Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Leśniczuk Tomasz Darol J. N. Przemek Bryk (8675 niezalogowanych)
149 Postów
Daje Czadu
(____dajeczadu_!!!!)
Stary wyjadacz
Mądra dyskusja dobiega, jak widzę, końca, pozwolę więc sobie przybić ostatnią pieczątkę w paszporcie z podróży Polaka ze stratą paru kilo po krajach arabskich.

Zauważyłem kilka lat temu, podobnie jak zauważył znamienity kolega Marek, że w moim życiu czegoś brakuje od czasu gdy nie podróżuje już busikami. Wiem już, że nie zostanie po mnie tomik wyrafinowanych pamiętników poetyckich z podróży busem. Słodkie skomplikowanie, w końcu, (podróżnik i megaloman, autografy później) nie zapędziłoby mnie nigdy pod Płock, żeby stamtad wrócić z fotką spod rafinerii. Veni vidi vici, choć fotki nie mam do dziś. Trzeba tu dodać, że mieszkam pod Gdańskiem.

Dumą napawa mnie natomiast fakt, że na siedzeniach busów którymi podróżowałem, "kapselkowicze" zasypiali niewinnie, delikatnie ssąc palec wskazujący. Przed zaśnięciem ogarniała ich ta sama euforia, która ogarnęła ich kilkanaście (w porywach do kilkudziesięciu) lat wcześniej. Ten jeden raz, po wypiciu jednego piwa. Zasypiali tam zapominając starannie zapakowanych środków nasennych, bulgoczących między granatowymi skarpetkami a sterowanym samochodem dla syna.

Dlatego, gdy od Holendrów usłyszałem ten kawał, śmiałem się znacznie głośniej niż pozostali:

- Czym się różni ławka od akumulatora?
- Na ławce mieści się tylko dwóch Polaków


!!!!!!________________czajedadu


PS. Mareeeeek. Pomógłbys koledze? Szepnij no stary kto tu się teraz będzie kłócił, bo dawno mnie nie było. Raz jak zajrzałem to nawet jedna z kisielu tu walczyła, no nie? No i witaj przede wszystkim rozrabiako!!!
Zgłoś wpis
750 Postów
Latający Holender
A Ja jakos spac nie moge i sobie slucham...
Zgłoś wpis
149 Postów
Daje Czadu
(____dajeczadu_!!!!)
Stary wyjadacz
Blondyn, ja wale w kimę, bo nosem trę o klawiaturę. Do następnego
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
No tak, wiedzialam, ze ten temat wyplynie.
Bylo to tylko kwestia czasu.

Przyznam szczerze, ze wk*rwil mnie ten artykul tak samo, jak wk*rwia mnie jego przyczyna.
A ze "everything happens for a reason" - skutki sa az nadto widoczne.
Nie identyfikuje sie z "K*T Polen" ani jako okresleniem durnego pismaka, ani z grupka, ktora sobie (i nam) na takie wlasnie miano zasluzyla. Zreszta nikt z Was sie nie identyfikuje. I slusznie.

Nie odchami sie chama, jak i glupka nie nauczy sie myslenia. Ale mozna ich negowac, ignora walic i tyle. A swoim postepowaniem udowodnic, ze nie jestesmy tacy, jak w artykule. Ot, tyle.

Chcialam jeszcze dodac, ze w wolnym tlumaczeniu nie chodzi tu o "ch*jowych Polakow". To urocze slowko z gwiazdka powinno zastapic inne, nie mniej urocze, a mianowicie "p***rdolonych Polakow".

Hey Czader! Nareszcie sie ujawniles!
Pisz, pisz!

Enrico, Ty tez powrociles!
Fajowsko!

Dziubole!
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
____dajeczadu_!!!! napisał:
Mądra dyskusja dobiega, jak widzę, końca, pozwolę więc sobie przybić ostatnią pieczątkę w paszporcie z podróży Polaka ze stratą paru kilo po krajach arabskich.

