Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Patboy napisał:
sa oczywiscie wyjatki ale mieszkajac tutaj dosyc duzo lat nie znam ich osobiscie
i pare dziewczyn ktore byly w takiej sytuacji zaluja tego ale juz odwrucic tego sie nieda
Dodadkowo pozbyc sie takiego goscia nie jest latwe
Patboy

mgh prosze o uwazniejsze czytanie kolego,
oczywiscie ze sa wyjatki ale mi chodzi o wiekrzosc co z tego ze dwa zwiazki sie udalu jak innych 98 upadlo a chodzi mi tylko i wylocznie o uswiadomienie


A co do wiedzmy hmmm
nie lubie ironi i glupich podkomentarzy
pozdr.
PATBOY
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Patboy napisał:

mgh prosze o uwazniejsze czytanie kolego,
oczywiscie ze sa wyjatki ale mi chodzi o wiekrzosc co z tego ze dwa zwiazki sie udalu jak innych 98 upadlo a chodzi mi tylko i wylocznie o uswiadomienie


Zawsze tylko mnie ciekawilo skad te porownania; typu 2 udane na 98 nie ? Sa konkretne liczby, statystki dostepne? Czy tylko opinia i kontra komentarze co sie slyszy czy czyta na forach?

Patboy co do zachowania kobiet i jak do tego podchodza itd calkowicie sie zgadzam z Toba , tylko chce powiedziec; Turek, Holender czy Polak nie ma roznicy, znaja sie na rzeczach, potrafia zadowolic kobiete .... nawet tak latwymi podejsciami.

haha sam wiesz jak jest ... przy bro mozna dyskutowac na ten temat bez konca - kazdy ma prawo na wlasne zdanie co respektuje.

cheers
Michel

=================

off-topic
Jezeli ludzie by przeczytali troche na temat stosunkow miedzy ludzkich (naukowo uzasadnione) nie bylo by takiej nagonki www.managementboek.nl/boek/9789025426811...enden-geert_hofstede Jak sie nie myle jest polska edycja ksiazki ...

Jeszcze nie tak dawno w Polsce babcie chodzliy w chustach na glowie jak w Turcji i jakos nie bylo negatywnych komentarzy
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender
Mgh, czesc

ok, postaram sie moimi niezbyt pewnie udanymi zdaniami powiedziec co ja mysle.

Czy te starsze panie z Twojej foty noslily chusty z tych samych powodow co panie w Turcji?

kopiuje, moze to i nie najnowsze, ale nie sadze by tam sie duzo zmienilo
"Bardzo ciekawy wywiad z Irshad Manji jest kanadyjską dziennikarką, feministką i lesbijką i wierzącą muzułmanką:

Czy muzułmanie uważają swoje żony za mniej wartościowe niż oni sami?

Sądzę, że większość muzułmanów tak myśli. Kobiety muzułmańskie są skazane na zależność od mężczyzn. Wiele z tych kobiet nie czuje się gorszymi od mężczyzn, ale jednak noszą nakrycie głowy, ponieważ wtedy czują się bardziej dowartościowane. Chcą też zabezpieczyć się przeciw spojrzeniom mężczyzn, nie chcą być przez nich kontrolowane. Ale jeśli kobieta naprawdę czuje się wartościowa, dlaczego od stóp do głowy się ukrywa, i po co musi się chronić przed męskimi spojrzeniami? Przecież to mężczyźni powinni panować nad swoim instynktem i zwierzęcym zachowaniem. Na to pytanie jeszcze do tej pory nie otrzymałam zadowalającej odpowiedzi od żadnej muzułmańskiej kobiety. Ale będę się tak długo pytać, dopóki któraś mi nie odpowie. My naprawdę potrzebujemy szybko akcji "Ijtihad", aby kobiety muzułmańskie uwolnić od ich statusu podporządkowania.
reszta tutaj:
www.racjonalista.pl/kk.php/t,4179
"
...............................
padlo przez Ciebie Mgh slowo "zazdrosc"
mozesz bardziej rozwinac co miales na mysli?

wiesz, z mojego tego co widzialam w zyciu, to te zwiazki np niemoslim-moslim
sa "ok " czesto poki nie nastapi np wyjazd do kraju moslim kraju.Poki nie zacznie wtracac sie rodzina.
Ale i tak nawet te , co znam tu, nie uwzam za dobre.

