIZYTA W ZORGCENTRUM U ZASTEPCY MOJEGO LEKARZA DOMOWEGO TEZ NIE BYLA DLA MNIE I MOJEJ KOBIETY
ZBYT MILA I PRZYJEMNA.POSZLISMY RAZEM Z NOWONARODZONYM SYNEM BO BYL CHORY,PAN DOKTOR BYL NA TYLE LASKAWY ZE DO MOMENTU ZANIM ZESMY USIEDLI TRZYMAL NOGI NA ZIEMI NO BO MUSIAL JAKOS STAC,ALE JAK JUZ SOBIE USIADL NO TO NA DOBRE ,WALNAL NOGI NA BIURKO I ZADOWOLONY SIE PYTA CO SIE STALO.

PANIE WILDERS JEZELI CHCE PAN WIECEJ O TYM WIEDZIEC ,ZAPRASZAM SERDECZNIE
TROSZKE JUZ TU MIESZKAM I DUZO WIDZIALEM
ZAPRASZAM WIEC,MOZE RAZEM ROZWIAZEMY TE PROBLEMY,
BO KTOS TO W KONCU ZROBIC MUSII!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAKIE ZECZY NIE MAJA PRAWA SIE ZDARZYC A JEDNAK MAJA MIEJSCE NAGMINNIE.TO SIE PANU NIE ZDARZY ALE NAM POLAKON NONSTOP


RASIZM JEST SPOTYKANY CZESTO NP. W PRACY.
POLACY KTORZY JESZCZE NIE NAUCZYLI SIE HOLENDERSKIEGO JEZYKA LUB NIE CHCA SIE GO NAUCZYC Z JAKIS INNYCH POWODOW ,NIE ROZUMIEJA JAKIE SLOWA PADAJA POD ICH ADRESEM Z UST HOLENDERSKICH OBYWATELI(PRACODAWCOW). SADZE ZE TA GRUPA HOLENDROW ,KTORZY NIE MAJA RESPEKTU DLA INNYCH LUDZI ,WYZYWAJA ICH,PONIZAJA SMIEJAC SIE PROSTO W OCZY ,TA WLASNIE GRUPA ZAWSZE ZOSTAJE BESKARNA I O NIEJ SIE NIE MOWI BO NIKT NIE JEST W STANIE TEGO SPRAWDZIC!!!!
MOZE LEPIEJ BY BYLO PANIE WILDERS ZA TO SIE ZABRAC ,ZACZNIJCIE KARAC PRACODAWCOW A NIE PRACOWNIKOW!!!

ZNANE ALE ZAPOMNIANE JUZ WYKORZYSTWANIE PRZEZ
NIEUCZCIWE UITZENDBUREAU'S!!!
CO PAN Z TYM ZROBI!!!
TO ONI LOKUJA A RACZEJ UPYCHAJA MOICH RODAKOW PO 10 OSOB W DOMU ,CI LUDZIE JADAC TU DO PRACY NIE WIEDZA ZE BEDA MIESZKAC PO PO DZIESIECIU W DOMU,DOWIADUJA SIE TEGO NA MIEJSCU!!!
SAM KIEDYS TAK MUSIALEM MIESZKAC A WIEC W PANA OCZACH MUSZE BYC ODRAZU ZLYM CZLOWIEKIEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DLA PANA NIE JEST WAZNE, ZE PRZES TYLE LAT PLACE PODATKI TAKIE SAME JAK KAZDY MIESZKANIEC HOLANDII I JE PLACE JAK DZIESIATKI TYSIECY CZY SETKI TYSIECY MOICH RODAKOW Z POLSKI MIESZKAJACYCH I CHCACYCH ZYC W TYM KRAJU SPOKOJNIE UCZCIWIE I Z SZACUNKIEM.
STARAM SIE ROBIC WSZYSTKO Z ZASADAMI , CZASAMI POPELNIAM BLEDY JAK KAZDY Z NAS ALE POTEM STARAM SIE JE NAPRAWIC!!!!

PO PANA WYPOWIEDZIACH ZASTANAWIAM SIE JAKI CEL PAN CHCE OSIAGNAC ROBIAC TO WSZYSTKO?
POWIEM PANU JA CO PAN JUZ OSIAGNOL!!!
LUDZIE W POLSCE I ROWNIEZ W HOLANDII ZACZYNAJA PISAC I MOWIC GLOSNO O MISTRZOSTWACH EUROPY W TYM ROKU W POLSCE I UKRAINIE ZE TO WSZYSTKO CO OTRZYMALI OD HOLENDROW W HOLANDII NA SWOJEJ ZIEMI ODDADZA.TE SLOWA MOZE PAN ZNALESC NA POLSKICH I HOLENDERSKICH FORACH.