Zauważyłem kilka lat temu, podobnie jak zauważył znamienity kolega Marek, że nie zostanie po mnie tomik wyrafinowanych pamiętników poetyckich z podróży busem. Słodkie skomplikowanie, w końcu, (podróżnik i megaloman, autografy później) nie zapędziłoby mnie nigdy pod Płock, żeby stamtad wrócić z fotką spod rafinerii. Veni vidi vici, choć fotki nie mam do dziś. Trzeba dodać, że mieszkam pod Gdańskiem.

Dumą napawa mnie natomiast fakt, że na siedzeniach busów którymi podróżowałem, "kapselkowicze" zasypiali niewinnie, delikatnie ssąc palec wskazujący. Przed zaśnięciem ogarniała ich ta sama euforia, która ogarnęła ich kilkanaście (w porywach do kilkudziesięciu) lat wcześniej. Ten jeden raz, po wypiciu jednego piwa. Zasypiali tam zapominając starannie zapakowanych środków nasennych, bulgoczących między granatowymi skarpetkami a sterowanym samochodem dla syna.

Dlatego, gdy od Holendrów usłyszałem ten kawał, śmiałem się znacznie głośniej niż pozostali:

- Czym się różni ławka od akumulatora?
- Na ławce mieści się tylko dwóch Polaków


!!!!!!________________czajedadu


PS. Mareeeeek. Pomógłbys koledze? Szepnij no stary kto tu się teraz będzie kłócił, bo dawno mnie nie było. Raz jak zajrzałem to nawet jedna z kisielu tu walczyła, no nie? No i witaj przede wszystkim rozrabiako!!!


Dajeczadu teraz to sie tu chlopie kulturka zrobila i nie zauwazylem zeby ktos sie klocil.
Nie ma to jak konstruktywna wymiana pogladow pomimo roznicy zdan
Nie wiem jak z "kapselkowiczami", ale przynajmniej poziom na tym forum powoli
ewoluuje w strone normalnosci. Nikt juz nie chce byc przyslowiowym "obronca krzyza"
z Krakowskiego Przedmiescia . I tu nie chodzi juz nawet o przekonania religijne lecz o
ograniczenie umyslowe.
Co do Polakow...jaki jest kon kazdy widzi i zalezy gdzie sie "ucho przylozy". Ostatnio naprzeciwko
mojej chaty polska ekipa maluje barke. Chlopaki nie sa z Amsterdamu ale to nieistotne.
Az milo popatrzec jak im idzie ta praca mimo nie najlepszej ostatnio pogody. Nie robia sobie
co chwila przerwy na browarka i papieroska i nie slychac "kurw" i "chujow" na calej ulicy
I takich pozywywow bede sie trzymal. A sezonowi "marokancy" przyjechali i wroca na swoje
blokowiska. Oby tylko nie wracali bo daje to pozywke dla takich wlasnie tendencyjnych
artykulow jak ten w De Pers. Jakos nikomu z tego brukowca nie przyszlo do pustej glowy
aby napisac o Polakach ktorym tu sie udalo.

Acha co do Arnhem to jade zapalic znicz za brata mojego dziadka. Pozyl co prawda 2 dni po
zrzucie na holenderska ziemie, ale przynajmniej po dotknieciu gruntu nie napil sie gorzaly i nie
skopal na starcie kilku holenderskich dup Jezdze na ten cmentarz od 1991 roku. Kiedys jeszcze
z dziadkiem i mimo ze co roku wykrusza sie grono kombatantow, zarowno polskich jak i holenderskich
ale warto to zobaczyc bo zapisalismy sie dobrze w historii wyzwolenia tego malego kraju. Jakos
nie przypominam sobie aby marokanscy czy tureccy spadochroniarze szli z karabinem na szkopow
Tylko ze kto to pamieta. Tylko naoczni swiadkowie ktorych jest coraz mniej.
Milego dnia wszystkim zycze i biore sie za prace
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Hey Marek, to pewnie wreszcie sie spotkamy! Tez sie wybieram.
A na Kazika bilety tez juz mam!
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Z tym Kazikiem to nie wiem czy sie wyrobie bo mam ostatnio taki kociol ze masakra.
Nawet biletow jeszcze nie mam
W Arnhem bede w sobote 18 bo w piatek ze wzgledu na prace nie dam rady.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
i znowu dobrzy polacy piszą o tych złych. komentujacych informuję że wbrew
swoim przekonaniom i poglądom też są Polakami i jak podpowiada mi
doświadczenie, zapewne wcale się nie róznią od tych złych, pijących,
kradnących, śmierdzących żuli , pijaków i dziwek, jak to któryś z
komentujących artykuł napisał. radziłbym spojrzec najpierw na siebie .pijecie zapewne
jakies tanie piwska, albo porto z jumbo, spiewacie po pijaku "zono
moja", klniecie stojac w kasie, drzecie ryje idac przez ulice, ale to oni sa
zli, to oni sa beee. żenada.