Mgh piszesz :"Znam udane zwiazki holenderka/turek ktorzy sa kilkanascie lat razem - tylko o tym nie slychac ... jak by jakies tabu."
hmmm, nie sadze by to jakies tabu bylo, a skoro to jest normalka to powinno sie o tym wiedziec z zycia./nie sadze by moi collega's , znajomi, sasiedzi ukrywali ze maja dobre zwiazki jezeli by je mieli z moslim mezczyzna np i dlatego nikt nic nie wie/
Zeby takich zwiazkow bylo duzo, znalo by sie je z zycia codziennego i nie musialoby byc slychac(a wlasciwie gdzie mialobyby byc slychac?)
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender
Patboy napisał:
Oj ty staruszko
Z ciebie to taka staruszka jak ze mnie strauszek laska a nie staruszka hahah
goraco Pozdrawiam
Patboy


jakby nasze lata dodac do siebie?
dziekuje dziekuje i odpozdrawiam goraco

bardzo mi sie podoba to Twoje zdanie w tekscie poprzednim:
"Wymowki typu ja sie zakochalam niebiore powaznie bym raczej powiedzial
hmmmm a gdzie masz swoj rozum!!!"

hahaha,bravo z mojej strony

wiem ,ja jestem wyzbyta jakichkolwiek romantyzmow , emocji ponad rozum wychodzacych
wiec dokladnie mysle w wielu sprawach jak ty.
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
ediee napisał:
wiem ,ja jestem wyzbyta jakichkolwiek romantyzmow , emocji ponad rozum wychodzacych
wiec dokladnie mysle w wielu sprawach jak ty.

Ediee

dlaczego my sie wlasnie rozumiemy hahah
czyzby by to wiek???
czy moze nasz dlugoletni staz i znajomsc tej naszej Holandii
pzdr.
Patboy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
ediee napisał:
Mgh, czesc

ok, postaram sie moimi niezbyt pewnie udanymi zdaniami powiedziec co ja mysle.

Czy te starsze panie z Twojej foty noslily chusty z tych samych powodow co panie w Turcji?

kopiuje, moze to i nie najnowsze, ale nie sadze by tam sie duzo zmienilo
"Bardzo ciekawy wywiad z Irshad Manji jest kanadyjską dziennikarką, feministką i lesbijką i wierzącą muzułmanką:

Czy muzułmanie uważają swoje żony za mniej wartościowe niż oni sami?

Sądzę, że większość muzułmanów tak myśli. Kobiety muzułmańskie są skazane na zależność od mężczyzn. Wiele z tych kobiet nie czuje się gorszymi od mężczyzn, ale jednak noszą nakrycie głowy, ponieważ wtedy czują się bardziej dowartościowane.


haha hello
ediee hm, urodzilem sie w holandii, mozna powiedziec ze jestem mieszaka polsko-holenderska i przez moj obiektyw jest Polska konserwatywnym narodem jak i patryjotycznym co nie jest zle Mozna tez zadac pytanie czy zabronic babcia w Polsce nosic krzyzyka czy rozanca albo nawet chusty (dla tych ktore sa jeszcze die hard wierzace)? Jezeli muzulmanki chca wykazywac wiare i nosic chuste respektuje to, nie podniecam sie (ok, zawsze znajdzie sie kilka przypadkow ktore zostaly zmuszone)... jedynie burka jest not done u mnie, wtedy zadnej komunikacji i interakcji nie ma haha jak wiadomo to jest mala garstka w calej holandii 100? 150? kiedy w moim miescie zobacze taka kobiete raz na miesiac jest jak SUKCES jak bolid Ferrari

...............................
padlo przez Ciebie Mgh slowo "zazdrosc"
mozesz bardziej rozwinac co miales na mysli?


Dokladnie "zasdrosc"

W skrocie piszac czesto slysze wlasnie negatywne reakcje od Polakow ze nie ktore Polki (przewaznie te bardzo atrakcyjne) sa puszczalskie tylko im Hiszpan albo Wloch po glowie chodzi Przynajmniej tak to odczuwam, ze najlepiej kobiete nazwac szmata i po sprawie ... efekt dziala jak budowanie marki i wtedy nie dziwie sie opinii jakie koledzy pisza na temat rodaczek Tylko niestety nikt nie pomyslal ze tez sa kobiety ktore lubi poza granicami kraju sie orientowac (amigo je pociaga) a nie zyc tylko dewiza Polka dla Polaka.
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender
haha, obciales spryciarzu reszte podanego przezemnie tekstu dlaczego one nosza te okrycia
i jaki jest w tym udzial mannen , co wlasnie mi sie nie podoba
ale okee, respectuje Twoje zdanie.
Czy ja jestem konserwatywna Polka? a nie wiem wlasciwie hihi, wiekszosc zycia spedzilam poza PL
wiec nie wiem czy az tak moje korzenie sie zakonserwowaly
Okee, takich calkiem "opakowanych"/z tylko oczy gdzie widac/kobiet moze widac i mniej,
garstka a ja ..osobiscie nie znam nawet garstki dobrych zwiazkow moslim-niemoslim.
zdat moze mojia opinia.
Moze mi z oka kobiety jest ich poprostu szkoda (mss niet nodig - nie wiem)

aa, o taka zazdrosc miales na mysli, nie wiem nie umiem odpowiedziec, nie jestem facetem

ale jeszcze zapytam, dlaczego uwazasz, ze skoro jest tyle zwiazkow dobrych moslim -niemoslim
jest to temat tabu ?
i gdzie mialoby by byc o tym slychac jak nie w zyciu codziennym?

met vriendelijke groeten
Zgłoś wpis
537 Postów
ediee edziowy
(ediee)
Latający Holender
Patboy napisał:
ediee napisał:
wiem ,ja jestem wyzbyta jakichkolwiek romantyzmow , emocji ponad rozum wychodzacych
wiec dokladnie mysle w wielu sprawach jak ty.