CZY TO JEST ROZWIAZANIE?
SADZE ZE NIE BO W TEJ CHWILI SKAZUJE PAN WLASNYCH LUDZI (OBYWATELI HOLANDII) NA TO CO OBYWATELE POLSCY OTRZYMUJA TUTAJ CZYLI
-DYSKRYMINACJE
-RASIZM
-WYKORZYSTYWANIE


CZLOWIEKU TY MASZ LUDZI JEDNAC A NIE KLOCIC!!! MYSL O TYM CO JEST DOBRE DLA KRAJU A NIE DLA CIEBIE I TWOJEJ PARTJI.

ZAMYKASZ MI DROGE DO MOJEGO ZYCIA ROBIAC ZE MNIE TEMPEGO POLACZKA.JAK JA MAM ZAROBIC NA ZYCIE SKORO TY MI TO UNIEMOZLIWIASZ, LUDZIE PATRZA ,SLUCHAJA A POTEM TO SIE MOZE ODBIC NA MOJEJ RODZINIE ORAZ PRACY ,KTORA WYKONUJE.

JESTEM TU ZEBY ZYC A NIE ZEBY PIC,KRASC,CZY ZABIJAC
A WIEC ZADAM RESPEKTU

ZADAMY RESPEKTU!!!!!!!!!!! RESPECT A.U.B.!!!!!!!!
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Aga i Emil
Niestety coraz czescie slysze takie glosy o dyskryminacji rasizmie.Napewno jestes wtym szczery ale uwiesz mi ze osobiscie w mojej dosyc dlugiej karjerze Holenderskiej niygdy,powtarzam niygdy nie spotkalem sie z prawdziwa dyskryminacja mimo ze wychowalem sie tu wlatach 90-tych ktore byly czasy ze kazdy mlody chlopak w szkole chodzil z naszyta flaga Holenderska na prawej rece.
Sa docinki glupie zarty uwazam to raczej na szukaniu ich granic i styl tytejszego prowokujacego zartu cos co zeczywiscie moze byc to zle odebrane przez kogos kto niecalkowicie niezna ich jezyka jak i obyczajow.Niedziwie sie bo jest to ciezkie do zrozumienia i typowo holenderskie,ja to nazywam jak komus tlumacze takim Nakrecaniem a czym wiecej ty reagujesz i lykasz tym wiecej im sie podoba,niestety oczekuja w takim momencie szybkiego oporu lub odpyskowania ale wiem ze Polakom niejest to latwe bo tego nieznaja i ich to wkurza i niestety mysla ze Holender wtedy dyskriminuje a to jest bzdura.
To samo do Gemeente czy lekaza ,pare razy zobowiazowalem sie tam komus pomoc bo mial to samo wrazenia co opisywale ty ze niechcieli mu pomoc ,no to ja zadzwonilem i sie to samo spytalem i wszytko jeszcze raz op poczatku wytlumaczylem i jak myslisz ,chlopak zle to wytlumaczyl ,pani inaczej odebrala i sie nie dogadali a chlopak chcial juz ich wyzwac.
Czasami tylko inny ton glosu na koncu jednego wyrazu moze calkowicie zmienic sens calego zdania kolego.

Co do wykorzystanie to jest wedlug mnie tylko i wylacznie jak sobie pozwolisz ,holender to z natury handlarz a jak dasz sie na sobie zarobisz toon to na 100% zrobi bo na tym zarobi.

Tak jak opisales Problemen sa biura pracy cos co jeszcze zad Holenderski za malo zauwazyl
Niwiem jak to jest ale wydaje mi sie ze biura pracy dostaja chyba pieniadze od ilosci osob ktore sa u nich w pracy a nie liczy sie ile taki ktos godzin robi w tygodniu.
Jak mozna miec 100 osob w pracy co robia po dwa dni w tygodniu.
Pozniej slychac ze bezdomnych pelno z polski,ze coraz wiecej ludzi na kuroniowce itd.
A ja zawsze mowie tak,zaden prawdziwy polak nieprzyjechal tu po to zeby krasc a tylko pracowac a moze i sie odbic.
pozdrawiam i powodzenia zycze
Zgłoś wpis
3 Posty
TanjaRatowski
(TanjaRatowski)
Początkujacy
Dziękuję za tak szczegółowe wyjaśnienie
Zgłoś wpis


Bliżej nas