czyatjac jakiekolwiek forum ,ma sie wrazenie ze to
ci dobrzy sa na forach a ci zli w bungolach. hehe,wybielajcie sie jak chcecie.
wy wcale nie jestescie inni. i nie wiem dlaczego tak boli porownanie do
marokanczykow. najwiekszymi rasistami i ksenofobami sa Polacy i przeciez musicie
o tym wiedziec?

pozdrowilbym ale musze isc ukrasc piwo w lidlu, .

bardziej zaczelibyscie sie zastanawiac dlaczego jestesmy
porownywani do Marokanczykow, ze może chodzi tu o brak checi do integracji, o
tworzenie enklaw, wlasnych zamknietych srodowisk, o brak chceci do nauki jezyka
hol. ilu z was uczys sie jezyka moi swietni dobrzy polacy??? jestescie tu zeby
zarabiac i ciagnac z holandii ile sie da , taki byl i jest wasz cel, grzejecie w
soboty i dalej zapieprzacie caly tydzien, nie chodzicie nigdzie, kultura tego
kraju wcale was nie interesuje, ale jak tylkoo jest okazja to mowicie ze "to
oni sa zli" , banda oszołomów.

teraz pozdrawiam. okazało sie że mam kradziona flaszkę z Gall-a, nie musze krasc piwa.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Johen mow za siebie kolego. Nikt tu nie dzieli ludzi na tych z barakow i reszte, ale
przyznasz ze po wejsciu do UE przyjechala grupa ludzi z Polski ktorzy mam wrazenie
sa tu przez przypadek. Acha i wole danielsa niz "porto z jumbo" ale o gustach sie nie
dyskutuje. A to ze ktos pracuje caly tydzien a w weekend odpoczywa??? To chyba nie
jest powod do wstydu?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
i przed wejściem do unii była tu grupa ludzi, która zapewne była tu przez przypadek, wiec jak? to ci zli zaczeli przyjezdzac po wejsciu Polski do unii? a wczesniej przyjezdzali sami dobrzy? moze masz na mysli RADOSNYCH POSIADACZY CZERWONYCH PASZPORTOW ???
ci faktycznie byli dobrzy... płacza do dziś jak to kiedyś było dobbrze kiedy Polacy nie mogli tu legalnie przyjezdzac.

jezeli chodzi a artykuł, to zapewne w wiekszości przypadków zadziałał efekt stołu i nozyc. wiec gazeta walnęła w stó, a nozyce sie odezwały,
i mówię za siebie, ja mówie o sobie że jestem Polakiem, nie mówie ja i oni, ja dobry oni zli, żule i smierdziele są wszędzie, a gdyby nie dziwki z Polski wielu naszych rodaków musiałby na pole chodzic , żebby raz na jakis czas gołą p...zdę zobaczyć, zresztą dziwka to zawód, a kurwą trzeba się urodzić, Szanowny Marku.wole miec do czynienia z dziwkami niz z kurwami z Polski. czego i innym forumowiczom życze.
Zgłoś wpis


Bliżej nas