Ediee

dlaczego my sie wlasnie rozumiemy hahah
czyzby by to wiek???
czy moze nasz dlugoletni staz i znajomsc tej naszej Holandii
pzdr.
Patboy




cobytoniebylo dobrze jak sie ludzie rozumieja
a jak juz sie nie rozumieja to niech sie chociaz nie bija
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
ediee napisał:
haha, obciales spryciarzu reszte podanego przezemnie tekstu dlaczego one nosza te okrycia

oj, wybacz ... wyslac kurierem czekoladki 'bonbons na porawienie humoru? na wino jest te vroeg

aa, o taka zazdrosc miales na mysli, nie wiem nie umiem odpowiedziec, nie jestem facetem
chapeau! edziee poprawna obywatelka


ale jeszcze zapytam, dlaczego uwazasz, ze skoro jest tyle zwiazkow dobrych moslim -niemoslim
jest to temat tabu ?
i gdzie mialoby by byc o tym slychac jak nie w zyciu codziennym?

met vriendelijke groeten


Mialem z tym przykladem na mysli ze widzialem duzo udanych zwiazkow a nie jak niektorzy juz naklejaja keurmerk 'ongeschikt en afgekeurd bez obiektywnego pogladu na sprawe. Nikt nie pisze o happy endach tylko mozna czytac narzekanie ale w tym jestesmy najlepsi !

ajuus!
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
mgh napisał:

haha hello
ediee hm, urodzilem sie w holandii, mozna powiedziec ze jestem mieszaka polsko-holenderska i przez moj obiektyw jest Polska konserwatywnym narodem jak i patryjotycznym co nie jest zle Mozna tez zadac pytanie czy zabronic babcia w Polsce nosic krzyzyka czy rozanca albo nawet chusty (dla tych ktore sa jeszcze die hard wierzace)? Jezeli muzulmanki chca wykazywac wiare i nosic chuste respektuje to, nie podniecam sie (ok, zawsze znajdzie sie kilka przypadkow ktore zostaly zmuszone)... jedynie burka jest not done u mnie, wtedy zadnej komunikacji i interakcji nie ma haha jak wiadomo to jest mala garstka w calej holandii 100? 150? kiedy w moim miescie zobacze taka kobiete raz na miesiac jest jak SUKCES jak bolid Ferrari

...............................
padlo przez Ciebie Mgh slowo "zazdrosc"
mozesz bardziej rozwinac co miales na mysli?


Dokladnie "zasdrosc"

Czesto slysze wlasnie negatywne reakcje od Polakow ze nie ktore Polki (przewaznie te bardzo atrakcyjne) sa puszczalskie tylko im Hiszpan albo Wloch po glowie chodzi Przynajmniej tak to odczuwam, ze najlepiej kobiete nazwac szmata i po sprawie ... efekt dziala jak budowanie marki i wtedy nie dziwie sie opinii jakie koledzy pisza na temat rodaczek Tylko niestety nikt nie pomyslal ze tez sa kobiety ktore lubi poza granicami kraju sie orientowac (amigo je pociaga) a nie zyc tylko dewiza Polka dla Polaka.


Heja MGH


teraz to sie wszystko wyjasnilo
Twoj punkt widzenia widocznie nie moze zrozumiec frustracje "Polaka"
Zadna zazdrsc w recz odwrotnie.Nieiechodzi tu o kobiety tylko o Polki "nasze Polki"
Nie milo sie widzi Polke zle traktowana ;(
widocznie niemasz juz tej associatie z nami Polakami
Osobiscie czuje sie zobowiazany przynajmnie ludzi ktorzy moze krotko tutaj sa z czy powinni sie liczyc biac sia za takie stosunki takimi ludzmi
Po co bym sie tak inaczej produkowal
Tak wogole jak mozesz powiedziec ze niema roznicy czy turek polak czy holender,
sa rozniece i to ogromne ale to jest zupelny inny temat kiedys o tym podyskutijemy
Sam mieszkam tu juz prawie 20 latek od dziecka malo co czuje sie juz Polakiem jakims tam Patryjota czuje sie Polskim Holenderm hmmm al zeg ik het zelf haha
ale jezeli chodzi o takie sprawy to wara od naszych dziewczyn! niech spadaja porostu nie zgodze sie z tym i tyle

Czy jestes w stanie to zrozumiec????
pozdr. Patboy
Zgłoś wpis


Bliżej nas